ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
Pytanie czy mam widzenie stereoskopowe, obuoczne.
  • piotrekk
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 21 kwietnia 2009, 18:06
    Lokalizacja: z miasta

    Pytanie czy mam widzenie stereoskopowe, obuoczne.

    autor: piotrekk » 21 kwietnia 2009, 18:18

    Nie mam i nie miałem nigdy żadnych problemów z poruszaniem się w terenie, nauką, sportem itd. Wydaje mi się że dobrze wyczuwam perspektywę i odległości między dalekimi obiektami. Widzę wyraźnie różnicę kiedy patrzy się tylko jednym okiem (jest płasko). Widzę wszystkie możliwe rodzaje stereogramów i anaglifów w tym również te z kropkami wypukłymi i filmy 3D. Czy to oznacza że mam widzenie obuoczne ? Pozdrawiam.
  • MZ
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 88
    Rejestracja: 05 sierpnia 2005, 15:50
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: MZ » 21 kwietnia 2009, 19:54

    Widzenie stereoskopowe sprawdza się testami stereoskopowymi różnego typu w tym także testami anaglifowymi (czerwono-zielonymi) i testami punktów przypadkowych. Jeśli widzisz przestrzenne obrazy na takich testach to znaczy, że masz widzenie stereoskopowe. Możne jeszcze dodatkowo sprawdzić wielkość kata stereoskopowej zdolnosci rozdzielczej - to znaczy jakby precyzje widzenia stereoskopowego.
  • piotrekk
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 21 kwietnia 2009, 18:06
    Lokalizacja: z miasta

    autor: piotrekk » 21 kwietnia 2009, 22:27

    Dzięki za odpowiedź.

    Ostatnio odniosłem wrażenie że kiedy patrzę na coś z bliska moje oczy schodzą minimalnie do środka i tak jakby obydwa minimalnie zezują zbieżnie. Kiedy patrzę w dal albo robię tą fuzję na jakiś obrazek to prostują się do normalnego konta. Czytałem gdzieś że to może być spowodowane zezem akomodacyjnym ?
    Pozdrawiam
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 22 kwietnia 2009, 00:12

    hmm, ale to normalne, że oczy zbiegają się, jak się patrzy na coś z bliska...
  • piotrekk
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 21 kwietnia 2009, 18:06
    Lokalizacja: z miasta

    autor: piotrekk » 23 kwietnia 2009, 09:34

    Ciężko mi to opisać, dlatego wrzucę konkrety obrazki w galerii, kliknięcie na obrazek powiększa go. Na niektórych obrazkach patrzę w dal na innych bliżej, zdjęcia zrobiłem przed lustrem.
    Ostatnio zmieniony 25 maja 2009, 13:02 przez piotrekk, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 kwietnia 2009, 13:06

    spazm akomodacyjny wystepuje u nieskorygowanych osob nadwzrocznych - prosze udac sie na badanie wzroku, wtedy specjalista bedzie w stanie to zdiagnozowac - takie zdjecia nie sa podstawa do tego typu diagnozy
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 5 gości