ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
dobór szkieł w astygmatyzm
  • Dota75
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 26 lutego 2009, 12:33
    Lokalizacja: internet

    dobór szkieł w astygmatyzm

    autor: Dota75 » 26 lutego 2009, 13:59

    Witam . Mam właśnie nowe okularki ale nie mogę z nich korzysatać. Ból głowy i oka prawego i jakieś takie trudne do określenia drżenie. Dodam, że jestem po nieudanie operacji usunięcia zeza i podwójnie widzę na co dzień noszę soczewki, które sie u mnie sprawdzają. Okulistka, której ufam uprzedziła mnie, ze muszę się przyzwyczaić. Moje parametry to OP cylinder +1,5 oś 100 st. oko lewe sfera -0,5 cylinder -0,5 oś 10 st.. Czy ktoś ma podobne parametry i kłopoty? Porosze o odpowiedź
    Dota
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 lutego 2009, 14:33

    Dota75 pisze:Okulistka, której ufam
    wiec tego sie trzymaj... odczekaj jakis czas, gdy problem nie minie, to udaj sie na konsultacje...

    mam pytanie, piszesz ze przy normalnym patrzeniu dwoisz, a w Twoim zapisie nie widze korekcji pryzmatycznej... cos Ci o tym specjalistka wspominala?

    I co rozumiec mam pod stwierdzeniem
    Dota75 pisze:na co dzień noszę soczewki, które sie u mnie sprawdzają.
    czyli co? w soczewkach kontaktowych nie dwoisz?
  • Dota75
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 26 lutego 2009, 12:33
    Lokalizacja: internet

    autor: Dota75 » 26 lutego 2009, 15:16

    Dziękuję, za szybką reakcję. Po zabiegu podwójnie widziałam cały czas, z czasem dwojenie częściowo ustąpiło. Zdarza mi się oczywiście podwójnie widzieć w soczewkach( OP PWR +3.75 Cyl. 1.25 Axis 010, OL -0.75) ale nie mam tych dolegliwości, które towarzyszą przy nowych okularach. Nic okulistka nie wspominała o korekcji pryzmatycznej. Powiedziała tylko, ze muszę się do dwojenia przyzwyczaić.
    Dota
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości