ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Okulary zrobione bez recepty, szkla na odwrot
  • czarna2008
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 16 grudnia 2008, 14:16
    Lokalizacja: olkusz

    Okulary zrobione bez recepty, szkla na odwrot

    autor: czarna2008 » 16 grudnia 2008, 14:27

    Witam
    Mam pytanie do os??c sprzedaj?cych okulary korekcyjne. W zwiazku z zakupem nowych fantastycznych opraw psozlam do optyka aby wyposazyl te oprawki w szkla. Zrobil to bez recepty od okulisty, na podstawie karteczki z wartosciami szkiel kontaktowych ( gdzie informacja o mocy oka lewego i prawego zostala zamieniona) . Mam pytanie czy powinien mi zwrocic pieniadze za tak przyjete zamowienie czy moze zrobic okulary bez recepty na zyczenie klienta bez zadnych koncekwencji? Czy istnieje jakeis prawo na podstawie ktorego moge domagac sie zwrotu pieniedzy od tego pana? Prosze o rade. Podkresla mze ta karteczka to nie wypis od okulisty tylko kupon rabatowy na zakupo szkiel kontaktowych w innym optyku. Pozdrawiam . magda
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 grudnia 2008, 15:55

    Jezeli okazalas "wyniki z soczewek" i tam mialas zle napisane (sama napisalas ze zostaly zamienione) to optyk nie popelnil bledu wykonujac je na podstawie tego co ktos zle kiedys napisal. Jezeli sama napisalas ze posluzylas sie tym kuponem aby zamowic soczewki, no to czemu ma byc winny wykonawca okularow? A to czy to jakis kupon, karta uzytkownika soczewek, recepta czy zwykly zapis na kartce wykonany przez Ciebie - to jezeli to okazujesz zamawiajac produkt a wykonawca wykonal go zgodnie z tym co otrzymal od Ciebie, to nie mozna obarczac go wina za zle wykonanie - niezgodne z zamowieniem.
  • czarna2008
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 16 grudnia 2008, 14:16
    Lokalizacja: olkusz

    autor: czarna2008 » 16 grudnia 2008, 18:08

    No wlasnie , s?k w tym, ?e to nei ja napisa?am t? kartk? , tylko pracownik innego optyka. A on tierdzi, ?e na podstawie takiej kartki optyk nei powinien wyda? okular??w. M??wi , ?e powinnam mie? recept?. I teraz pytanie czy optyk ma prawo wyda? okulary bez recepty. Je?li nie to po prostu chcia? za robi?, je?li tak to czy ja wina? Moja, ?e zaufa?am innemu optykowi?
  • kosinka14
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 34
    Rejestracja: 08 grudnia 2008, 19:02
    Lokalizacja: Olsztyn

    autor: kosinka14 » 16 grudnia 2008, 18:36

    optyk ma prawo wydac okulary bez recepty, ale na odpowiedzialnosc kupujacego...
    xD
  • czarna2008
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 16 grudnia 2008, 14:16
    Lokalizacja: olkusz

    autor: czarna2008 » 16 grudnia 2008, 18:57

    Aha, w takim razie moje sumienie zostaje czyste. Juz bylam uoptyka ktory wypisal blednie karte i w taki mrazie poszedl mi na reke i jako stalej klientce wymieni mi szkla , ktore zostaly blednie zamienione na podstawie kartki. Dobrze , ze tak wyszlo nei inaczej. Dziekuje za pomoc w wyjasnieniu sprawy. m
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości