ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Czy mogę stosować szkła progresywne?
  • enigma7
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 24 sierpnia 2008, 20:28
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    Czy mogę stosować szkła progresywne?

    autor: enigma7 » 24 sierpnia 2008, 21:54

    Witam serdecznie,
    Chcia?abym poprosi? o rad? w nast?puj?cej sprawie. Mam recept? na szk?a progresywne o takich parametrach:
    Do dali: OP +0,75, OL +1,5 (cylinder -0,5)
    Do bli?y: OP +1,5, OL +2,25 (cylinder -0,5)
    W salonie pewnej sieci uzyska?am dwie r???ne porady (by?am dwukrotnie i rozmawia?am z dwoma r??znymi osobami). Pierwsza osoba poleci?a mi soczewki spersonalizowane Hoyalux ID Lifestyle i powiedzia?a, ?e przy tych szk?ach najnowszej generacji nie powinnam mie? problem??w z zaadaptowaniem si?, a widzenie jest w zasadzie takie, jak fizjologiczne.
    Nast?pnego dnia by? ju? kto? inny i ta osoba powiedzia?a mi, ?e z uwagi na r???nic? w korekcji w obu oczach b?d? mia?a problemy z zaadaptowaniem si? do szkie? progresywnych niezale?nie od ich rodzaju. I zaleci?a na pocz?tek zwyk?e szk?a do dali w celu przyzwyczajenia si?.
    Dodam, ?e wcze?niej nie nosi?am szkie? do dali. Od dw??ch lat mam szk?a przystosowane do pracy przy komputerze. Chcia?am szk?a progresywne, bo jest mi coraz trudniej np. przeczyta? rozk?ad jazdy lub odczyta? wiadomo?? w tel. kom??rkowym.
    Co mam zrobi??
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:46 przez enigma7, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 25 sierpnia 2008, 09:19

    prosze udac sie do optometrysty, ktory sprawdzi Pani forie - krotko mowiac ulozenie sie oczu do dali i blizy, sprawdzi czy miesci sie Pani w zakresach norm... to pozwoli wyeliminowac wazny czynnik adaptacyjny.
    Kolejny to prawidlowa refrakcja (badanie), nastepnie prawidlowy montaz no i najwazniejsze - Pani chec do noszenia tego typu soczewek.

    Prosze pamietac ze istnieje 30dniowa gwarancja adaptacji - prosze o to zapytac w miejscu zakupu :)
  • enigma7
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 24 sierpnia 2008, 20:28
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    autor: enigma7 » 25 sierpnia 2008, 10:07

    Bardzo dzi?kuj? za odpowied?. Dziwi mnie troch?, ?e nikt mi o tych badaniach nie wspomina?. Odnosz? wra?enie, ?e chodzi?o raczej o jak najszybsz? sprzeda?....
    Poszukam optometrysty, mam nadziej?, ?e uda mi si? znale?? kogo? w ?odzi.
    Motywacj? do noszenia szkie? progresywnych mam (jak na razie) du??, ale opart? wy??cznie na teorii. Nigdy takich szkie? nie nosi?am.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 25 sierpnia 2008, 12:04

    Oczywi?cie czekamy na relacje z u?ytkowania i trzymamy kciuki :spoko:
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości