ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1
okulary
  • megusia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 15:32
    Lokalizacja: Polska

    okulary

    autor: megusia » 22 kwietnia 2009, 16:46

    hm witam,
    a ja mam moze dziwne pytanie ale naprawde nie znam na nie odpowiedz
    nosze okulary od jakis 3 lat, w zeszlym roku zdecydowalam sie na soczewki ale nie noszenie codziennie tylko jak mi beda potrzebne np na lato albo poprostu na jakas impreze itp gdzie okulary moglyby mi przeszkadzac... no i bylam u okulisty dostalam soczewki i mam wielki problem z ich zakladaniem... tak ze odkad je mam moze 4 razy mialam je na sobie bo po pierwsze ciezko mi je zalozyc i zdjac (a zeby dojsc do wprawy musialabym nosic soczewki przez dluzszy czas a nie tylko jak mi beda potrzebne) a po drugie oczy jakby szybko mi sie w nich mecza... no i z tego powodu mam problem bo idzie lato slonce jezdze samochodem wiec jest uciazliwe to ze nie moge zalozyc okularow przeciwslonecznych i mam takie pytanie czy jest mozliwosc zakupienia okularow takich normalnych przeciwslonecznych tylko zeby mialy szkla lecznicze? czy ktos moze slyszal o czyms takim? czy w ogole cos takiego ktokolwiek robi? bo nie chce fotochromow bo staraasznie mi sie to nie podoba... no i kombinuje w sumie z czyms innym niz soczewki ale jak nie isteniej cos takiegho o co pytam to chyba bede musiala nauczyc zakladac sie soczewki ehh
    z gory dzieki za wszytskie odpowiedz
    pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 kwietnia 2009, 17:48

    megusia pisze:mam takie pytanie czy jest mozliwosc zakupienia okularow takich normalnych przeciwslonecznych tylko zeby mialy szkla lecznicze?
    tak, prosze pytac o soczewki okularowe barwione.
    Wiekszosc soczewek producenci barwia na dowolne kolory, najbardziej polecane to brazowe, szare i czarne o dowolnym stopniu przyciemnienia
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 22 kwietnia 2009, 21:11

    megusia, możesz poszaleć, przyciemnić szkła mniej lub bardziej i z dowolnym kolorem :tak: Tyle tylko, że nie możesz takich szkieł włożyć do dowolnych oprawek, więc nie masz tak dużego wyboru jak np. okularów przeciwsłonecznych na straganie.
  • megusia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 15:32
    Lokalizacja: Polska

    autor: megusia » 22 kwietnia 2009, 22:49

    no wlasie chodzi o te oprawki... czy beda to takie oprawki jak okularow przeciwslonecznych?? bo okularki swoje lecznicze mam fajne ale jakois nie lezy mi "zamontowac" w nich fotochromy...bo jak rozumiem z Waszych odpowiedzi to te szkla o ktorych piszecie sa na stale ciemne?? nie sciemniaja sie pod wplywem wiekszego lub mniejszego slonca zgadza sie?? a moze ktos moglby podeslac linka jakiegos albo zdjecie zebym mogla zobaczyc jak takie okularki moga wygladac...?? no i jeszcze moze ktos orientuje sie jakie sa ceny takich okularow?
    dzieki za wszytskie odpowiedzi czekam na nastepne
    pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 kwietnia 2009, 23:15

    Mozesz sobie wyrac barwione na stale lub fotochromowe (te ktore sie przyciemniaja pod wplywem UV) jednak te ostatnie nie nadaja sie do samochodu jako przeciwsloneczne.
    To jak beda wygladaly - udaj sie do optyka, o ceny rowniez pytaj na miejscu.

    Odnosnie barwien, to przyklady mozesz znalesc na stronie polskiego producenta soczewek okularowych www.jzo.com.pl/konfigurator
    Przykladowa oprawka, przykladowe barwienia.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 2 razy.
  • megusia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 15:32
    Lokalizacja: Polska

    autor: megusia » 23 kwietnia 2009, 15:09

    dziekuje wszytskim za pomoc:)
    pozdrawiam
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 23 kwietnia 2009, 16:26

    megusia, nie bierz fotochromów do auta, bo nie będą się sprawdzać, chyba że wymontujesz przednią szybę ;)
    Tak, mamy na myśli szkła, które są na stałe ciemne. Kiedyś miałam szare, stopniowane, u góry były ciemniejsze i rozjaśniały się do dołu, dobrze się sprawdzały w słońcu i w zimie, a także na co dzień, bo innych nie miałam.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 kwietnia 2009, 17:06

    Malla pisze:nie bierz fotochromów do auta, bo nie będą się sprawdzać,
    o czym napisalem w swojej wypowiedzi.
  • smic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 42
    Rejestracja: 20 lutego 2008, 13:14
    Lokalizacja: Albrechtice

    autor: smic » 23 kwietnia 2009, 20:11

    Malla pisze:megusia, nie bierz fotochromów do auta, bo nie będą się sprawdzać, chyba że wymontujesz przednią szybę ;)
    Niekiedy nie trzeba wymontowywac szybe, wystarczy posiadac kabriolet :-)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 kwietnia 2009, 21:15

    warto jeszcze przemyslec sprawe soczewek Drivewear - polaczenie soczewki polaryzacyjnej, transitions (ale takiej ktora dodatkowo przyciemnia sie za szyba samochodu), dodatkowo zmienia kolor od zieleni w pochmurny dzien po ciemny braz w jasnym sloncu... minimalne przyciemnienie okolo 50%, nie ma mozliwosci wyboru koloru - po prostu produkt w jednej wersji, w zaleznosci od firmy ktora go oferuje ma rozne powloki antyrefleksyjne.
ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości