ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
sprzedaż soczewek - ustawa
  • endrzoj
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 25 grudnia 2005, 18:59
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    sprzedaż soczewek - ustawa

    autor: endrzoj » 25 grudnia 2005, 20:47

    Witam . Nurtuje mnie jeden problem . ?atwo mo?na wyobrazi? sobie sytucaj? , klient idzie do optyka , tam zazwyczaj kupuje oprawk? , szk?a i us?ug? wprawienia . Ja natomiast zastanawiam si? , czy jest niezb?dna dzia?alno?? optyczna , aby sprzedawa? same soczewki osobom fizycznym ? Je?li tak , to jaka ustawa reguluje t? spraw? ? Pozdrawiam :hmm:
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 19:17 przez endrzoj, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 grudnia 2005, 09:55

    Witam!

    Dokladnie nie znam odpowiedzi, jednak kazde soczewki (kontaktowe i okularowe) sa wyrobami medycznymi. Wiec moze dlatego jest osoba nazwijmy ja "wytworca wyrobow medycznych" (w szerokim rozumieniu: optyk, optometrysta, lekarz okulista) ktorej sprzedawane sa te czy inne produkty medyczne. I to on jest odpowiedzialny o ich "wlasciwa" dystrybucje i aplikacje, montaz... itp

    Z ustawa, ktora regulowalaby sprzedaz TYLKO podmiotom sie nie spotkalem, bo to wylacznie (moim zdaniem!) kwestia umowy, statutu czy wewnetrznego regulaminu danego podmiotu. Jednak bardziej obstawialbym o sprzedaz wyrobow medycznych wlasciwym podmiotom - a takim podmiotem nie jest osoba prywatna!
  • magduuucha
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 26 października 2006, 18:37
    Lokalizacja: 3miasto

    autor: magduuucha » 28 października 2006, 18:12

    ustaw? reguluj?c? wprowadzanie wyrob??w medycznych do obrotu i u?ywania jest ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o wyrobach medycznych (Dz.U. Nr 93, poz. 896) i wydane na podst zawartych w niej upowa?nie? akty wykonawcze
    Nie ma rzeczy niemoÂ?liwych dla kogoÂ?, kto nie musi ich zrobi?? sam.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości