ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Brak porażenia akomodacji podczas badania
  • AlanS
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 24
    Rejestracja: 10 lipca 2008, 02:24
    Lokalizacja: Zielona G??ra

    Brak porażenia akomodacji podczas badania

    autor: AlanS » 17 sierpnia 2008, 16:04

    W srode bylem u okulistki zamowic soczewki. OK. Zaplacilem 60zl w przekonaniu, ze zbadala mi wzorok poprawnie. Ale wczoraj dowiedzialem sie od optometrysty (chcialem sobie dobrac okulary), ze w moim wieku (15 lat) przed badaniem trzeba stosowac porazenie akomodacji oka i nie moze mi dobrac okularow, poniewaz z tym trzeba sie udac do okulisty. I nabralem watpliwosci, poniewaz okulistka nie zakropila mi oczu podczas badania wzroku. Faktycznie, kiedy dawniej badalem wzrok, kazdy okulista zakraplal mi oczy tymi kroplami porazajacymi. Mam udac sie do niej reklamacj?? Prosz? o odpowiedz. Boje sie po prostu, bede mial zle dobrane soczewki.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 18:54 przez AlanS, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 sierpnia 2008, 18:19

    nie zawsze trzeba porazac akomodacje. Przewaznie stosuje sie u dzieci i przy badaniu dna oka. Co prawda znam przypadki ze i osobe z prezbiopia (brak akomodacji) potrafia kropic :D

    Brak kropienia to nie podstawa do zadnej reklamacji.
    AlanS pisze:Faktycznie, kiedy dawniej badalem wzrok, kazdy okulista zakraplal mi oczy tymi kroplami porazajacymi.
    teraz masz 15lat, a napisales ze dawniej, czyli byles wtedy dzieckiem, obecnie to grupe mlodziezy zasilasz :D
    Nie przejmuj sie. Zobacz co bedzie jak bedziesz nosil, jaka bedzie ostrosc i komfort - wtedy sie dopiero martw jezeli cos bedzie nie tak. Narazie nie masz do tego podstaw.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość