ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Jakie szkła wybrać przy wysokiej wadzie wzroku?
  • boy
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 19 stycznia 2009, 18:22
    Lokalizacja: Tr??jmiasto

    Jakie szkła wybrać przy wysokiej wadzie wzroku?

    autor: boy » 19 stycznia 2009, 18:36

    Witam,

    Poniewa? ostatnie okulary kupowa?em do?? dawno, chcia?bym prosi? o porad?, gdy? nie mam poj?cia co wybra?:
    - mam wysok? wad? wzroku, jestem kr??tkowidzem, astygmatyzm OL -9, OP -10, bez cylindr??w,
    - Jaki materia? b?dzie najlepszy? Trivex, plastik?
    - Jaki index - 1,74?
    - Jakie dodatki/pow?oki powinienem wybra??
    - Jakiej firmy i ile powinno to orientacyjnie kosztowa??
    - mam ju? kupione oprawki plastikowe z grubsz? ramk? po bokach, czy fakt posiadania przeze mnie oprawek nie wplynie na cene szkiel?



    Pozdrawiam,
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez boy, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 stycznia 2009, 23:35

    Jezeli wybierzesz Trivex - to on wystepuje tylko w indeksie 1.53!

    Najpierw moze napisz czego oczekujesz od sczewek, napisales ze masz oprawe tworzywowa, ktora ma w miare gruba oprawe, wiec duza czesc soczewki sie 'schowa'
    Jezeli juz to napewno powloka antyrefleksyjna - mozesz doinwestowac w nowsza powloke, wiekszosc markowych firm ma w ofercie - charakteryzuje sie duzym katem zwilzania a co za tym idzie trudniej sie brudzi, nie wymaga tak mocnego i intensywnego czyszczenia.

    Dowiedz sie u optyka jak beda wygladaly Twoje soczewki w oprawie, albo dysponuje odpowiednim programem, albo wysle zapytanie do firmy. Wtedy majac oprawe, Twoje pomiary, moce - bedzie w stanie orientacyjnie podac Ci grubosc i bedziesz wiedzial ile jaka kosztuje, jak bedzie wygladala - wtedy napewno latwiej bedzie Ci podjac decyzje.


    Przykleilem swego czasu watek odnosnie orientacyjnych soczewek. Zajrzyj tam
    viewtopic.php?t=1169
  • boy
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 19 stycznia 2009, 18:22
    Lokalizacja: Tr??jmiasto

    autor: boy » 20 stycznia 2009, 15:17

    Oprawki wygl?daj? tak:

    Obrazek

    O Trivexie przeczyta?em na forum. Czy przy moich mocach jest najlepszym rozwi?zaniem? Czy mimo wszystko plastik?
    Chcia?bym estetyczne okulary, ale jednocze?nie zale?y mi na komforcie noszenia, oraz dobrym widzeniu. Wa?niejsze dla mnie s? zalety praktyczne, ni? ekstremalnie cienkie szk?a.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 29 gości