ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
soczewka na jedno oko
  • Gość

    soczewka na jedno oko

    autor: Gość » 06 stycznia 2009, 16:36

    Otoz zastanawialem sie od dluzszego czasu czy noszenie soczewki na jedno oko moze miec jakies negatywne skutki. Ostatnio okulistka przypisala mi soczewke na lewe oko -7 w ktorej i tak niewiele widzialem(obraz bym rozmazany) a w prawym mam -3( wydaje mi sie ze widze tylko tym okiem) czy jest sens kupywania soczewek na oboje oczu ?
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 06 stycznia 2009, 17:09

    nie do ko?ca rozumiem. Masz wad? -7 i -3 wi?c MUSISZ nosi? soczewki na oba oczy a nie tylko na to z wad? -7, leciutko sobie tego nie wyobra?am. -3 to jednak nie ma?o, i cokolwiek widzisz to zapewne niewiele, mam -4 i troch? na oba oczy i astygmatyzm -0.75 i nie widz? za wiele Wi?c tak,powiniene? nosi? soczewki na oba oczy dopasowane mocami po badaniu okulistycznym PRZED DO?WIADCZONEGO OPTOMETRYST? CZY TE? OKULIST?!!!Tudzie? ma to znaczenie bo kiedy? bardzo s?ynna Pani okulistka w moim rodzinnym mie?cie przepisa?a mi okulary o 2 dioptri? za s?abe i nie widzia?a w tym problemu, tak?e...ostrzegam przed podr??bkami :>
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Gość

    autor: Gość » 06 stycznia 2009, 18:31

    Troche zle mnie zrozumiales. Chodzilo mi o te lewe oko z -7 czy w ogole warto nakladac na nie soczewke jak i tak slabo w niej widze. Jezeli chodzenie w jeden soczewce moze prowadzic do jakis schorzen to do jakich ?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 06 stycznia 2009, 18:53

    Nie rozumiem, czemu chcesz nosi? tylko jedn? soczewk?, a na drugie oko nic nie widzie?... Warto zastanowi? si?, dlaczego w tej -7D ?le widzia?e?, mo?e lekarz nie mia? mocniejszej na stanie w salonie, mo?e potrzebujesz na to oko torycznej? Dobrze by by?o, gdyby Ci to wyt?umaczy?. Nosisz okulary? Mam nadziej?, ?e tak. Jakie masz w nich moce, dobrze widzisz?

    Rozmazany obraz w tamtej soczewce to mo?e by? kwestia wybrudzenia przy zak?adaniu (mia?am tak za pierwszym razem), uszkodzenia (na pocz?tku ?atwo o to), z?ej mocy (zbyt s?abej, astygmatyzmu) itp.

    Jasne, ?e warto korygowa? to oko, nie ma sensu robi? z siebie osoby jednoocznej! Je?li nie widzisz na to oko mimo usilnych pr??b lekarzy, to wiedz, ?e jednooczno?? jest przeciwwskazaniem do noszenia soczewek. Je?li to oko nie jest ?lepe, w przypadku takiej r???nicy nawet lepsz? opcj? wydaj? si? soczewki ni? okulary, bo w okularach b?dziesz mie? r???n? grubo?? szkie?, r???n? wielko?? obrazu, to mo?e by? nieprzyjemne...

    Na pocieszenie - moja znajoma z internetu dosta?a w oko kasztanem i w wyniku uszkodzenia nerwu ma na nim wy?sz? wad? ni? Twoja, a na drugim oku ca?kiem ma??, r???nica mi?dzy oczami jest wy?sza ni? u Ciebie. Mimo to z powodzeniem nosi i okulary, i soczewki. I tego te? Tobie ?ycz?.
  • Gość

    autor: Gość » 06 stycznia 2009, 19:44

    Dzieki wielkie za udzielona odpowiedz. Te pytanie wynika z tego ze strzelilem gafe kupujac przez internet. Chcialem kupic soczewki o 2 roznych wadach a kupilem tylko 1 opakowanie. A te lewe oko jest jakies dziwne ostatnio mnie to zaczelo ciekawic. Bo na prawe widze zle ale po skorygowaniu jest ladnie lewego sie nie da skorygowac ten obraz ciagle taki zmaglony czy to normalne przy wadzie wzroku -7 ? w okularach tez tak mam .
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 06 stycznia 2009, 20:13

    Nie wiem czy normalne, to trzeba zbada?, bo r???nie mo?e by?... Przy swoim -5D niewiele widz? bez okular??w, ale udaje si? skorygowa?. Na forum s? osoby maj?ce -12D i widz?ce ?wietnie przy odpowiedniej korekcji.
  • nati
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 40
    Rejestracja: 15 kwietnia 2008, 19:57
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: nati » 17 stycznia 2009, 20:04

    Mo?e by? tak, ze po skorygowaniu wady nie widzi si? i tak wszystkiego. to nazywa si? niedowidzeniem. Je?li u Ciebie w tym oku wyst?puje niedowidzenie, to lekarz powinien Ci? o tym poinformowa?.
    Druga sprawa: Je?li mia?e? zapisane przez okulist? okulary -7 i -3 a kupi?e? soczewki o takich mocach, to by? du?y b??d, bo moce z okular??w przelicza si? na soczewki, o czym na forum ju? by?o sporo.
    Zdaje mi si??, Â?e widz??.
    Gdzie?
    Przed oczyma duszy mojej.

    (A. Mickiewicz)
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości