ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Wykształcenie okulistów
  • Sandy
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 01 listopada 2007, 11:04
    Lokalizacja: Jastrz??bie Zdr??j

    Wykształcenie okulistów

    autor: Sandy » 02 stycznia 2009, 17:59

    Ostatnio odwiedzi?am kilku optyk??w.Nie mia?am innego wyj?cia.Jeden z nich polecany przez wszystkich,pono? znany.Nie wiem bo mia?am ca?e ?ycie jednego okulist? kt??ry niestety zmar?.Ka?dy z okulist??w przepisa? mi co innego.R???nice s? diametralne.Nosz?

    op +6 cylinder +1,0
    ol +7 cylinder +1,5 przepisane przez mojego dawnego okulist?.

    Inny lekarz przepisa? mi op +5 ol +5
    jeszcze inny op +3 ol +3
    oczywi?cie nie kupi?am takich szkie? bo szkoda wyrzuca? pieni?dze w b?oto.Kilka lat temu kupi?am niestety przepisane przez lekarza pi?tki i musia?am od?o?y? okulary bo bola?a mnie g?owa.Zreszt? ?le widzia?am.Jak mo?na przepisa? tr??jki osobie kt??ra za dziecka nosi?a pi?tki.Czy powinnam lekarza informowa? o tym jakie obecnie nosz? szk?a???Co gdybym dok?adnie nie wiedzia?a?
    Na szcz??cie posiadam recept? od mojego starego okulisty ale on ju? nie ?yje.Czy mam kserowa? do ko?ca ?ycia ta recept? bo inni okuli?ci s? do bani.I mam wierzy? ?e okuli?ci s? dobrze wykszta?ceni?

    Pami?tam ?e jak m??j oklulista jeszcze ?y? ,pojecha?am do niego po recept? ale nie powiedzia?am mu,?e leczy?am si? u niego bo my?la?am ?e nie b?dzie mia? ju? mojej karty i o dziwo przepisa? mi op.+6 ol+7.To by? dla mnie niez?y szok po tamtych ekscesach.Czy dobry okulista to jeden na tysi?c czy na milion?Jak to jest mo?liwe ?e kazdy przepisuje co dusza zapragnie?

    A jeszcze co mnie nurtuje to od czego zale?y ?e lekarz decyduje si? przepisa? cylindry.Co powoduje ,?e dochodzi do wniosku,?e kto? potrzebuje cylindry?Chodzi o to ?e ?aden z lekarzy nie przepisa? mi cylindr??w.Czy mam przed pierwszym badaniem u okulisty powiedziec ?e nosz? okulary cylindryczne?A mo?e najlepiej da? mu moj? star? recept? skoro badanie wzroku i wypisanie dobrej recepty to nielada wyczyn.Wybaczcie ale jestem troch? wkurzona.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Sandy, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 02 stycznia 2009, 20:12

    a jak chodzilas do szkoly / ogolniaka / studia to byl taki sam poziom uczniow i ich ocen?
    jak idziesz do mechanika / specjalisty / lekarza ogolnego to kazdy stawia ta sama diagnoze?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 02 stycznia 2009, 20:40

    Sandy, do badania wad wzroku nie trzeba ko?czy? studi??w medycznych, mo?na by? optometryst? (studia rzadkie i skomplikowane, ale ciekawe). W zasadzie to nie jest takie trudne... Opr??cz r???nych sprz?t??w jest te? potrzebny dobry kontakt z pacjentem, ?eby nie by?o potem, ?e pacjent ?le widzia? w salonie, ale wstydzi? si? powiedzie?. We? pod uwag?, ?e na badaniu nie ufa si? ?lepo wynikom z komputera, tylko pacjent czyta znaki z bliska czy daleka po na?o?eniu szkie? i to Jego opinia decyduje g???wnie o tym, co ostatecznie dostanie. Z okulist?, jak z ka?dym innym medykiem, trzeba wsp???pracowa?, bo sam nie zgadnie, co komu pasuje. Nie wiem czemu inni nie przepisuj? Ci cylindr??w, skoro Twoje nie s? takie ma?e. Mo?e wyznaj? popularn? niegdy? metod?, czyli niewyostrzanie wzroku do idea?u? Mo?e przez lata przyzwyczai?a? si? do zbyt mocnych okular??w, st?d dolegliwo?ci po otrzymaniu nowych? Dopiero co by? tu w?tek o podobnym przyzwyczajeniu. Trudno powiedzie? przez neta co jest nie tak, moja wada jest do?? zwyczajna...

    PS. Nie masz aktualnie zaufanego specjalisty? Do Rybnika masz rzut beretem ;)
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości