ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
mam nowe okulary od dwóch tygodni i ... kiepsko w nich widzę
  • nickels
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 12 września 2008, 13:01
    Lokalizacja: Brodnica

    mam nowe okulary od dwóch tygodni i ... kiepsko w nich widzę

    autor: nickels » 12 września 2008, 16:04

    Witam!
    Pierwszy raz by?am u okulisty ponad rok temu. Po badaniach komputerowych i zwyk?ych, razem z czytaniem z tablicy literek w r???nych szkie?kach, dosta?am recept?:
    SFERA, do dali
    OP - 0,75
    OL - 0,5
    rozstaw ?renic 62 mm
    plus antyrefleks, do tego wzi??am fotochrom. Widzia?am w nich dobrze.

    Miesi?c temu posz?am na kontrol? (inny okulista). Po tych samych badaniach jak rok temu, plus ci?nienie w oczach, Pani powiedzia?a, ?e proponuje mi cylinder, poniewa? opr??cz tego, ?e b?d? lepiej widzia?a, to maj? powodowa? korekt? tej wady (ma?y astygmatyzm - rok temu u poprzedniego okulisty to s?owo nie pad?o). Szk?a maj? by? o takiej samej mocy. Da?a mi recept?:
    CYLINDER, do dali
    P - 1,0 O? 90 stopni
    L - 1,0 O? 80 stopni
    rozstaw ?renic 62 mm
    plus antyrefleks, do tech wzi??am fotochrom.

    Powiedzia?a, ?e na pocz?tku mog? odczuwa? dyskomfort, poniewa? mog? w nich nieostro widzie?.

    U optyka szok, nie widz?. Jak spogl?da?am przez nowe okulary, to obraz nieostry. Mia?am wra?enie, ?e kontrast by? wi?kszy, a ostro?? mniejsza. Optyk mnie uspokaja?, ?e to mo?e tak potrwa? ze 2 tygodnie. Niestety min??o ju? dwa tygodnie. Nadal nie widz? dobrze. Niby lepiej ni? na pocz?tku, ale ?le. Jak przesun? okulary ku g??rze i patrz? prawie nad dolnymi kraw?dziami okular??w, to jest ostrzej, lepiej. Nie wiem co mam my?le? dalej.
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 13:51 przez nickels, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 12 września 2008, 16:29

    udac sie na sprawdzenie wykonania, regulacja okularow, jezeli sa dobrze - konsultacja z osoba ktora wykonywala badanie, ze sa problemy z adaptacja - o czym pisano wielokrotnie na forum :)
  • nickels
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 12 września 2008, 13:01
    Lokalizacja: Brodnica

    autor: nickels » 17 września 2008, 07:16

    Witam!
    By?am u optyka. Okulary wykonano zgodnie, regulacja prawid?owa. Skonsultowa?am wynik r??wnie? z innym okulist? i ... szok. Powinnam mie? P sfera - 0,75, a L sfera - 0,5. Okulista powiedzia?, ?e w cylindrach nie b?d? widzie? dobrze, poniewa? ten astygmatyzm jest naprawd? bardzo niewielki. To chyba teraz pozostaje mi tylko reklamacja wizyty u pierwszego okulisty, i do tego prawie 700 w plecy za okulary.
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 17 września 2008, 09:27

    do tego prawie 700 w plecy za okulary.
    Dlaczego w plecy? Badaj?cy zapisuj?c szk?a bierze na siebie odpowiedzialno??. R??wniez finansow?.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 września 2008, 10:50

    Tak, ale mozna sie spotkac z takimi przypadkami:
    badanie... mija rok, poltory, wizyta u innego specjalisty i tamten stwierdza autorytarnie ze poprzednie bylo zle... Oczywiscie wszystko w ramach zdroworozsadkowosci i odpowiedniego czasookresu.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości