ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
wakacje
  • niemczyk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 15 marca 2008, 20:51
    Lokalizacja: Otwock

    wakacje

    autor: niemczyk » 29 kwietnia 2009, 00:31

    Witam!!!
    Zbliżają się wakacje i chciałbym dowiedzieć jakie soczewki zakupić na dwutygodniowy obóz. Najlepiej żeby były to soczewki jednodniowe day&night ale chyba takowych nie ma. Chodzi mi o to że jak się zapomni o ich zdjęciu :P to nic się nie stanie i rano będę mógł zdjąć i założyć nowe.
    Chyba żeby kupić miesięczne day&night, ale tak 2 tyg bez zdejmowania??
    Może podzielicie się swoimi opiniami, co kupilibyście na taki wyjazd.

    pozdrawiam
    Ostatnio zmieniony 29 kwietnia 2009, 00:34 przez niemczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
    niemczyk
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 kwietnia 2009, 00:56

    jezeli to maja byc do noszenia przedluzonego (bez sciagania na noc)
    to Ciba Vision Night&Day
    na tydzien mozna wykorzystac Ciba Vision Air Optix AQUA (jest dopuszczona do 6dniowego noszenia non stop - ale pozniej do wyrzucenia)

    Cokolwiek i tak powinien oko zobaczec specjalista aby stwierdzic czy taki ciagly tryb noszenia bedzie odpowiedni.

    Najelpszym sposobem byly by np. soczewki jednodniowe z lekkim naddatkiem ilosciowym. Najzdrowsze, najbezpieczniejsze...


    ps. jak moga byc soczewki jednodniowe na dzien i na noc? jedno nie pasuje do drugiego ;)
  • niemczyk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 15 marca 2008, 20:51
    Lokalizacja: Otwock

    autor: niemczyk » 29 kwietnia 2009, 17:29

    >Najelpszym sposobem byly by np. soczewki jednodniowe z lekkim naddatkiem ilosciowym. Najzdrowsze, najbezpieczniejsze...


    tak zdaję sobie sprawę że to jest najlepsze rozwiązanie, ale nie do końca funkcjonalne, bo np jazda autobusem zajmnie 24h!! Jak zdejmę soczewki na postoju to przy mojej wadzie (3,75) nie trafię do swojego autokaru:P

    A tak właściwie w jakich soczewkach jednodniowych można chodzić najdłużej??




    >ps. jak moga byc soczewki jednodniowe na dzien i na noc? jedno nie pasuje do drugiego >;)[/quote]

    szkoda, bo to by było najlepsze rozwiązanie:P
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez niemczyk, łącznie zmieniany 3 razy.
    niemczyk
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 kwietnia 2009, 17:41

    niemczyk pisze:A tak właściwie w jakich soczewkach jednodniowych można chodzić najdłużej??
    Noszenie soczewek to bardzo indywidualna sprawa, jedni wytrzymaja 12h inny 8 a kolejny 16h - w soczewce tej samej firmy / modelu. Nie mozna podchodzic do soczewek ogolnie!
    Radzilbym przed wyjazdem wogole przymierzyc sie do takiego trybu noszenia, bo moze sie okazac, ze sie nie sprawdza - nawet te z noszeniem w systemie przedluzonym - juz takich rozczarowanych widzialem.

    A swoja droga, na trase do autokaru jak i samolotu zdecydowanie lepsze okulary... ;)
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 29 kwietnia 2009, 21:59

    Hej
    Generalnie jestem w trakcie noszenia Biofinitów z przerwami na focus dailies aqua comfort plus. Nosiłem również air optix night and day. POlecam Ci na taki wyjazd soczewki , które można nosić 24h na dobę, albo conajmniej Si-H. Jedniodniówki , moim zdnaiem, to beznadziejny pomysł. Jak dla mnie, to nie sprawdzają się na co dzień, a co dopiero w sytuacjach ekstremalnych. Wysychają po 6h, a po 12h noszenia odkształcają się i uwierają w oczy, ponadto nie można w nich spać. Wszystkie systemy dodatkowego nawilżania nie sprawdzają się w klimatyzacji pod żadnym względem, bo większa ilość wody w soczewce powoduje odparowywanie i tak czy siak po dłuższym czasie soczewki wysychają i potrzebne są krople. Dla mnie np. na imprezy jednodniówki wcale się nie sprawdzają, w dymie i klimatyzacji wysychają potwornie, że zamiast dobrze się bawić, ciągle czuję "gumę" na oczach. Nie wiem na czym tak naprawdę polega fenomen jedniodniówek, bo jak dla mnie, to jest wyrzucenie pieniędzy w błoto. Natomiast popieram Lemura, do samolotu czy do autokaru czy na jakąkolwiek podróż, dobrym wyjściem jest założenie okularów zamiast soczewek. Chociaż w ostatnie wakacje 3.5h podróż samolotem w Biofinitach wytrzymałem bez problemu, a zawsze można oczy zakroplić. Jak dla mnie, idź do okulisty i zainwestuj w Si-H miesięczne, albo Oasys np. dwutygodniowe, o których opinie możesz sobie przeczytać na forum.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 30 kwietnia 2009, 00:38

    Zgadzam się z pełnoletnim ;) Zaakochanym. Noszę czasem jednodniówki i po paru godzinach muszę je zdjąć, bo inaczej zwariuję.
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości