ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
Dziwna wada, prosze o porade doświadczone osoby.
  • revolution22
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 27 grudnia 2008, 23:05
    Lokalizacja: wwa

    Dziwna wada, prosze o porade doświadczone osoby.

    autor: revolution22 » 27 grudnia 2008, 23:31

    Witam. Mam 22 lata. Oko?o 1,5-2 lata temu zaczalem gorzej widziec z dalszej odleg?osci. Moja mama jest kr??tkowidzem (nie widzi z daleka), moj brat cioteczny tez to ma wiec sadzilem ze i ja mam podobnie. Poszedlem na badanie wzroku i optyk dal mi okulary -0.5. Okular??w uzywam tylko do jazdy samochodem tak na codzien nie lubie strasznie w nich chodzic. Z bliska widze dobrze a z dalszej odleg?osci, widze bardzo daleko ale mam strasznie nieostry obraz. Moj brat ktory nosi -1 okulary bez okular??w widzi lepiej niz ja a ja mam tylko szla -0.5. Poszedlem do okulisty, zrobila mi badania i stwierdzila ze mam wszystko ok. Bala sie ze cos powaznego mi jest i dostalem skierowania na badania do szpitala. 2 godziny mi te oczy badali i wyszlo . . . ze wszystko jest ok i nie powinienem nosic zadnych okular??w. Trzech okulist??w nie wiedzialo co mi dolega i zostalem w punkcie wyjscia i nie wiem co mam robic. Prosze o porady.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez revolution22, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 28 grudnia 2008, 16:10

    C??? w tym dziwnego? Je?li w okularach nie widzisz dobrze, a oczy s? zdrowe, to istniej? 3 mo?liwo?ci:
    1. ?le dobrane moce (ma?y astygmatyzm, b??dne przekonanie lekarzy, ?e im mniejsze moce tym lepiej, bo si? oko rozleniwia).
    2. zm?czenie, os?abienie akomodacji, zbyt cz?ste i intensywne patrzenie tylko do bli?y.
    3. niedowidzenie, kt??re zdarza si? ludziom nawet tu na forum i nie daje si? skorygowa? do ko?ca (niemo?liwe osi?gni?cie idealnej ostro?ci na dalsze odleg?o?ci przy coraz mocniejszych szk?ach).

    Z drugiej strony, soko?ami nie jeste?my, z tarasu widokowego nie spostrze?emy czy cz?owieczek na dole ma noki? czy motorol?, nikt te? nie dostrze?e dok?adnego kszta?tu li?ci drzewa znajduj?cego si? 100m dalej.

    W okularach te? masz zamazany obraz z daleka, w gabinecie r??wnie?? Jeste? pewny, jakie widzisz znaki na ulicach czy wiesz jakie s?, bo widzisz mniej wi?cej kontur i domy?lasz si?, co oznaczaj??

    Nie por??wnuj si? do brata, to ?e widzi bez okular??w na sklepie napis "spo?ywczy" nie oznacza, ?e widzi go ostro jak ?yleta, po prostu jego m??zg wie, co nale?y tam zobaczy?. To niemo?liwe, by? w okularach mia? gorszy wzrok od osoby z co najmniej 2x wi?ksz? wad? bez okular??w.

    Dziwi? mnie lekarze ze szpitala, kt??rzy twierdz?, ?e nie musisz nosi? ?adnych okular??w. Skoro u?ywasz ich do jazdy samochodem to jednak oznacza, ?e widzisz w nich lepiej, czyli ?e jest potrzeba ich u?ywania.
  • revolution22
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 27 grudnia 2008, 23:05
    Lokalizacja: wwa

    autor: revolution22 » 13 stycznia 2009, 20:59

    teraz zmienilem szkla z 0.5 na 0.25 i jest troche lepiej bo w tych 0.5 mnie oczy bolaly jak dlugo mialem je na nosie, teraz troszke mniej. Szkla 0.25 powoduja ze widze o wiele lepiej z daleka, dodatkowo mam cos w rodzaju sniegu na oczach, tzn w ciemnym pomieszczeniu widze jakby snieg na oczach. Kompletnie nie wiem co o tym myslec, nie wierze w lekarzy.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 14 stycznia 2009, 18:02

    revolution22, zajrzyj tutaj. Witam w gronie m?tnych za?nie?onych ;)
  • revolution22
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 27 grudnia 2008, 23:05
    Lokalizacja: wwa

    autor: revolution22 » 18 stycznia 2009, 20:16

    lepiej mnie nie moglas pocieszyc ehh
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 18 stycznia 2009, 23:45

    Nie wiem czy ktokolwiek widzi idealn? czer? i jednolite kolory, po prostu zwykle nie zwraca si? na to uwagi...
  • revolution22
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 27 grudnia 2008, 23:05
    Lokalizacja: wwa

    autor: revolution22 » 19 stycznia 2009, 19:37

    kiedys widzialem idealna czern, wogole widzialem idealnie wszystko, to naprawde dziwne ze mimo tylu badan, tylu wizytach u lekarzy stwierdzaja ze wszystko oki u mnie a mimo to mam takie problemy ze wzrokiem.
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości