ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
Szkła za słabe
  • wojtiho1990
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 11 grudnia 2008, 23:36
    Lokalizacja: Ciechan??w

    Szkła za słabe

    autor: wojtiho1990 » 13 grudnia 2008, 17:22

    Od 2 miesi?cy nosz? okulary -2.5 D. bo mam kr??tkowzroczno??!! Jednak nie widz? np. z 6 metr??w ju? mniejszych napis??w!!! Mam te? okulary stare - 1.5 D!!! jak je za?o?? na te -2.5D to widz? idealnie(ka?dy li?? na drzewie, literki - obraz idealny)! Czy w zwi?zku z tym jak? mam wad?, skoro na -4.0 D widz? idealnie, a na -2.5D s?abo!!A moje 2 pytanie to, czy okulista m??g?by przepisa? recept? na te -4 D(oczy i g?owa mnie nie bol? i nie kr?ci mi si? w g?owie)-jest to mo?liwe?
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez wojtiho1990, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 grudnia 2008, 02:45

    Po pierwsze - nie krzycz. Nie rozumiem problemu. Masz za s?abe szk?a, to id? do okulisty po recept?. Od pocz?tku (tzn. 2 miesi?cy) tak widzisz czy dopiero w ostatnich dniach? Je?li od pocz?tku, to czemu zwr??ci?e? na to uwag? dopiero teraz, gdy na zwyk?? reklamacj? ju? za p???no? Je?li w ostatnich dniach, to zastan??w si?, czy to nie os?abienie w wyniku przem?czenia, kt??re minie jak lepiej zadbasz o oczy - mniej kompa, wi?cej patrzenia w dal.

    Nie zak?adaj od razu, ?e potrzebujesz recepty na -4D, bo Twoje oko pewnie by potrafi?o dobrze widzie? i w -7D, tylko umiera?by? na b??le g?owy (teraz nie boli, bo przecie? chyba nie chodzisz ca?y dzie? w jednej parze za?o?onej na drugie, to niemo?liwe)...

    Niekt??rzy lekarze s?dz?, ?e nie powinno si? widzie? idealnie ostro, by oczy si? nie m?czy?y, ale poczytaj sobie ten artyku? albo cho?by ten.
  • wojtiho1990
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 11 grudnia 2008, 23:36
    Lokalizacja: Ciechan??w

    autor: wojtiho1990 » 14 grudnia 2008, 12:43

    Od 2 miesi?cy mam ten sam problem(nie w wyniku przem?czenia)!! Ale czy lekarz m??g?by przepisa? t? recept? na -4D???
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 grudnia 2008, 14:07

    Czemu si? tak upar?e? na te -4D, co?
    Je?li od pocz?tku nie widzia?e? idealnie, trzeba by?o si? uda? do tego okulisty z reklamacj?. Nie wiem po jakim czasie mo?na si? jej wci?? domaga?, 2 miesi?ce to du?o... Id? do niego i na spokojnie wyt?umacz, ?e nie widzia?e? dobrze od pocz?tku, ale my?la?e?, ?e to kwestia przyzwyczajenia i prosisz o korekt?.
  • wojtiho1990
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 11 grudnia 2008, 23:36
    Lokalizacja: Ciechan??w

    autor: wojtiho1990 » 14 grudnia 2008, 17:51

    Czyta?em, ?e przy kr??tkowzroczno?ci nie moga by? okulary, co wszystko widz?!! Ale jednak z 5 metr??w mniejszych liter nie widz?!! A nie wiem przy jakiej odleg?o?ci nale?y widzie? wszystko(ja tak widz? wszystko idealnie do 2-2.5 metra)!!!
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 grudnia 2008, 19:27

    Prosi?am o przystopowanie z wykrzyknikami, ?le si? czyta tak? wypowied?, jakby? wymusza? na nas, ?eby?my Ci wypisali tak? recept? i przys?ali poczt?...

    Je?li nie widzisz za dobrze, to musisz i?? jeszcze raz na badanie wzroku, nie ma innego wyj?cia. Najlepiej id? do tego samego okulisty, opowiedz spokojnie swoj? histori?.

    Przy tych -4D upierasz si? jak osio?. Zak?adaj?c jedne okulary na drugie nie tworzysz soczewki o mocy dok?adnie wynikaj?cej z ich sumy, bo liczy si? te? odleg?o?? mi?dzy nimi. Co do niezarejestrowanego b??lu g?owy i ?wietnego widzenia, trudno mi w og??le uwierzy?, ?e chodzisz w jednych na drugich przez par? godzin, bez przesady... Mi?dzy -4D a -2,5D jest naprawd? du?a r???nica.

    Niekt??rzy lekarze posiadaj? wiedz? sprzed paru lat lub wyznaj? tak? szko??, kt??ra nie wymaga pe?nej korekcji i wystarczy, ?e pacjent widzi kszta?t li?cia na drzewie, a nie jego unerwienie. Nie jestem lekarzem, ale nie wyznaj? tego pogl?du.

    Niestety, czasem z?y dob??r mocy wychodzi po jakim? czasie u?ytkowania. Cho?by dlatego, ?e na zewn?trz jest wi?cej obiekt??w, na kt??re patrzysz, w wi?kszej odleg?o?ci i pod r???nym o?wietleniem. Wszelkie w?tpliwo?ci trzeba zg?asza? jak najszybciej, wtedy mo?na unikn?? wykosztowywania si? na kolejne szk?a.

    Najlepszym lekarstwem bez recepty na popraw? wzroku jest dobre od?ywianie i eliminowanie kompa/tv. Leki nie poprawi? ostro?ci, je?li wynika ona z wady. Zacznij wi?c od dobrej korekcji - marsz do lekarza, powodzenia :)
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości