ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1
Astygmatyzm nadwzroczny - moje piekło!
  • LukasL-ca
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 20:13
    Lokalizacja: Legnica

    Astygmatyzm nadwzroczny - moje piekło!

    autor: LukasL-ca » 11 listopada 2008, 20:25

    Witam wszystkich!

    Od dzieci?stwa choruje na astygmatyzm nadwzroczny i jest to moje "przekle?stwo". Ostatnio by?em u okulisty i otrzyma?em kartk? z danymi :

    Oko prawe - +1,5 (sfera) , +3,0 (cylinder) , O? 1,05
    Oko lewe - +1,5 (sfera) , +2,75 (cylinder) , O? 6,5

    Odleg?o?? ?renic - 66mm.

    Mam 17 lat i jestem fascynatem militari??w i moim marzeniem jest p??j?cie do wojska lecz musz? mie? do?? dobry wzrok i dlatego pisze tu bo chce si? dowiedzie? , kt??ra liczba co oznacza , ile mam dioptrii itp. itd.. R??wnie? chce si? dowiedzie? czy rzeczywi?cie dopiero jak b?d? mie? 20 lat moge robi? operacje ?

    Prosz? o szybk? i pozytywn? informacj? (cho? w?tpi? , ?e b?dzie co? pozytywnego).

    Pozdrawiam!
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 13:47 przez LukasL-ca, łącznie zmieniany 1 raz.
    Ale mam wzrok ... :/
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 11 listopada 2008, 23:04

    Wszystkie liczby, przy kt??rych jest + oznaczaj? dioptrie: sfera to nadwzroczno??, cylinder to astygmatyzm. Operacje s? bardzo ryzykowne i wykonuje si? je po szeregu wst?pnych bada?. Wymagane jest, by zako?czy? si? proces wzrostu i wada by?a ustabilizowana, st?d limit wiekowy. Ewentualne komplikacje po operacji mog? przekre?li? Twoj? karier?, a i wada mo?e wr??ci?, ale nie znam si? na wymogach wojskowych, wi?c nic kompletnie negatywnego nie jestem w stanie powiedzie?.
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 12 listopada 2008, 12:58

    wada wzroku to nie choroba, wiec nie chorujesz na astygmatyzm... po prostu twoje oczy maja taka urode...
    pomysl o soczewkach kontaktowych, wiem z doswiadczenia, ze wiele osob w sluzbach mundurowych ich uzywaja... to tylko kwestia podejscia do sprawy.

    pozdrawiam i zycze spelnienia marzen :)
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez ala, łącznie zmieniany 1 raz.
    Ala
  • LukasL-ca
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 20:13
    Lokalizacja: Legnica

    autor: LukasL-ca » 12 listopada 2008, 15:06

    Ala a mog?aby? mi podpowiedzie? jakie soczewki najlepiej u?ywa? , czy s? drogie itp. itd. ? I ja bardzo si? boje wyci?gania ich bo boje si? , ?e za mocno palcem rusz? i wyd?ubie oko sobie , czy jest jaki? dobry spos??b na to albo soczewki ,kt??re si? wk?ada i np. miesi?c lub wi?cej si? trzymaj? ?
    Ale mam wzrok ... :/
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 12 listopada 2008, 15:41

    LukasL-ca, nie masz jeszcze du?ej wady, jest ?rednia. Post?puje czy jest sta?a? Nie nastawiaj si? negatywnie, zapoznaj si? z wojskowymi wymogami. Okulary mog? Ci przeszkadza? w zaj?ciach wyczynowych, ale Ala dobrze sugeruje soczewki.
  • LukasL-ca
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 20:13
    Lokalizacja: Legnica

    autor: LukasL-ca » 12 listopada 2008, 18:29

    Moja wada stoi i si? nie zmienia ale wojsko ma takie wymogi , ?e kto? mo?e mie? korygowany wzrok okularami CYLINDRYCZNYMI o mocy DO 1 Dioptrii , a SFERYCZNYMI do 3 Dioptrii , a ja chyba mam cylindryczne , a jakbym mia? soczewki to nikt by nie widzia? , ?e je mam i m??g?bym wkr?ca? lekarzy przed poborem ( okulist? ) , ?e nie mam wad bo soczewek na oczach nie wida?. Tylko interesuje mnie to , ?e mimo okular??w nie widz? idealnie (widz? 2 - 3 rz?dy lepiej ) , a w soczewkach ten wynik jest lepszy ?

    A co do soczewek to te? jestem ZA soczewkami tylko si? pytam czy np. te 3 miesi?czne ile kosztuj? , co ile je si? zmienia , jak si? je piel?gnuje , jakie rezultaty daj? , chyba na ka?de oko z osobna musz? mie? soczewki bo mam astygmatyzm , ?ci?ga si? soczewki na noc ?? Mam wiele pyta? ale na razie chcia?bym wiedzie? podstawy ?

    I te? mam pytanie z takiej kwestii bo pyta?em si? kolegi i m??wi? mi on , ?e nie musz? mie? 20 lat by zoperowa? sobie wzrok , wystarczy 18 lat mi powiedzia? , czy to prawda ? :wstyd:
    Ale mam wzrok ... :/
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 12 listopada 2008, 20:29

    Je?li s? takie wymogi, to niestety nie b?dziesz si? kwalifikowa? :( Lekarza nie wkr?cisz, soczewki zobaczy ka?dy kto si? przyjrzy. Je?li w okularach nie widzisz dobrze, to czas je zmieni?. Z tego co wiem, pod laser mo?na i?? od 20 r.?. bo nie chodzi tu tylko o to czy jeste? pe?noletni.
  • LukasL-ca
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 11 listopada 2008, 20:13
    Lokalizacja: Legnica

    autor: LukasL-ca » 13 listopada 2008, 19:40

    Wiem , ?e si? nie ?apie ale ja na razie mam 17 lat czyli mam jeszcze 2 lata ale i tak nic nie zdo?am zrobi?. A ja mam mie? takie okulary ?eby do ostatniego rz?du widzie? ? Bo ja takich nie mam , a mimo to mam ju? +3 D ?! Z tego co wiem to operacj? mo?na robi? do +6D. Ja m??wi? , zawsze mam w czym? pecha. Czym si? zainteresuje to zawsze mam co? , ?e si nie ?api? w jaki? wymogach , tutaj to samo ale si? nie ?amie mo?e lekarze cos wymy?l? , jak?? now? technik? ... ehh :<
    Ale mam wzrok ... :/
ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 15 gości