ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Filtry
  • lolek00
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 21 stycznia 2009, 22:08
    Lokalizacja: Â?lÂ?skie

    Filtry

    autor: lolek00 » 21 stycznia 2009, 22:43

    Witam, pierwszy post, nie wiem czy dobrze trafi?em z moim zapytaniem.

    Chodzi o filtry, jak wiadomo ?wiat?o bia?e ma wiele barw, najd?u?sze fale to ?wiat?o fioletowe a najkr??tsze czerwone, po?rednie d?ugo?ci fal, to po?rednie kolory.

    I tu moje pytanie, poszukuje filtra, kt??ry zatrzyma kr??tkie d?ugo?ci, i przepu?ci tylko ?wiat?o fioletowe, nie koniecznie UV - czy zna si? kto? na tym? Najlepiej by by?o jak by ten filtr mo?na by by?o zrobi? jak?? ?atw? metod?.

    Je?eli kto? wie, w jaki spos??b powstrzyma?, d?ugie, i pu?ci? tylko czerwone to r??wnie? prosz? o pomoc.

    Zada? bym pytanie na forum fizycznym, ale tu mamy do czynienia ze znajomo?ci? pewnych materia???w, nie tylko praw fizyki.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 21 stycznia 2009, 23:35

    Ale czego dok?adnie oczekujesz? Nazw producent??w sprz?tu fotograficznego? Hoya ma filtry, a zajmuje si? te? okularami (trzymaj?c si? tematu forum, czyli wzroku, widzenia).
  • Olka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 30
    Rejestracja: 10 lutego 2006, 15:56
    Lokalizacja: Pozna??

    Re: Filtry

    autor: Olka » 22 stycznia 2009, 13:22

    lolek co? Ci si? pomyli?o, najd?u?sze fale s? czerwone.
    Ja nie wiem jaki materia? ma takie w?a?ciwo?ci, spr??buj wpisa? w wyszukiwarce filtr kr??tkofalowy mo?e co? si? znajdzie.
  • lolek00
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 21 stycznia 2009, 22:08
    Lokalizacja: Â?lÂ?skie

    autor: lolek00 » 22 stycznia 2009, 21:58

    no mnie sie fioletowe zda?o d?u?sze poniewa? jest bardziej przenikliwe itd, a czerwone nie dociera nawet na kilka metr??w czystej wody - dlatego w wodzie kolory sie psuj?.

    ale mo?e to nie jest wprost proporcjonalne do d?ugo?ci fali.

    no c??? poszukam dzi?ki za odpowied?.
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 24 gości