ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
szkła barwione
  • mlw
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 24 listopada 2008, 13:59
    Lokalizacja: Krak??w

    szkła barwione

    autor: mlw » 24 listopada 2008, 14:04

    Mam niewielk? wad?, okulista przepisa? szk?a -0,25 mocy sferycznej i -0,25 mocy cylindrycznej ka?de, o? 4 oraz 5 stopni.
    Okulista napisa?, ?e maj? by? to okulary do dali, jednak du?o czasu sp?dzam przed monitorem - tego wymaga moja praca.

    Zastanawiam si? jakie soczewki wybra? do okular??w.

    Z tego co si? wst?pnie zorientowa?em to powinny by? uznanej firmy (a nie jakie? chi?skie), oraz z dobr? pow?ok? antyrefleksow?.

    Niedawno podczas rozmowy z optykiem polecono mi zabarwienie szkie? na br?zowo 10%. Barwienie to jest bardzo niewielkie i praktycznie niewidoczne w por??wnaniu do szkie? niebarwionych. Optyk kt??ry sam nosi okulary ze szk?ami o takim barwieniu oraz bez barwienia twierdzi, ?e oczy mniej si? w nich m?cz? ni? w zupe?nie przezroczystych.

    Warto zabarwi? szk?a, czy nie b?dzie to mia? ?adnego wp?ywu na zm?czenie wzroku? A mo?e b?dzie wr?cz odwrotnie, szczeg??lnie przy pracy przed monitorem?
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez mlw, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 listopada 2008, 14:25

    jedni chwala delikatne barwienie, drudzy nie...
    napewno nie zaszkodzi, a czy pomoze? Kwestia indywidualna, ja sam uzywam bialych i nie narzekam.
  • mlw
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 24 listopada 2008, 13:59
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: mlw » 24 listopada 2008, 14:41

    Czyli takie barwienie nie b?dzie przeszkadza?, a czy pomo?e to si? dopiero oka?e podczas noszenia okular??w?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 listopada 2008, 14:46

    dokladnie!

    Wiesz trudno napisac czy komus definitywnie barwienie pomoze / zalatwi sprawe.
  • Sandy
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 01 listopada 2007, 11:04
    Lokalizacja: Jastrz??bie Zdr??j

    autor: Sandy » 02 stycznia 2009, 16:05

    Ja polecam jak najbardziej.Mam lekkko barwione na br?zowo szk?a i nie razi mnie ekran jak siedz? za d?ugo.Niestety w niebarwionych szk?ach mnie troch? razi.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 14 gości