ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
Soczewki OxygenOne all vue 1 miesięczne
  • Bill
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 07 września 2008, 10:17
    Lokalizacja: Pozna??

    Soczewki OxygenOne all vue 1 miesięczne

    autor: Bill » 07 września 2008, 10:35

    Witam wszystkich forumowicz??w
    Od niedawna jestem posiadaczem soczewek OxygenOne 1 miesi?cznych. To s? moje pierwsze soczewki kt??re sam sobie wybra?em na podstawie danych z badania oklulisty (kt??ry nie doradzi? mi ?adnej konkretnego producenta a jedynie podpowiedzia? ?e najlepsze b?d? dla mnie jednomiesi?czne) no wi?c kupi?em te podane w temacie. Moja wada to L=-3,00 P=-4,5 BC=8,6-8,7. Moje pytania:
    1. Prosz? o podanie jakich? szkie? alternatywnych dla mojej wady zbli?onych parametrami do tej oxygenone bo w nich si? dobrze czuje ale s? dla mnie za drogie? Dodam ?e bardzo d?ugo siedz? przed kompem ok 10h dziennie.
    2. Optyk doradzi? mi J&J Acuvue Oasys 2 tygodni??wki ale doda? ?e mo?na w nich chodzi? ponad miesi?c. Czy te maj? podobne paramtry i nie b?d? mnie uwiera? i czy faktycznie mo?na je nosi? d?u?ej ni? zaleca producent np 1 miesi?c?
    3. Co s?dzicie o nowo?ci na rynku tj. air optix aqua firmy Ciba. I tu r??wnie? pytanie, czy parametry odpowidaj? tej oxygenone.

    Soczewki kt??re nosze aktualnie to OxygenOne (ciezko znalezc w necie cos o nich wiec podaje parametry:
    Materia?: 43% hioxifilcon
    Uwodnienie: 57%
    Krzywizna (BC) 8.6 mm (asferyczna)
    Zabarwienie: light blue
    ?rednica 14.2

    Bardzo przepraszam je?li powtarzam pytania ktore juz byly ale szukalem i nie znalaz?em
    Z g??ry dzi?kuje za wszelkie odpowiedzi
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Bill, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 07 września 2008, 11:17

    To s? te soczewki, kt??re pod w?asn? mark? sprzedaje Rossmann ;) Jak na moje oko, straszna staro??, niska przepuszczalno?? tlenu. Przed kompem b?dziesz czu? straszny dyskomfort, szybko b?d? Ci wysycha? (generalnie soczewki nie s? dobre do komputera). Da?e? si? nie?le okroi?, p?ac?c ok.100z? za 3-miesi?czny zapas. Dziwne, ?e okulista nie powiedzia? Ci, ?e z soczewkami na oku trzeba si? u niego pojawi? tu? po za?o?eniu (normalni robi? to ju? w gabinecie, wchodzi to w sk?ad nauki manipulacji soczewkami i ich piel?gnacji) i po oko?o tygodniu, aby obejrza? jak si? zachowuj? na oku (krzywizna krzywi?nie nier??wna, a i ?rednica odgrywa niebagateln? rol?). Lekarz zachowa? si? bardzo nieprofesjonalnie, nie aplikuj?c Ci soczewek na wizycie. Czy w salonie, przy kt??rym ma gabinet, nie sprzedaj? soczewek? Trudno mi w to uwierzy?. I jeszcze to t?umaczenie, ?e "najlepsze b?d? miesi?czne". Miesi?czne to obecnie standard (dobry stosunek jako?ci do ceny), a w?r??d nich tak du?y wyb??r, ?e wysy?anie pacjenta na samodzielne poszukiwania jest ?mieszne. Przy doborze nie musisz p?aci? od razu za ca?e opakowanie, bo nikt Ci nie ka?e kupowa? kota w worku - je?li b?d? Ci s?u?y?, to przy nich zostaniesz, je?li nie, to spr??bujecie dobra? inny model, tego nie da si? stwierdzi? po jednej wizycie...

    W tej krzywi?nie jest du?o dobrych soczewek, z najta?szych i lepszych np. Air Optix (w sklepach internetowych ta?sze ni? Twoje Oxy, du?o o nich tu napisano, temat Aqua te? si? przewija w osobnym w?tku). Oasys maj? 8.4 i nosz? je ze wzgl?du na to, ?e maj? ma?? krzywizn?, wi?c nie wiem czemu Ci je zalecono bez wspomnienia o konieczno?ci obejrzenia ich pod profesjonalnym sprz?tem u lekarza - kupuj?c na w?asn? r?k? mo?esz wyl?dowa? u niego z niez?ym podra?nieniem oczu, jak tu ju? na forum si? zdarza?o (poszukaj, jest nawet osobny, burzliwy w?tek) przy tych soczewkach.

    Podsumowuj?c: chcesz dobrze dobra? soczewki, id? do lepszego salonu albo wr??? do tego i skorzystaj z oferty dost?pnej na miejscu.
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 08 września 2008, 08:01

    Malla je?li nie znasz soczewki, nigdy jej nie u?ywa?a?, to prosz? nie oceniaj jej i nie pisz bezpodstawnie, ?e jest ona t? soczewk?, kt??r? Rossmann sprzedaje pod swoj? mark?. Wcale nie jest to najgorsza soczewka, jest lepsza od niekt??rych innych soczewek miesi?cznych hydro?elowych. Pozatym Oasys wcale nie ma mniejszej krzywizny, wielu lekarzy dobiera j? jako parametr u?redniony (wiele czynnik??w wp?ywa na dopasowanie) i do tego nie mo?na jej nosi? (jak poda? Billowi lekarz) ponad miesi?c!!! O zgrozo! I nie mo?na wszystkim poleca? Oasysa, bo nie wszystkim ona odpowiada pod wieloma wzgl?dami. :>
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 08 września 2008, 11:28

    Ma te same parametry i z tego co sprawdzi?am tydzie? temu b?d?c tam na zakupach, r??wnie? producenta, Monovision. St?d m??j wniosek. P?yn te? produkuje im ta firma.

    Absolutnie nie polecam wszystkim Oasys, sugeruj? wr?cz przeciwnie, skoro lekarz zaleci? Billowi orientowa? si? ko?o 8,6-8,7. M??j lekarz ich nie lubi, bo ludzie przychodz? do niego z pro?b? o ich dobranie (reklama, nowo??, uniwersalny rozmiar) i najcz??ciej okazuj? si? za ciasne lub przychodz? po kupieniu ich na w?asn? r?k? - z podra?nieniem. Musi by? co? z t? krzywizn?, skoro na mnie Dailies 8,6 s? go?ym okiem za lu?ne, zbyt p?askie, a te s? ok.
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 08 września 2008, 15:23

    Soczewki mog? mie? takie same parametry. Podobne parametry jak Oxygen ma tak?e Comfort, Eyeye, Extreme H2O itd, ale nie mo?na por??wnywa? soczewek tylko pod k?tem takich parametr??w, znaczenie ma te? konstrukcja, materia?, proces produkcyjny... i wiele innych. A producentem soczewek Rossmann jest Specta Polska, a nie Monovision. Ja si? natomiast spotka?am z nieprzyjemno?ciami przy Advance, tu ona ma krzywizn? jako standardow? 8.3 i przy niej najcz??ciej ludzie cierpi?, samodzielny dob??r tej soczewki jest bardziej niebezpieczny (z reszt? jak ka?dej innej). Pozatym podra?nienia po kupieniu na w?asn? r?k? wyst?puj? tak?e przy innych soczewkach, a Oasys jest najcz??ciej kupowan? soczewk?, st?d tak wiele os??b z podra?nieniami. :...:
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 08 września 2008, 15:54

    Faktycznie, w?a?nie spojrza?am na zdj?cie zrobione 2.09. kom??rk? (mog? wklei?), to nie Monovision, tylko Barnaux, czyli producent marki EYEYE. Przepraszam, produkty tych firm s? identyczne, st?d moja pomy?ka, ale w sumie to na jedno wychodzi... Nadal uwa?am, ?e ok.100z? za 6 sztuk OxygenOne to du?o, Bioxy kosztuj? ok.60z?, a maj? te same parametry. Swoj? drog? ciekawe, ?e 2 r???ne firmy maj? takie same produkty...
    Ko?cz?c offtopa, dodam, ?e w pierwszym salonie, w kt??rym by?am, nie sprzedaj? Advance 8,3 w?a?nie z tego powodu, kt??ry poda?a?.
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości