ODPOWIEDZ Posty: 15 Strona 1 z 1
Jedna źrenica większa od drugiej
  • Antylolek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 13 września 2008, 12:40
    Lokalizacja: z mamy

    Jedna źrenica większa od drugiej

    autor: Antylolek » 13 września 2008, 12:55

    Witam,
    od wczoraj posiadam soczewki kontaktowe, moja wada wzroku to -2. Wczoraj przy dobieraniu soczewek mia?em tak?e robione badanie wzroku, zosta?y mi zapuszczone jakie? krople (chyba atropina), zosta?em uprzedzony, ?e przez kilka godzin mog? widzie? kiepsko ( i tak by?o jak patrzy?em na przedmioty oddalone oko?o 50 cm od oczu, kompletnie si? rozmazywa?y), ?renice mia?em jak pi?cioz?ot??wki ;p Dzisiaj podczas zak?adana soczewek zauwa?y?em, ?e w prawym oku ?renica jest oko?o <2 razy wi?ksza ni? w lewym ( a co za tym idzie na prawe oko widz? mniej wyra?nie), a przy okazji jak patrz? na tekst/monitor/albo inn? rzecz w bliskiej odleg?o?ci na kt??rej musz? si? skupi? to obraz mi si? rozmazuje ( czyta?em na tym forum, ?e to sprawa akomodacji wi?c chyba wszystko jest OK. W zwi?zki z tym mam pytanie czy ta r???nica wielko?ci ?renic jest normalna czy musz? lecie? do okulisty?
    Btw. je?li to pytanie ju? by?o to prosz? poda? linka, albo jeszcze raz napisa?. Normalnie u?y?bym szukajki, ale obraz mi si? zdeczka rozmazuje i nie mog? si? skupi? na d?u?szym czytaniu/ przegl?daniu forum. ;s
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Antylolek, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 13 września 2008, 14:49

    ale te zrenice zawsze takie miales ? jezeli nie to prawdopodobnie to jeszcze skutek zakrapiania oczu u okulisty. Krople ktore stosuja okulisci wlasnie rozszerzaja zrenice i tym samym okulista ma mozliwosc dokladniejszego okreslenia twojej wady.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 września 2008, 15:10

    Dziwne, powinno ju? przej??... Moja przyjaci???ka tak mia?a, w jednym oku wyst?pi?o pora?enie i ?renica przesta?a reagowa?, ale to z zupe?nie innego powodu by?o (rzadka choroba mi??ni). Je?li nie przejdzie do poniedzia?ku, to id? do okulisty, przez weekend powinno przej??.
  • Antylolek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 13 września 2008, 12:40
    Lokalizacja: z mamy

    autor: Antylolek » 13 września 2008, 15:25

    nie, nigdy nie mia?em tego problemu. Ehh jakbym wiedzia? co mi zapu?cili to sprawa by?aby jasna, bo atropina mo?e dzia?a? do kilku dni nawet ;s no nic, to chwilowo pozostaje mi tylko podziwia? widoki w oddali, bo te soczewki to pierwsza rzecz w ?yciu do korekcji mojej wady wzroku xD
    btw. pora?enie ?renicy to raczej nie jest, bo ?renica reaguje mi na ?wiatlo. Obie ?renice si? kurcz?, tylko ta prawa nie mo?e si? skurczy? do rozmiar??w lewej; to chyba przez te krople.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 września 2008, 15:49

    Atropin? rzadko si? ju? zakrapla, z tego co kiedy? tu pisano. Je?li ?renica reaguje na ?wiat?o, to dobrze, poczekaj ten dzie?-dwa... Na najbli?szej kontroli po tygodniu-dw??ch noszenia soczewek (kiedy lekarz Ci zaleci? przyj???) warto by skonsultowa?, czy to normalny objaw. Rozumiem, ?e masz te? okulary? Soczewki to nie zamiennik okular??w, musisz je mie?.
  • Antylolek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 13 września 2008, 12:40
    Lokalizacja: z mamy

    autor: Antylolek » 13 września 2008, 16:05

    Wizyt? mam um??wion? za 2 tygodnie, a okular??w nigdy nie mia?em i nie zamierzam mie?, strasznie to uci??liwe. Btw. takie pytanko techniczne, jak mam p?yn "bez pocierania" to wystarczy tylko w?o?y? soczewki na noc do pude?ka i rano b?d? czyste ? :P
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 września 2008, 16:11

    Nie, formu?ka "bez pocierania" nied?ugo zniknie ca?kiem z opakowa?... Czy?? mechanicznie najlepiej za ka?dym razem, to kwestia kilku zu?ytych dodatkowo kropli p?ynu i minuty wi?cej po?wi?conej piel?gnacji.

    Wsp???czuj? Ci, je?li nie masz okular??w. To ju? nie taka ma?a wada, a soczewek nie mo?na nosi? przez ca?y dzie? codziennie, bo zakatujesz oczy!
  • Antylolek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 13 września 2008, 12:40
    Lokalizacja: z mamy

    autor: Antylolek » 13 września 2008, 16:28

    Okulista da? mi soczewki J&J ACUVUE OASYS z HYDRACLEAR Plus dwutygodniowe, podobno przystosowane do noszenia ca?y dzie? i d?ugiego siedzenia przed kompem. Dzi? ju? nosz? je kilka godzin i nic mnie nie boli/nie przeszkadzaj? mi. A w?a?nie, jak wygl?da to czyszczenie mechaniczne? Wsz?dzie o nim pisz? a nie ma za bardzo pokazane jak xD
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 września 2008, 17:44

    Dosta?e? tak? broszur? typu "podr?cznik u?ytkownika"? Okulista Ci tego nie pokazywa?? To podstawa. Pami?taj, ?e przy kompie soczewki szybciej podsychaj?, bo nie mrugasz normalnie. Poza tym ?adna soczewka nie jest dla ka?dego taka, jak? wychwala j? producent ;) Tutaj masz filmik instrukta?owy, tylko jest w nim b??d - pocieraj soczewki ruchem prz??d-ty?, a nie okr??nym. Ponadto du?o o tym jest na forum.
  • Antylolek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 13 września 2008, 12:40
    Lokalizacja: z mamy

    autor: Antylolek » 13 września 2008, 18:46

    Wielkie dzi?ki, bardzo mi pom??g? ten filmik instrukta?owy. A okulista mi to pokazywa?, tylko mia?em krople zapuszczone i wszystko mia?em zamazane, wi?c to by?a g?upiego robota...
    Jeszcze raz thx ^^
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 września 2008, 19:56

    A jaki masz p?yn?
  • Antylolek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 13 września 2008, 12:40
    Lokalizacja: z mamy

    autor: Antylolek » 13 września 2008, 20:06

    Opti-Free Express firmy Alcon
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 września 2008, 20:45

    To dobry p?yn. Daj zna? koniecznie jak tam ?renica. Szpera?am troch? po necie i spotka?am si? z opiniami, ?e niekt??rym mija?o dopiero po kilku dniach, ale specjalist? nie jestem, niestety...
  • Antylolek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 13 września 2008, 12:40
    Lokalizacja: z mamy

    autor: Antylolek » 13 września 2008, 22:22

    po?yjemy zobaczymy. Podczas czytania np. forum albo innych artyku???w obraz nak?ada mi si? na siebie (bez soczewek tego nie ma). Okulista da? mi jak?? srebrn? p?ytk? z czarnymi mazajami na niej, i gdy jej powiedzia?em, ?e widz? tylko czarne mazaje na srebrnym tle, to wspomnia?a co? o braku widzenia obuocznego. Dalej nie poci?gn??a tej kwestii wi?c chyba si? z niej wycofa?a. Zreszt? by? to pierwszy okulista, kt??ry to stwierdzi?. Nic, mam nadziej?, ?e to tylko przyzwyczajanie si? oka do soczewek, i dzia?anie tych kropli...

    [ Dodano: 19 Wrz 2008 05:43 ]
    No to w gwoli wyja?nienia i prawdopodobnie zako?czenia tego w?tku ;p By?em dzi? u okulistki na wizycie kontrolnej i to powi?kszenie ?renic jest spowodowane z?? akomodacj? oka. Po prostu mam du?? wad? ( -2 ) i to mo?na powiedzie? jest skutek uboczny soczewek, co? takiego nie wyst?puje w okularach. Dosta?em trzy warianty do wyboru:
    a) Zmiana soczewek z -2 na -1 albo -1.5, ale to si? z celem mija bo b?d? bardzo s?abo widzia? w dal, a soczewki mam g???wnie po to ?eby widzie? dobrze w dal
    b) przej?cie na okulary, co te? odpada
    c) ograniczenie w noszeniu soczewek do 9 godzin i zdejmowanie do czytania i pracy przy kompie.
    Wybra?em c ;p Tylko mam jeszcze takie pytanko, co do siedzenia przy kompie w soczewkach. Bez soczewek mam wzrok oko?o 10 cm od monitora i jest to co najmniej nie wygodne, a z za?o?onymi soczewkami odleg?o?? wynosi spokojnie 40 cm+ i wszystko widz?, oczy nie bol?. Wi?c mo?e jednak u?ywa? soczewek tak?e do pracy przy kompie ? :P
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 23 września 2008, 15:09

    O, widzisz, mnie po wczorajszym zakropleniu tropikamidem zamiast przepisowych 3 godzin trzyma?o 9 i to r??wnie? asymetrycznie. Okulary tak czy siak musisz mie?, to podstawa! Soczewki s? uzupe?nieniem korekcji okularowej, a nie alternatyw?. Do kompa soczewki nie s? zbyt komfortowe, bo oczy szybko wysychaj?, a st?d ju? ?atwo o potencjalne komplikacje.
ODPOWIEDZ Posty: 15 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości