ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
przyrzady do pomiary twarzy....
  • jellyfish
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 23 października 2008, 21:47
    Lokalizacja: londyn

    przyrzady do pomiary twarzy....

    autor: jellyfish » 23 października 2008, 22:02

    witam wszyskich
    :papa:
    mam pytanie, mam nadzieje , ze ktos moze mi pomoc.
    chcialabym sie dowiedziec jak nazywaja sie po polsku przyrzady do pomiaru twarzy.
    mam na mysli facial rule, facial gauge wyglada to jak linijka , uzywam tego do pomiaru szerokosci nosa, katow twarzy itp( bridge prijection, bdr, frontal angle).
    chcialabym tez wiedziec jak nazywa sie linijka do pomiaru pd po polsku, do pomiaru rozstawu zrenic.(pd rule)
    z gory bardzo dziekuje za pomoc :papa:
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 25 października 2008, 23:32

    Mnie si? kojarzy tylko cyrkiel kab??kowy i suwak antropologiczny, ale to zboczenie biologa ;]
  • silver_shadow
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 33
    Rejestracja: 25 października 2008, 23:29
    Lokalizacja: 3miasto

    autor: silver_shadow » 25 października 2008, 23:44

    Witam
    linijka powszechnie stosowana do mierzenia rozstawu zrenic to zrenicowka,jednakze czesciej wypierana jest elektronicznym aparatem-pupilometrem,jest bardziej precyzyjny:)
    nie bardzo rozumiem reszte o ktora pytasz-moze chodzi Ci o przyrzad do mierzenia katu pantoskopowego...generalnie jest wiele programow komputerowych zalecanych przez producentow soczewek okularowych ktore same ustalaja wszystkie pomiary klienta w oprawie-mostek,tarcze,pd i wysokosci zrenic-szczegolnie pomocne przy aplikacji progresow-mam nadzieje ze nieco pomoge :tak: pozdrawiam :mrgreen: :))
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości