ODPOWIEDZ Posty: 14 Strona 1 z 1
Astygmatyzm-Problem z nowymi szklami :(
  • arnarn
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 09 września 2008, 10:33
    Lokalizacja: londyn

    Astygmatyzm-Problem z nowymi szklami :(

    autor: arnarn » 09 września 2008, 10:55

    Witam:)
    Chcialbym sie na paczatku przywitac i pozdrowic wszystkich :)
    Zaczne od moich mocy :
    op-cyl -2.5 os 10
    ol- cly -2,75 0s 160

    W starszych szklach mialem jakas nieduza sfere w oku lewym cos kolo 1. Ale po ostanim badaniu wyszlo ze sfery brak :) czyli lepiej... Standartowo poszedlem do zakladu i jakie bylo moje zdziwienie jak pani podala mi 350 zl za jedno szklo :( Poszukalem troszke i dostalem inne niby tez dobre i chwalone przez zaklad :placze: Wszystko bylo by pieknie ale ja w nich nie moge chodzic meczylem sie 4 dni oczy piekly cale czerwone i takie tam!!!!
    Wczesniejsze z tego co pamietam byly Hoya z poliweglanu i musze przyznac ze najlepsze jakie mialem lekkie po 1.5 roku brak rysek a tak na marginesie chodze w nich do dzis:)
    Tylko wlasnie mam problem z tym jednym okiem :( Lewe perfekt a prawe mi sie rozmazuje :( A najgorsze jest to ze jestem teraz w londynie :placze:
    I tu zwracam sie z wielka prosba czy mozecie mi pomoc dobrac odpowiednie szkla :) Bo tu nie moge zasiegac pelnych informacji:(

    [linki wyciete - patrz regulamin]

    Mozecie cos pomoc?
    Sorki za takie zamieszanie:)
    Ostatnio zmieniony 09 września 2008, 11:02 przez arnarn, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 września 2008, 11:38

    Do nowej korekcji trzeba czasami sie przyzwyczajac - zwlaszcza jak w Twoim przypadku do cylindrycznej. Jednak nie powinno to trwac dlugo (okres adaptacji)

    Jezeli nie bedzie nastepowal to:
    - sprawdz wykonanie okularow
    - udaj sie do osoby ktora przeprowadzala badanie aby to skosultowac

    O tym wszystkim juz bylo na forum.

    Co do soczewek - to ja polece Ci wszystko co markowe, tutaj mozna wymienic kilka firm: Hoya, JZO, Rodenstock, Essilor, Zeiss, Seiko itp...

    Wazne abys zakupil z powloka antyrefleksyjna, jezeli pocieniane to maksymalnie indeks 1.6 lub jak wspomniales poliweglanowe (1.59) lub trivex z Hoya (1.53)

    (co do linkow - wyciete - przeczytaj regulamin - zaakceptowales go rejestrujac sie)
  • arnarn
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 09 września 2008, 10:33
    Lokalizacja: londyn

    autor: arnarn » 09 września 2008, 12:13

    Dzieki czyli Pentax nie polecasz?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 września 2008, 12:31

    Pentax jest, czy zostal wykupiony przez Seiko - przynajmniej dzial soczewek okularowych... tyle co wiem, nie testowalem, nie oferowalem - nie wypowiem sie precyzyjne, ale uwazam ze kazde markowe soczewki beda lepsze niz takie produkowane nie wiadomo przez kogo, niewiadomo gdzie - tzw noname, ktore po malu zalewaja rynek. Niska cena, niska jakosc.

    Poza tym zawsze pros o torebki po soczewkach, wtedy bedziesz mial pewnosc jaka soczewke otrzymales i przy koniecznosci wymiany jednej - musza sie zgadzac parametry konstrukcyjne.
  • arnarn
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 09 września 2008, 10:33
    Lokalizacja: londyn

    autor: arnarn » 09 września 2008, 18:47

    Ostatnie Pytanko :)
    Zaproponowali mi
    Hoya 1.6
    i Hoya 1.67 co wybrac ?
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 09 września 2008, 20:01

    Zastanawiam si?, czy soczewki z materia???w o podwy?szonym indeksie s? na obecnym etapie dobrym rozwi?zaniem.

    Z podanej korekcji wynika, ?e soczewki najgrubsze b?d? w pionie. W wi?kszo?ci przypadk??w oprawy w pionie maj? mniejszy wymiar ni? w poziomie, a wi?c grubo?? kraw?dzi przy tych mocach nie b?dzie a? tak istotna, a im wy?szy indeks, tym jako?? optyczna materia?u niestety gorsza. Pan, co prawda, nosi ju? soczewki z poliw?glanu (chyba najgorszego pod wzgl?dem optycznym materia?u na soczewki) i nie odczuwa dyskomfortu, ale po co ryzykowa? wysokie koszty w sytuacji braku pewno?ci czy korekcja jest prawid?owa. Brak tej pewno?ci wynika z tego co pan pisze:
    W starszych szklach mialem jakas nieduza sfere w oku lewym cos kolo 1. Ale po ostanim badaniu wyszlo ze sfery brak czyli lepiej...
    R???nica mocy sferycznej na poziomie 1 dioptrii to bardzo du?o. Do tego tylko na jednym oku. Na og??? zmiany refrakcji, je?eli wyst?puj?, to symetrycznie na obu oczach. Tak du?a zmiana na jednym oku sugeruje b??d w korekcji (poprzednio lub teraz) lub patologi?. Rozumiem, ?e badanie nie wykaza?o patologii, a wi?c raczej mo?na si? spodziewa?, ?e soczewki (lub soczewka) maj? moc nieprawid?ow?.
    Tylko w?a?nie mam problem z tym jednym okiem Lewe perfekt a prawe mi sie rozmazuje
    Je?eli w starych okularach na oku lewym by?a sfera ok. +1,00 , to by si? zgadza?o. Sprawdzi? nale?a?oby r??wnie? po?o?enia osi cylindr??w.
    Oczywi?cie to spekulacje na odleg?o??, ale ja radzi?bym zrobi? okulary w docelowych oprawach, ale z soczewkami najta?szymi i to po ponownym, dok?adnym badaniu. Najta?sze soczewki wcale nie musz? by? i cz?sto nie s? gorsze od tych markowych. Istotne r???nice mog? by? w efektywno?ci dzia?ania i wytrzyma?o?ci pow?ok, ale na „pr??bne soczewki” zrobi?bym najta?sze.
  • arnarn
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 09 września 2008, 10:33
    Lokalizacja: londyn

    autor: arnarn » 09 września 2008, 22:49

    No widzi Pan zrobilem badanie kupilem niby tanie soczewki i nie moge wytrzymac 4 godzin !!!!!
    Dlatego jestem zmuszony zrobic je jeszcze raz i tu jest problem jaki pisalem wczesniej mam (jestem teraz w uk) dwie opcje firma pentax 1.5 lub hoya 1.6 lub 1.67 oni tu zabardzo nie robia wielkich oczu na moj duzy cylinder i ceny maja takie same czy sie ma czy nie :)
    Jesli chodzi o cene to wychodzi prawie taka sama :)
    I co tu ribic?
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 10 września 2008, 00:13

    S?dz?, ?e Pana k?opoty wynikaj? nie z tego, ?e soczewki s? tanie, ale z tego, ?e maj? niew?a?ciw? moc lub s? ?le zamontowane.
    Jezeli zdecydowa? sie Pan zrobi? nowe okulary, a ceny sa zbli?one, to z podanych soczewek wybra?bym chyba Hoya 1,6. G?sto?ci podanych materia???w s? podobne, a wi?c i ci??ar soczewek b?dzie zbli?ony. Moc Pana soczewek w poziomie jest bliska zeru, a wi?c aberracja chromatyczna nie b?dzie miala du?ego znaczenia, a materia? z indeksem 1,6 jest na tyle sztywny, ?e mo?na wykona? soczewk? o mniejszej grubo?ci ni? soczewka z indeksem 1,5.
    My?l?, ?e wszyscy zagl?daj?cy na to forum b?d? wdzi?czni za informacj?, czy zamontowanie nowych (markowych) soczewek za?atwi?o Pana problem.
    ?ycz? Panu, aby tak by?o.
  • arnarn
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 09 września 2008, 10:33
    Lokalizacja: londyn

    autor: arnarn » 10 września 2008, 20:27

    Dzieki wielkie :)
    Jak tylko bede mial napewno poinformuje o wszystkim :)

    [ Dodano: 13 Wrz 2008 05:11 ]
    Na nastepna niedziele mam wizyte :) Tak mowie ze nadal pamietam :)

    [ Dodano: 21 Wrz 2008 09:36 ]
    No i juz po :)
    Teraz wyszlo op -2.75 os 10
    ol-3.00 os 160

    Zobaczymy co z tego wyjdzie :)
    Jesli chodzi o finanse bo to tez wazna rzecz :)
    Zakupilem 2 pary okularow :)
    Pierwsza to hoya 1.6 ma wszytko co powinna miec :) plus oprawki tytanowe :)
    Druga to polaryzacyjne hoya 1.5 (podobno innych nie robia ) oprawki tytan :)
    I cena za wszsytko to 180£ :) Czyli chyba nie az tak zle :) Pozdrawiam.
    Jak tylko dostane dam znac...

    [ Dodano: 25 Wrz 2008 05:43 ]
    No dobra odebrale :)
    Chcialbym przypomniec co nieco w celu oswiecenia :) (mnie)
    Moja wada z Polski wedlug recepty
    OP.Cylinder -2.5 os 10
    OL.Cylinder -2.75 os 160
    Odl.zrenic 60mm

    Po zrobieniu nowych tanich szkiel wyszla masakra oczy chcialo mi wypalic :( Wiec chodzilem w starych..

    Bedac w UK poszedlem i wyszlo
    OP cyl -2.75 os 12
    OL cyl.-3.00 os 160
    Odl.zrenic 67mm

    Zalozylem i moja akomodacja oka twala 2 minuty :) Wszystko jest oki doki slowa zlego niemoge powiedziec....

    A do okularow dostale dwa etui twarde plus dwie szmatki do szkielek a tak na marginesie to niebyl bonus tylko standard:)
    Pozdrawiam serdecznie...
    PS
    Moze wiecie czemu tak sie dzialo?

    [ Dodano: 02 Pa? 2008 09:35 ]
    :)

    [ Dodano: 02 Pa? 2008 09:36 ]
    Nio i nikt nic niewie?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 października 2008, 16:05

    arnarn pisze:Moze wiecie czemu tak sie dzialo?
    moce zblizone, roznica cwiartki..
    ale dziwi rozstaw zrenic, dlaczego raz bylo 60 a za drugim 67!?
    To duzo i wywolalo to dzialanie pryzmatyczne soczewek, co moglo powodowac komplikacje.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 03 października 2008, 16:22

    W Polsce etui i ?ciereczki to te? standard...
    Kto Ci mierzy? za pierwszym razem rozstaw ?renic, skoro r???nica okaza?a si? 7-milimetrowa? :eek:
  • arnarn
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 09 września 2008, 10:33
    Lokalizacja: londyn

    autor: arnarn » 03 października 2008, 21:58

    Na recepcie mam 60 pani specjalistka doktor :) a drugim razem optyk wyszlo mu 63 :)
    Kurde w czestochowie nie dawaja etui ani sciereczki a ostatnio dostalem taki woreczek foliowy:(
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 03 października 2008, 23:14

    Hmm... ja zawsze dostawa?am to jako gratis (w ramach rozs?dku), nosz? okulary 10 lat...
  • arnarn
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 09 września 2008, 10:33
    Lokalizacja: londyn

    autor: arnarn » 03 października 2008, 23:18

    Ja nosze cos kolo tego i zdazylo mi sie raz :placze:
ODPOWIEDZ Posty: 14 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości