ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
badanie zwroku - jak powinno wyglądać?
  • agata5454
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 13 lutego 2009, 12:29
    Lokalizacja: Lublin

    badanie zwroku - jak powinno wyglądać?

    autor: agata5454 » 17 lutego 2009, 15:19

    Witam, m??j pierwszy post na forum - prosz? o wyrozumia?o??:)
    jestem wykrytym kr??tkowidzem od 20lat, soczewki kontaktowe nosze od 15 lat....
    jak powinno wygl?da? prawid?owe badanie s?u??ce okre?leniu wady wzroku a w dalszej kolejno?ci prawid?owemu dobraniu okular??w i soczewek?
    w moim przypadku ogranicza?o si? to poczatkowo do czytania literek z tablicy oraz stosowania r???nych wariant??w z wymiennymi szk?ami w specjalnych okularach plus czytanie literek;
    p???niej dosz?o badanie komputerowe zar??wno na go?e oczy jak i oczy w soczewkach.. i swiecenie czyms w oczy - chyba chodzi o badanie dna oka..
    na podforum soczewkowym znalaz?am informacje ze to nic nie daje, czy dobrze zrozumia?am?
    by?am u lekarza kt??ry proponuje 2 dniowe (godzina dziennie) kompleksowe badania wzroku plus dob??r szkie?/soczewek za jedyne 200z?, dla mnie to du?a suma, ale jestem sk?onna j? wydac, jesli jest to cena realna....badanie ma obejmowac pomiary komp go?ego oka jak i w soczewkach, badanie mikroskopowe, badanie cisnienia, dna oka, powiek, badanie w kierunku jaskry i za?my oraz zastosowanie kropelek rozszerzajacych zrenic,
    na co powinnam zwr??cic uwage podczas takiego badania?
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez agata5454, łącznie zmieniany 1 raz.
  • ezelka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 22 sierpnia 2009, 09:40
    Lokalizacja: bolesławiec

    autor: ezelka » 22 sierpnia 2009, 09:56

    Kazdy jeden pozadny okulista zrobi ci takie badania jak te niby za 200 zl.
    ezelka***
  • nati
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 40
    Rejestracja: 15 kwietnia 2008, 19:57
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: nati » 27 sierpnia 2009, 11:50

    Dokładnie. Zgadzam się z ezelką. I wierz mi, że na to wcale nie potrzeba dwóch dni. Wymienienie szeregu rutynowych czynności w dużej ilości po przecinku - czysty zabieg marketingowy.
    Zdaje mi si??, Â?e widz??.
    Gdzie?
    Przed oczyma duszy mojej.

    (A. Mickiewicz)
  • ezelka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 22 sierpnia 2009, 09:40
    Lokalizacja: bolesławiec

    autor: ezelka » 27 sierpnia 2009, 15:19

    Jak dla mnie takie badanie za 200 zł to zwykłe naciąganie, idź lepiej do porządnego okulisty, na pewno zapłacisz co najmniej połowę tej sumy, a badania będą te same :tak:
    ezelka***
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 6 gości