ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Jak czyścić i dbać o soczewki organiczne?
  • yarek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 18 września 2008, 12:49
    Lokalizacja: Znienacka

    Jak czyścić i dbać o soczewki organiczne?

    autor: yarek » 18 września 2008, 13:05

    Witam :)

    Nie ukrywam, ?e jestem pocz?tkuj?cy w temacie. Okulary nosze dopiero od tygodnia ;) Sprawa ma si? tak, ?e pani dokt??r ( :mrgreen: ) postanowi?a mi zaaplikowa? soczewki o po?ow? mniejszej mocy ni? mie? powinienem, uzna?a, ?e tak lepiej b?dzie mi si? przyzwyczai? zw?aszcza, ?e w gr? wchodzi astygmatyzm. Tak?e za 6 miesi?cy mam si? do niej zg?osi? po now?, ju? docelow? recept?. Wyrobi?em wi?c okulary z soczewkami organicznymi (producent Essilor, nazwy modelu niestety nie ma, tylko jakie? cyferki :S ). Nie ma te? pow?oki antyrefleksowej, gdy? po prostu mi si? to nie op?aca?o - 6 miesi?cy jako? wytrzymam.

    Problem polega na tym, ?e nie za bardzo wiem jak czy?ci? te soczewki. Na chwil? obecn? korzystam wy??cznie ze ?ciereczki z mikrofibry. Jednak patrz?c przez soczewki wydaje mi si? jakbym patrzy? nieco przez mg?? - uczucie to nasila si? zw?aszcza, gdy patrze na jasne przedmioty na ciemnym tle, np. na okno. Czy jest to spowodowane brakiem pow?oki AR czy chodzi mo?e o niedok?adne czyszczenie soczewek?

    I w ko?cu mam pytanie jak dba? o takie soczewki. Czy s? jakie? specjalne p?yny do czyszczenia tego typu soczewek czy korzysta? tylko ze ?ciereczki? ;) Chcia?bym nieco si? doszkoli? zw?aszcza, ?e za p??? roku czeka mnie wymiana soczewek na nowe, dosy? drogie i chcia?bym wiedzie? jak sprawi?, aby pos?u?y?y mi troch? d?u?ej ;)

    pozdrawiam :prosze:
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 13:51 przez yarek, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 września 2008, 13:17

    Spokojnie w domu woda + mydelko, sa specjalne preparaciki do czyszczenia soczewek, a na sucho sciereczka z mikrowlokien

    Te obicia i 'mglenie' sie przy jasny swietle moze byc spowodowane brakiem AR
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 18 września 2008, 13:17

    Zupe?nie wystarczy myd?o i woda, to neutralne i skuteczne po??czenie.
  • yarek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 18 września 2008, 12:49
    Lokalizacja: Znienacka

    autor: yarek » 19 września 2008, 11:13

    Dzi?ki za szybk? odpowied? :)

    To na razie wystarczy.

    My?l?, ?e jednak zaopatrz? si? jednak w jaki? ?rodek do czyszczenia soczewek ;)
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości