ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1
szkla grubosc
  • Gość

    szkla grubosc

    autor: Gość » 10 stycznia 2009, 14:31

    Witam bylem dzi? u okulisty i dosta?em karteczk?

    OP -6,75 - 1,0 10stopni
    OL -2.0 - 2,0 180stopni

    odleg?o?? ?rednic 63

    chcia?bym wiedzie? czy jest to do?? powa?na wada wzroku bo mam ja niestety wrodzon? i przez 11 lat mi si? tak pogorszy?a a mam aktualnie 18.

    i teraz jakie szk?a kupi? ?eby nie by?y super grube tylko w miar? cienkie i jaka cena mniej wi?cej odrazu m??wi? ze interesuj? mnie plastiki tylko jaki index

    aha i aktualne okulary mam za szk?ami

    OP -4,5 - 1,0 10stopni
    OL -1.75 - 2,0 180stopni

    wiec czy szk?o by si? du?o pogrubi?o je?li bym zrobi? w tym samym indexie co teraz ??
  • nati
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 40
    Rejestracja: 15 kwietnia 2008, 19:57
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: nati » 10 stycznia 2009, 20:16

    Najpierw powiedz, czy jak pani kaza?a Ci czyta? obuocznie nie dwoi? Ci si? obraz, przy tak du?ej r???nicy mocy. To bardzo istotne.
    Zdaje mi si??, Â?e widz??.
    Gdzie?
    Przed oczyma duszy mojej.

    (A. Mickiewicz)
  • Gość

    autor: Gość » 11 stycznia 2009, 08:26

    nie dwoi? si?
  • nati
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 40
    Rejestracja: 15 kwietnia 2008, 19:57
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: nati » 11 stycznia 2009, 10:36

    Nie piszesz jaki indeks masz teraz.
    Okulary b?d? wygl?da?y estetycznie je?li:
    1) indeks szk?a b?dzie przynajmniej 1.6 lub wy?szy
    2) szk?a w oprawce b?d? niedu?e (cho? to poj?cie wzgl?dne)
    3) antyrefleks koniecznie polecany

    Optyk powinien umie? udzieli? Ci takich informacji, jak nowe okulary b?d? si? r???ni?y od starych, bo mo?e je wzi?? do r?ki, pomierzy?, zrobi? wizualizacj?... Dla nas tu to rozwa?ania dosy? teoretyczne.

    Na forum by?o wiele o wy?szych indeksach, warto poczyta? :)
    Zdaje mi si??, Â?e widz??.
    Gdzie?
    Przed oczyma duszy mojej.

    (A. Mickiewicz)
  • Gość

    autor: Gość » 11 stycznia 2009, 12:15

    Dobierz sobie oprawki plastikowe albo takie z szerokim bokiem, tak ?eby szk?a nie by?o wida? z boku :) Nie polecam takich bezoprawkowych. Je?li chodzi o index to zale?y czy b?dziesz mia? tendencj? do dalszego pogarszania si? wzroku, bo je?li masz kupi? okulary na p??? roku to nie op?aca si? inwestowa? kasy :> No ale my?l? ?e w wieku 18 lat nie powinna si? wada du?o pogorszy? <ja nie zmienia?am w og??le odk?d sko?czy?am 18 lat, a wcze?niej to zmienia?am co rok ;/ >
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 stycznia 2009, 12:20

    @nati
    dlaczego od razu mial dwoic przy zmianie korekcji na wyzsza...

    mniejsza o to...

    jezeli wczesniej miales np. indeks 1.6 a zwiekszyla Ci sie wada, to jezeli zrobisz w tym samym do podobnej/tej samej oprawy - beda grubsze,
    cala zabawa polega w dobrze dobranej oprawie (tym powinien sie zajac optyk)

    Jest wiele postow napisanych na tym forum, w ktorym niejednokrotnie pisze na co zwrocic uwage i ze nie sposob podac jaka bedzie grubosc soczewki, nawet przykleilem watek z linkiem do "przyblizonej" wizualizacji - ale widac nie zadales sobie trudu zajrzenia tam.

    Idz do optyka, wybierz oprawe i niech Ci zademonstruje lub poda przyblizona wartosc grubosci brzegowej Twoich soczewek okularowych. Sa na to metody i sposoby - jezeli ktos nie dysponuje oprogramowaniem.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 11 stycznia 2009, 17:57

    Lemur - Nati chodzi?o o r???nic? mi?dzy oczami, wzros?a z nieca?ych 3 do nieca?ych 5D na sferze, to du?o.
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 13 stycznia 2009, 00:03

    Mia?am dzi? rozmow? z osob?, kt??ra nosi okulary -1.50 i -6,5 ch?opak powiedzia? mi, ?e optyk nie chcia? mu takich okular??w wykona?, ona natomiast nie ma problem??w z ostro?ci? i zaburzeniem widzenia, lecz w soczewkach kontaktowych widzi troch? ostrzej. Mia? bardzo dobrze dobrany indeks, nie by?o w og??le wida? r???nicy mocy.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 stycznia 2009, 00:21

    aniula pisze:Mia? bardzo dobrze dobrany indeks, nie by?o w og??le wida? r???nicy mocy.
    jestem ciekawe jak przy roznicy 5,oo (rozumiem ze na jedno oko mial -1,5o na drugie -6,5o) nie bylo widac roznicy? Rozumiem, ze nie bylo zrobione to w taki sposob, ze na jedno oko inny a na drugi inny indeks?! Nawet przy malej oprawie bedzie widoczna roznica, fizyki sie nie da oszukac
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 13 stycznia 2009, 10:25

    Lemurze ch?opak mia? pe?n? opraw?, ja nie ogl?da?am jego okular??w pod ka?dym k?tem, ?wiat?em itp, po prostu na pierwszy rzut oka nie by?o wida? tak du?ej r???nicy mocy. Nie wnika?am w szczeg???y wykonania jego okular??w.
ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości