ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
okulary przeciwsłoneczne i zawroty głowy
  • Inkad
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 26 maja 2009, 18:28
    Lokalizacja: Warszawa

    okulary przeciwsłoneczne i zawroty głowy

    autor: Inkad » 26 maja 2009, 18:50

    Dzień dobry.
    Mam wadę wzroku -4.75, a ponieważ słońce mocno mi się dawało we znaki, postanowiłam sprawić sobie okulary 2w1, czyli korekcyjne i przeciwsłoneczne zarazem. Odebrałam je wczoraj i po pół godziny noszenia czułam się jakbym zeszła z karuzeli. Mam problemy z określeniem wysokości jak po zejściu z karuzeli, a po niedługim nawet użyciu moich nowych szkieł odczuwam zawroty lub ból głowy. Noszę je na zmianę z normalnymi, białymi szkłami. Czy możliwe jest, ze mój problem wynika z tego, że jedno ze starych szkieł jest o 0,25 słabsze? A może istnieje jeszcze inna przyczyna?
    J.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 maja 2009, 21:56

    Prosze udac sie do optyka aby porownal sprawy montazowe (wysokosc montazu i rozstaw dla kazdego oka) jak sie do siebie maja obie pary okularow.

    Czy zamawiane byly w tym samym wspolczynniku zalamania swiatla (indeksie), czy np. jedne sa "pocieniane", maja konstrukcje asferyczna itp.. moze prosze porownac to na torebkach po okularach lub karcie klienta (jakimkolwiek odpisie dotyczacym parametrow soczewek - nie chodzi oczywiscie o moce)
  • Inkad
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 26 maja 2009, 18:28
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: Inkad » 30 maja 2009, 21:59

    Dziękuję za pomoc, bardzo mi Pan pomógł. Pozdrawiam serdecznie:)
    J.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości