ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Soczewki poliwęglanowe vs. soczewki organiczne
  • gregor_bs
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 22 sierpnia 2008, 17:38
    Lokalizacja: Bieru??

    Soczewki poliwęglanowe vs. soczewki organiczne

    autor: gregor_bs » 22 sierpnia 2008, 18:29

    Wita, wiem ze pewnie temat wa?kowany dziennie po 100 razy ale nurtuj? mnie takie oto pytania a ci?zko doszukac si? konkret??w.

    1) Czy soczewki poliw?glanowe(1.59?) b?d? cie?sze od orgnicznych 1.67- wada wzroku -4. Oprawki b?d? patentki.
    2) Kt??re soczewki zapewnij? lepsza jako?? obrazu?
    3) Kt??re b?d? l?ejsze

    i pytanie na koniec czy jest szansa ?e obie te soczewki (poliweglan i organik) mog? sprawia? problemy typu b??l g?owy itd.

    Za soczewki poliweglanowe+patentki optyk wo?a niecale 700 z?
    Za soczewki organik+patentki 1.67 wo?a jakies 400 z?.

    Prosz? o konkretn? odpowiedz bo juz g?owa boli od szukania po sieci. Pozdrawiam:))
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:47 przez gregor_bs, łącznie zmieniany 1 raz.
  • smic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 42
    Rejestracja: 20 lutego 2008, 13:14
    Lokalizacja: Albrechtice

    autor: smic » 22 sierpnia 2008, 21:45

    1) nie, soczewki organiczne 1.67 powinny byc troche ciensze od poliweglanowych (1.59), maja wyzszy indeks a grubosc srodkowa powinna byc podobna
    2) z punktu widzenia materialu jakosc obrazu miala by byc podobna (maja podobna liczbe abbego)
    3) mysle ze beda w przyblizeniu cienzkie tak samo, poniewaz poliweglan jest lzejszy od materialu 1.67, ale ten znow jest cienszy, to oznacza, ze bedzie go tam mniej, w rezultacie mysle ze nie poznasz roznicy

    Co dotyczy bolu glowy, to nie zrozumialem pytania.

    Ceny: dosc duza roznica, wydaje mi sie ze ceny za poliweglan a indeks 1.67 mialy by byc bardziej zblizone do siebie, w dodatku wydaje mi sie, ze poliweglan u wiekszosci dostawcow bywa tanszy od indeksu 1.67, ale oczywiscie zalezy to od jakiego dostawcy sa dane soczewki.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości