ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
osad w oku
  • wojteksmok
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 17 listopada 2008, 17:42
    Lokalizacja: Wa-wa

    osad w oku

    autor: wojteksmok » 17 listopada 2008, 18:07

    Witam wszystkich
    Nosz? soczewki od 5 miesi?cy - Air Optix - miesi?czne. Og??lnie wra?enia ok i bez wi?kszych problem??w. Zauwa?am jednak dziwny osad (bia?kowy ?) kt??ry zbiera mi si? pod powiekami - tak ?e jak wyjm? soczewki i zamkn? oczy, palcami wyczuwam tam takie zgrubienie, jakby by?a tam soczewka. Czy jest to normalne zjawisko i czy mo?na jako? temu zapobiec ?

    Kolejne pytanie odno?nie przep?ukiwania oczu, gdy s? suche (i gdy mam soczewki), czy nale?y tego unika?? Mi si? zdarza delikatnie przep?uka? oczy, i s? wtedy s? troch? ?wie?sze, bez negatywnych objaw??w

    Soczewki zmieniam co oko?o p???tora miesi?ca, p?yn - Solo Care co 4mce - czy jest to du?e 'wykroczenie' ? :)

    Pozdrawiam
  • pawello
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 13 czerwca 2008, 22:16
    Lokalizacja: Polska

    autor: pawello » 17 listopada 2008, 20:16

    Kolejne pytanie odno?nie przep?ukiwania oczu, gdy s? suche (i gdy mam soczewki), czy nale?y tego unika?? Mi si? zdarza delikatnie przep?uka? oczy, i s? wtedy s? troch? ?wie?sze, bez negatywnych objaw??w
    Wod?? Bro? Bo?e!
    Mo?esz zakropli? p?ynem do soczewek (okazyjnie) albo najlepiej kup kropelki nawil?aj?ce.
    Mo?esz te? kupi? s??l fizjologiczn? w sterylnych ampu?kach w aptece (ok 1,50z? za 5 szt).
    Soczewki zmieniam co oko?o p???tora miesi?ca, p?yn - Solo Care co 4mce - czy jest to du?e 'wykroczenie' ?
    Twoje oczy, twoje zdrowie. Ja tam na soczewkach nie oszcz?dzam i tobie radz? tak samo.
    Wed?ug mnie nie powiniene? przenosi? soczewek bo si? osadzaj? na nich osady i potem jest nie mi?o.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 17 listopada 2008, 21:19

    wojteksmok, to nie jest normalne! Od kiedy tak masz, po ilu godzinach i dniach noszenia aktualnej pary soczewek?
    Nie jestem lekarzem, ale je?li nie jest to osad typu "?piochy" (kt??ry mo?e ?wiadczy? np. o alergii), to mo?e by? choroba powiek, pojawiaj?ca si? cz?sto u os??b, kt??re nosz? soczewki za d?ugo w ci?gu dnia, ?le czyszcz?, nie zmieniaj? w terminie itp.
    Nosisz soczewki od 5 miesi?cy, kontrole powinny by? dokonywane co 6 m-cy, wi?c nie zwlekaj, skoro i tak si? zbli?a termin, tylko id? do lekarza.
  • wojteksmok
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 17 listopada 2008, 17:42
    Lokalizacja: Wa-wa

    autor: wojteksmok » 18 listopada 2008, 11:43

    Nie jest to dla mnie ?aden dyskomfort, zauwa?y?em to zgrubienie przypadkiem, nie wiem czy przed noszeniem soczewek tego te? nie by?o, ale do specjalisty udam si?. Czy noszenie soczewek ok. 15h dziennie to zbyt du?o. Powinienem skraca? to zak?adaj?c np. okulary?
  • silver_shadow
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 33
    Rejestracja: 25 października 2008, 23:29
    Lokalizacja: 3miasto

    autor: silver_shadow » 18 listopada 2008, 22:37

    wiesz poczytaj troche forum bo sporo bylo na ten temat....okulary to konieczna alternatywa jesli nie chcesz zameczyc swoich oczu...a co do tych osadow...nie ma zartow moze byc tak ze porzadnie nabroiles z tym noszeniem soczewek...jesli sie wybierasz do lekarza to bardzo dobrze...zrob to jak najszybciej :tak: :papa:
  • nati
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 40
    Rejestracja: 15 kwietnia 2008, 19:57
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: nati » 19 listopada 2008, 20:07

    wojteksmok pisze:Nie jest to dla mnie ?aden dyskomfort, zauwa?y?em to zgrubienie przypadkiem, nie wiem czy przed noszeniem soczewek tego te? nie by?o
    hmm... sama rog??wka oka jest wystaj?ca wi?c mo?e to po prostu ona? Mi?kkiej soczewki chyba nie wyczu?o by si? przez zamkni?t? powiek?.

    Natomiast jak w oku p?ywaj? jakie? paproszki to nie dobrze i nasze rozmy?lania, co to mo?e by?, niewiele tu dadz? bez wizyty u lekarza.
    Zdaje mi si??, Â?e widz??.
    Gdzie?
    Przed oczyma duszy mojej.

    (A. Mickiewicz)
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości