Soczewki Kwartalne Soflens38/optima Warto Je Kupić?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 18 sierpnia 2008, 20:35

    Co mam powiedzie? konkretnego tej okulistce, ?eby zmieni?a mi soczewki na inne?
    To, co tutaj. ?e jest Ci w nich ?le od pocz?tku, ?e masz uczucie obcego cia?a, kt??re nie mija i powoduje konieczno?? szybszego zdj?cia soczewek, ?e oczy bardzo szybko Ci si? w nich m?cz? i wysychaj? (krople pewnie doradzi, ja bym generalnie doradza?a ka?demu u?ytkownikowi, cho?by minimsy, je?li potrzeba ich stosowania jest rzadka).
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 19 sierpnia 2008, 20:49

    Ok, tak zrobi?.
    Ale czy spytac si? jej czy mog? przymierzy? inne soczewki?
    Co mam zrobi? przy zakupie innych soczewek? Te? si? uda? do niej?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 19 sierpnia 2008, 21:12

    We? te na badanie, a nu? s? uszkodzone i st?d problem. Je?li te Ci nie pasuj?, to nie tyle "mo?esz", co "musisz" je zmieni?, je?li chcesz nosi? soczewki. Z takimi objawami si? przecie? nie da... Lepiej unikn?? kupowania na w?asn? r?k? i dobra? okulary w salonie z szerokim wyborem. Ka?d? zmian?, nawet na takie same parametry, trzeba konsultowa?, bo parametry to nie wszystko. Acha, lekarz musi by? dobry, tzn. nie ogl?da? Twoich oczu "na oko", bo w ten spos??b to mo?e wszystko le?e? idealnie, niewa?ne czy 7,9 czy 9,1 (a tacy lekarze niestety istniej?).
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 20 sierpnia 2008, 00:03

    Ok, oczywi?cie b?d? si? stara? ?eby okulistka wsp???pracowa?a ze mn? i mi co? zaoferowa?a.
    A czy taka wizyta powinna by? bezp?atna?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 20 sierpnia 2008, 12:21

    Zale?y od gabinetu. Masz prawo si? tego domaga?. Mnie si? uda?o uzyska? 3 kr??tkie, bezp?atne kontrole przy pierwszym doborze, bo mia?am z tym problem. Po dobraniu ju? p?ac?, ale te? zmieni?am salon. Gdy si? okaza?o, ?e zap?aci?am za soczewki o zbyt du?ej krzywi?nie (1 kontrola po oko?o tygodniu), zaoferowano mi inne, mniejsze gratis, ale wtedy by?am do nich zniech?cona (przez to forum, notabene) i zdecydowa?am si? na inne, kt??re musia?am kupi? gdzie indziej. Potem przysz?am z nimi na miejsce na obejrzenie, ale ?e jak to baba, chcia?am mie? por??wnanie z innymi, zdecydowa?am si? zap?aci? za par?, kt??r? mi oferowano wcze?niej za darmo, przysz?am j? obejrze? i ju? przy nich zosta?am. Badanie pe?ne b?d? ju? mia?a tam normalnie p?atne. Poza tym zmieni?am salon (nie ma to jak niezale?na opinia) na lepszy, gdzie przy doborze pierwsze kontrole s? bezp?atne, a po bodaj?e roku ju? si? p?aci (nie wiem czy obowi?zuje to i soczewki mi?kkie, i twarde) - ja przysz?am z gotowymi, wi?c p?aci?am od pocz?tku. Reasumuj?c, je?li jest to dob??r pierwszych soczewek, to nie wyobra?am sobie p?aci? za ka?d? wizyt? co kilka dni, gdy jest co? nie tak (uwieraj?, uciekaj?, wypadaj? itp.).
    Ostatnio zmieniony 20 sierpnia 2008, 12:49 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 sierpnia 2008, 12:32

    u nas wizyty wyglada to tak:
    po doborze miesiecznych - przez miesiac sa bezplatne
    jezeli ktos kupuje u nas - na podstawie paragonu zakupu w salonie - sa bezplatne dalej
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 20 sierpnia 2008, 16:29

    Tak to by?y moje pierwsze soczewki dobrane u okulisty.
    No nic... zobacz? jutro co z tym b?dzie.
    Dzi?ki za pomoc.

    [ Dodano: 20 Sie 2008 06:30 ]
    Mam jeszcze do Was pytanie.
    Niedaleko u optyka s? soczewki na szt.
    Ceny:

    Bausch&Lomb Soflens 59 Comfort /bc 8,6 dia 14,6/ za 18z?. 1 szt///internet od 6,2zl. ;/
    I J&J chyba te? za 18z?./ pewnie te co moje, bo pani m??wila ze s? 2 tyg z mozliwo?ci? przedluzenia na 1 miesi?c

    Je?eli nic mi nie pomo?e wizyta to chyba b?de musia? si? zdecydowa? na jakie? soczewki
    Jeszcze mam do wyboru z internetu O2 Optix Air 1szt. 11zl. /8,6 i 14,2/
    My?l? ze powinny pasowa?...
    Ale bed? rozwa?a? zakup soczewek o2 Optix i tych Bausch'a. je?eli wizyta nic nie da.
    Kt??re s? lepsze?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 20 sierpnia 2008, 20:06

    4424 pisze:Je?eli nic mi nie pomo?e wizyta to chyba b?de musia? si? zdecydowa? na jakie? soczewki.
    Ale bed? rozwa?a? zakup soczewek o2 Optix i tych Bausch'a. je?eli wizyta nic nie da.
    Dla mnie jest to kompletnie niezrozumia?e, co piszesz.
    Wizyta musi co? da?, bo od tego ona jest, od tego jest ona!
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 22 sierpnia 2008, 15:53

    Bo widzisz 4424, tak jak hydraulik jest od rur, tak okulista od oczu. Mo?esz pr??bowa? r???nych kolanek i rur a? w ko?cu trafisz na te odpowiednie, tylko czy nie pro?ciej zawo?a? hydraulika kt??ry od razu wie jaki rodzaj rury by?by najlepszy? To samo z soczewkami, mo?e przyk?ad z rur? jest do?? przyziemny, a wyb??r rur a soczewek nie ma nic ze sob? wsp??lnego, bo owy drugi wyb??r jest du?o bardziej odpowiedzialny. Najprostszym rozwi?zaniem b?dzie wybra? si? do okulisty z list? soczewek kt??re ewentualnie tobie by odpowiada?y, ON lub te? ONA, musi Ci da? cho?by po jednej soczewce z ka?dego rodzaju na wypr??bowanie bo jest to jej/jego chole*y interes aby? co? sobie dobra?, a potem trzeba oczywi?cie sprawdzi? czy oczy dobrze toleruj? soczewki, kt??re odpowiadaj? Ci najbardziej pod wzgl?dem komfortu noszenia. Nie ma lepszych soczewek, o2optix i pure vision s? prawie identyczne je?li chodzi o parametry, ale ty mo?esz tylko okre?li? komfort, a okulista ca?? reszt? i to w?a?nie DAJE owa wizyta. Uwierz mi, okulista zazwyczaj chce dobrze, a je?li nie, to trzeba go troch? przycisn??, polecam poczytanie forum, mo?na si? du?o dowiedzie? o soczewkach i o ich doborze, m.in. jak to si? odbywa!
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 23 sierpnia 2008, 14:04

    Witam Was wszystkich,

    By?em wczoraj na "wizycie kontrolnej" /chcia?em i?c w czw. ale nie by?o miejsc/.
    Wszystko ?adnie elegancko, usiad?em na fotel czytanie cyferek literek itp.
    I m??wi? Pani, ?e szybko mi si? oczy m?cz? w tych soczewkach, ?e przy komputerze z ma?ej odleg?o?ci tekst nie jest tak czytelny jaki powinien by?, ?e czyje jakbym mia? paprocha w prawym oku i jakbym mia? praw? soczewk? troch? za s?ab?.
    Oczywi?cie zacz??o si? od kropli, m??wi?a, ?e 90% os??b ma suche oko itp itd. Przepisa?a mi sztuczne ?zy a p???niej taki jakby ?el na noc. Powiedzia?em jej, ?e chcia?bym wypr??bowa? jakie? inne soczewki pami?ta?em tylko o2 Optixy i Bausch wtedy, powiedzia?a, ?e J&J s? jak bardziej mi?kkie z tych wszystkich i le?? u mnie na prawd? idealnie, r??wnie dobre s? o2 Optixy ale s? bardziej sztywne. Jedyne co us?ysza?em konkretnego to by?o, ?e mam standardow? rog??wk? i jak b?d? kupowa? soczewki innych marek to, ?ebym bra? w?a?nie takie /standard/, a p???niej trzeba tylko zobaczy?, czy si? dobrze dobra?y. Spyta?em jej ile taka wizyta kosztuje, ona nie wiedzia?a, bo przychodzi do gabinetu i p?ac? jej tylko za godziny. Spyta?em si? pani przy kasie i powiedzia?a, ?e 50z?. /bez komentarza/ to jest cena samej wizyty i rady, gdy r??wnie? tyle samo kosztuje dob??r soczewek z wizyt? kontroln? czyli wychodz? wtedy 2 wizyty za 50z?.
    Czy zwyk?y okulista z funduszu m??g?by zobaczy? czy taka soczewka le?y dobrze na oku?
    I jakie soczewki kupi? z tych ww wymienionych?
    Chyba zdecyduj? si? za te o2 za 11z?./1szt.
    Prosz? o pomoc bo b?d? musia? ju? je niebawem kupi?.

    Jeszcze si? pyta?em jakie poleca to powiedzia?? Pure Vision Bausch i o2 Optixy i j&j, kt??re dobieraj? pacjentom, bo maj? najwi?ksz? tolerancj? s? najbardziej mi?kkie.


    Pozdrawiam.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 23 sierpnia 2008, 14:38

    1.Zmie? okulist?, dobieranie na si?? soczewek J&J, kt??re naprawd? nie wszystkim odpowiadaj? to czysta g?upota i ignorancja pacjenta na w?asn? korzy??.
    2. Nikt nie ma standardowej rog??wki, tak jak nikt nie jest taki sam, a pani doktor, nie ma prawa bra? pieni?dzy za sprawdzanie czy soczewka dobrze le?y, u mnie za ka?dym razem kiedy pr??bowali?my z moja pani? doktor inne soczewki, samo sprawdzenie pod lamp? szczelinow? czy dobrze le?? trwa?o 5min i nic nie kosztowa?o, bynajmbiej tak powinno by?, wtedy p?aci?em tylko raz 80z? za badanie, kiedy ju? si? zdecydowa?em jakie soczewki mi najbardziej odpowiadaj?.
    Moja rada: Zmie? okulist?!
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 23 sierpnia 2008, 15:09

    To si? tak m??wi, zmie? okulist?. A je?eli trafi? na takiego samego?
    My?la?em, ?e dobrze dobra?em okulist?.
    Firma jest na terenie ca?ej Polski, u mnie w mie?cie s? 3 salony.
    A czy zwyk?y okulista z funduszu zdrowia m??g?by mi powiedzie? czy dobrze le?y soczewka?
    W tym salonie chc? chyba tylko zarobi? pieni?dze, okulistka m??wi mi, ?e le?y idealnie, ja wiem, ?e tak nie jest a za nast?pn? wizyt? trzeba znowu zap?aci?.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 23 sierpnia 2008, 23:28

    Gdyby? by? z Krakowa, to bym wiedzia?a, kogo Ci poleci?.
    "Standard" jest r???ny dla r???nych firm, u J&J to 8.4, u Ciby 8.6, r???nica mi?dzy nimi jest widoczna, cho?by na moich oczach bardzo wyra?nie. Na pocz?tku te? us?ysza?am, ?e 8.7 le?? dobrze. A to, ?e po godzinie by?y ju? u g??ry oka, to inna sprawa. W ko?cu trafi?am na lekarza, kt??ry mi powiedzia?, ?e wy?ej ni? 8.4 nie mam co mierzy?. Twoje mog? le?e? dobrze, ale soczewek nie powinno si? czu? na oku (chyba ?e faktycznie paproch) wcale. Co z tego, ?e wymiary dobre, skoro komfort do d...
    Ka?dy okulista mo?e to sprawdzi?, je?li ma odpowiedni sprz?t. S? tacy w przychodniach, co nie prowadz? doboru, ale kontrole tak (by?o ju? o tym na forum).
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 24 sierpnia 2008, 00:38

    Aha, dzi?ki za odpowied?.
    Wi?c zrobi? tak, kupi? soczewki 2 szt. p??jd? do mojego dobrego okulisty z tym, ?e nic nie zap?ac? za wizyt?. My?l?, ?e sprz?t ma taki sam jak tam gdzie dobiera?em soczewki. Z tego co widzia?em jest ten sam.

    Tylko teraz pytanie, kt??re soczewki wzi???

    - Pure Vision firmy Bausch
    - o2 Optix

    Prosz? o odpowied?, kt??re s? lepsze. Wiem, ?e ci??ko stwierdzi? kt??re s? lepsze ale prosi?bym o jakies sugestie.


    Pozdrawiam.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 24 sierpnia 2008, 00:47

    A masz mo?liwos? wypr??bowania jednych i drugich. Bo widzisz co prawda to podobne soczewki, ale jednym pasuj? optix , drugim pure vision. Je?li chodzi o parametry to prawie identyczne, tak?e r???nica mo?e by? w komforcie jak z ka?d? soczewk?.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 24 sierpnia 2008, 00:49

    Niestety nie mam.
    Albo kupi? jedne albo drugie./ z internetu/
    Pani okulistka m??wi?a, ?e te bauscha to nowo??, firma jest dobra, wi?c mo?e kupi? te zamiast juz troche starych Optix??w?
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 24 sierpnia 2008, 00:49

    A tak apropo, jest w?tek o Pure Vision do?? obszerny i o Air optix, skorzystaj z wyszukiwarki...DLACZEGO WCIAZ TRZEBA O NIEJ PRZYPOMINAC?

    [ Dodano: 24 Sie 2008 12:51 ]
    Pure vision s? starsze od optix??w, niech Pani doktor puknie si? w g?ow?. Polecam poczytanie forum!
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 24 sierpnia 2008, 01:12

    Ok, poczyta?em ju? w?tki na forum, zapewne nie wszystkie ale reszt? doczytam jutro.
    I wysz?o na to, ?e jestem w kropce. Jednym pasuj? te innym tamte.
    Ju? sam nie wiem na kt??re si? zdecydowa?.

    R??znice jakie dostrzeg?em mi?dzy nimi to tylko te:

    o2--- 14,2 i materia? Lotrafilcon B
    a PV 14,0 i Balafilcon A

    [ Dodano: 24 Sie 2008 01:19 ]
    A chcia?em jeszcze spyta? co mo?e spowodowa?, ?le dobrana soczewka dla wzroku?
    Bo je?eli b?dzie sie zsuwa?, b?dzie suche oko czy jak to kto? okre?li? na forum "halo" to chyba nie ma du?ego ryzyka, a jak si? na takie trafi trzeba pr??bowa? z innymi.

    [ Dodano: 24 Sie 2008 03:21 ]
    Poczyta?em troch? tu i ??wdzie, ci??ko jednoznacznie powiedzie? co jest lepsze ale chyba wi?kszo?? os??b poleca o2 Optix i chyba jednak si? na nie zdecyduj?. Je?eli nie b?d? pasowa?y to b?d? pr??bowa? z innymi.
    Ale i tak prosz? o jeszcze jakie? opinie.
    Soczewki b?d? kupowa? dzisiaj wieczorem albo jutro rano.

    Pozdrawiam.

    [ Dodano: 24 Sie 2008 03:22 ]
    Czy p?yn EYE SEE b?dzie do nich dobry?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 24 sierpnia 2008, 15:42

    4424 pisze:Niestety nie mam.
    Masz, mo?esz kupi? par? tych i tych.
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 24 sierpnia 2008, 15:48

    Mog?, ale chcia?bym naby? na pocz?tku 2 szt soczewek jednej firmy /airoptix/ a je?eli one nie b?d? mi pasowa?y wtedy pomy?l? nad innymi.

    Co mog? spowodowa? ?le dobrane soczewki? Opr??cz tego, ?e mog? si? zsuwa? z oka, oko mo?e by? nie dotlenione itp?

    Wizyt? u okulisty z funduszu b?de mial kilka dni po zakupie tych soczewek wiec wszystko mu opowiem, do tego kupi? krople przepisane przez okulistke ktora mi dopierala soczewki i ?el na noc.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 24 sierpnia 2008, 19:04

    Mnie tam w zupe?no?ci wystarczy, ?e mog? spowodowa? niedotlenienie oka, wrastanie naczynek (kt??re jest trwa?e!), uszkodzenie rog??wki, podra?nienie oczu, piekielny dyskomfort, z?e widzenie i podporz?dkowanie ?ycia tym 2 ma?ym kawa?kom plastiku.
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 24 sierpnia 2008, 22:02

    Wiadomo przecie?, ?e je?li si? b?d? ?le w nich czu? to nie b?d? zak?ada? tych soczewek.

    A co do soczewek to chyba zdecydowa?em

    Kupie air optixy /23zl. 2szt i na sprobowanie Soflens 59 za 12zl. 2szt. czy moze nie warto?/


    Pozdrawiam.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 24 sierpnia 2008, 22:21

    To ju? chyba lepiej Optixy i Purevision, jak mierzy?, to wysoko ;) Chocia? s? te? osoby, kt??re nie lubi? silikon??w...
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 24 sierpnia 2008, 22:28

    Tak bym chcia?, lecz kupuje przez internet a sprzedawca ma air optixy i te Soflens 59.
    Je?eli mi nie podpasuj? kt??re? z tych to postaram si? ku;i? u mnie w mie?cie Pure vision.
    A czy material z ktorego sa wykonane oasys j&j to te? silikon?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 25 sierpnia 2008, 12:08

    Tak, Advance i Oasys s? silikonowo-hydro?elowe. SofLensy to hydro?ele, jak i Optima. Nie wiem po co tyle kombinujesz, przecie? w salonie na pewno maj? inne rodzaje opr??cz Johnson??w? Soczewki s? dost?pne w internecie dla tych, kt??rzy ju? je dobrali u okulisty, a nie dla tych, co sobie chc? popr??bowa? i kupuj? co rusz inny model.
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 25 sierpnia 2008, 12:16

    Przecie? jakby mieli to bym tu nie pisa?, kt??re wybra?.
    O to chodzi w?a?nie, ?e nie maj? tam nic opr??cz J&J.
    Okulistka powiedzia?a mi, ?e jak b?d? kupowa? nowe to ?ebym wzi?? standardowy rozmiar.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 25 sierpnia 2008, 15:20

    No to lipa. Na Twoim miejscu kupi?abym tylko Optixy i posz?a na "przymiark?".
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 25 sierpnia 2008, 16:13

    Kupi?em te co wy?ej napisa?em.
    I zrobi? tak, b?d? nosi? jeszcze te swoje J&J.
    9 wrze?nia mam wizyt? u normalnego okulisty, par? dni przed tym za?o?? Optixy i spytam si? go czy wszystko jest ok.
    Je?eli by co? nie pasowa?o wypr??buj? wtedy te Bauscha a je?eli nic mi nie podpasuje bed? szuka? Pure Vision.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 25 sierpnia 2008, 20:06

    Moj? dobr? rad? jest za?o?enie nowych soczewek dopiero na wizycie u okulisty, daj oczom troch? odpocz??, poza tym przez tych par? dni mo?e si? co? zdarzy?, czego nikt z nas nie chce.
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 25 sierpnia 2008, 20:26

    Hmm, te? to bra?em pod uwag?.
    Lecz b?d? mia? tylko 1 wizyt? do wykorzystania, wi?c my?l?, ?e lepiej spr??bowa? za?o?y? chocia? te nowe soczewki na kilka godzin przed wizyt?.

    [ Dodano: 26 Sie 2008 07:25 ]
    S?uchajcie mam jeszcze do Was pytanie.

    Czy do pojemniczka kt??rego u?ywam juz prawie 2 tygodnie z p?ynem Renu 60ml, mog? po sko?czeniu tego p?ynu u?ytkowa? go z innym p?ynem?
    A pojemnik zmieni?bym dopiero z nowymi soczewkami.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości