ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
Najcieńsze szkła...
  • Lucjan
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 08 września 2008, 13:08
    Lokalizacja: K??ty

    Najcieńsze szkła...

    autor: Lucjan » 08 września 2008, 13:10

    Witam...

    Jakie szk?a jak najcie?sze, aby by?y jak najlepsze...?? Cena nie gra roli...

    W 2006 roku mia?em te same szk?a w indeksie 1,8 (JZO).

    Moja wada to astygmatyzm i kr??tkowzroczno??. Moc szk?a: sfera -10, Cylinder -3, O? 10
    B?dzie to tylko jedno szk?o, gdy? na drugim b?dzie szk?o 0...

    Nie wiem jakie b?d? oprawki

    Jak b?dzie wygl?da?a grubo?? tego szk?a w oprawce dla najcie?szego indeksu??

    Dzi?kuje i Pozdrawiam....
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 13:50 przez Lucjan, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 września 2008, 13:15

    Nie bardzo mozna podac jakie grubosci bedzie miala soczewka w oprawce gdyz jak juz pisalem na forum na ostateczny wyglad ma wplyw m.in.:
    - moce soczewek
    - konstrukcja soczewki
    - wysokosc montazu
    - rozstaw zrenic
    - wymiary oprawy

    Najciensza wyjdzie szklana w indeksie 1.9 ale czy ze wzgledu na gestosc i liczbe abbego bym ja polecil? niekoniecznie.

    Nie ma czegos takiego jak najciensza i najlepsza soczewka... im ciensza soczewka tym gorsze parametry optyczne i wieksze aberracje.

    Prosze mi powiedziec dlaczego na drugim jest plano? Oko jest nieczynne czy ma prawidlowa ostrosc? Jezeli oko jest 'nieczynne' warto wyrownac i zamontowac tam soczewke o zblizonej mocy.

    Jezeli chce Pan w bardzo przyblizony sposob wiedziec jak wyjdzie dana soczewka w oprawie, prosze zapytac o to swojego optyka - ktory po wyborze oprawy, odpowiednich oznaczeniach i wyslaniu zapytania do firmy produkujacej soczewki (a moze i dysponujacym programem do wizualizacji) przedstawi te grubosci... czy beda Pana zadowalac, czy nie.
  • Lucjan
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 08 września 2008, 13:08
    Lokalizacja: K??ty

    autor: Lucjan » 08 września 2008, 13:21

    Dzi?kuj? za odpowied?...

    Drugie oko jest po operacji w trakcie leczenia i niestety nie mo?na dopasowa? na chwil? obecn? ?adnych szkie? korekcyjnych, jak i kontaktowych...

    Zastanawia?em si? nad indeksem 1,9, ale r???nica w grubo?ci od 1,8 jest niewielka.

    A jakie marki szkie? s? godne polecenia np. JZO, Carl Zeiss, SEIKO, itp...??
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 września 2008, 13:26

    Seiko nie ma w ofercie 1.9, ani 1.8 - te indeksy sa tylko do soczewek mineralnych (szklanych) a Seiko ma w ofercie tylko plastikowe (organiczne)

    Ogolnie wiekszosc firm ktore Pan wymienil to markowe dobre produkty... mozna zaliczyc tutaj jeszcze Hoya, Essilor

    Wazne aby wybral Pan produkt z powloka antyrefleksyjna.
    Jezeli dotychczas posiada Pan 1.8 i jest Pan zadowolony, a roznica mocy niewielka - to prosze pozostac przy dotychczasowym produkcie
  • gałka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 13 października 2008, 15:02
    Lokalizacja: Wa-wa

    autor: gałka » 13 października 2008, 15:20

    ja kiedys mialam specjalnie sprowadzane szkla z Francji, zeby byly cieniutkie (mam duza wade) i zdaje sie, ze to zalatwialam przez [nazwa regulamin], ale glowy nie dam.
  • misha
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 13 czerwca 2008, 13:45
    Lokalizacja: ElblÂ?g

    autor: misha » 14 października 2008, 10:58

    Nie chce zakladac nowego watku wiec podczepie sie pod istniejacy. Moglby ktos mi wytlumaczyc co to sa tzw "szkla prasowane"? Spotkalem sie z tym okresleniem na forum portalu o2 i gazety, ale nikt nie potrafil tego zwiezle wytlumaczyc...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 października 2008, 11:05

    misha pisze:"szkla prasowane"
    kazdy zapewne na swoj "chlopski" rozum probuje wyjasnic sobie, albo i czasami optycy uzywaja takich nieodpowiednich sformulowan i pozniej idzie w swiat.

    Soczewka okularowa moze byc ciensza poprzez
    - zmiane wspolczynnika zalamania swiatla (tzw indeks) im wyzszy tym ciensza (ale i wiecej aberracji)
    - zmiane konstrukcji na asferyczna (soczewka bardziej plaska)
    - zmiane srednicy (tylko dla soczewek dodatnich)

    Oczywiscie mozna polaczyc w/w sposoby producenta, czyli wyzszy indeks i asferyczna konstrukcja.

    Nie ma w normalnym uzytkwaniu czegos takiego jak "prasowanie soczewek", "hartowane soczewek" itp
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości