ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1
Zmiana soczewek..
  • Cerbinnar
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 12:48
    Lokalizacja: W-wa

    Zmiana soczewek..

    autor: Cerbinnar » 06 sierpnia 2008, 15:12

    Witam,

    Mam problem, ot??? wczoraj gdy nosi?em soczewk? to przez ca?y dzie? czu?em dyskonfort. Niestety by?em w terenie i nie mie?em mo?liwo?ci jej zdj??. Jestem pewien ?e dobrze j? za?o?y?em, zawsze przy zak?adaniu dwa razy sprawdzam, czy jest na w?a?ciwej stronie. Gdy przyszed?em do domu okaza? si? ?e po?owe oka jest przekrwiona. Wczoraj my?la?em ?e prze?pi? si? i to przejdzie, ale niestety to nie znik?o. Ma?o tego, oko zacze?o mnie boli? (piec) i mam wra?enie ?e troch? gorzej widz?. Sprawdza?em dzisiaj dlaczego czu?em ten dyskonfort, niestety po za?o?eniu czu?em to samo, wydaje mi si? ?e to jest fizyczne uszkodzenie soczewki.
    Kupowa?em soczewki jakie? p??? roku temu, przydzielili mi wtedy soczewki firmy iWear, niestety kupuj?c u nich p?ac? 50z? za par?, a to jest troch? drogo. W internecie nie mog? znale?? takich soczewek do kupna. A widzia?em soczewki innych firm kt??re s? o wiele ta?sze, i chyba s? r??wnie dobre.
    Moje pytanie dotyczy tego, czy mog? zmieni? soczewki bez konieczo?ci konsultacji z okulist?, czy raczej musz? si? z nim skonsultowa? i wybra? najbardziej odpowiedzine soczewki dla mnie?

    Prosz? o jakie? rady dla mnie.

    pozdrawiam,
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Cerbinnar, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 sierpnia 2008, 16:32

    iWear znajdziesz tylko w jednym miejscy w jednej sieci... nigdzie poza nimi, takie "przywiazywanie" do klienta :gwizd:

    nie wiadomo czy ten dyskomfort przez uszkodzenie czy po prostu taka reakcja oka na soczewke... zawsze mozesz sprobowac gdzie indziej dobrac soczewki.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 06 sierpnia 2008, 23:17

    Cerbinnar pisze:Gdy przyszed?em do domu okaza? si? ?e po?owe oka jest przekrwiona.
    nie chcialbym "krakac" ale oko moze tak reagowac na soczewke - podraznienie. U mnie jednak w przeciwienstwie do ciebie pod dlugim odpoczynku (snie) wszystko jest juz ok. Moze to byc tez spowodowane niedotlenieniem sprobuj soczewki z wyzszym dk/t PureVision, AirOptix, Biofinity etc.
    Cerbinnar pisze:Moje pytanie dotyczy tego, czy mog? zmieni? soczewki bez konieczo?ci konsultacji z okulist?, czy raczej musz? si? z nim skonsultowa? i wybra? najbardziej odpowiedzine soczewki dla mnie?
    Raczej by wypadalo udac sie do okulisty, przy okazji sprawdzi on co jest z tym twoim okiem nie tak.
    Cerbinnar pisze:W internecie nie mog? znale?? takich soczewek do kupna. A widzia?em soczewki innych firm kt??re s? o wiele ta?sze, i chyba s? r??wnie dobre.
    nie wiem gdzie ty szukasz ale uwierz mi sa w necie soczewki o wiele tansze niz te iWeary za 50 zl. Podam ci przyklad mnie za swoje Purevision, ktore sa soczewkami typu dzien noc wychodzi po 30 zl za pare a z tego co wiem cena zeszla jeszcze w dol. Nie sa to moze najlepsze soczewki na swiecie ale mysle ze jedne z lepszych a juz na pewno zdrowsze niz iWeary.

    Moja rada idz do innego okulisty dopasuj silikonowo-hydrozelowe soczewki i kupuj pozniej przez neta (tylko z pewnych zrodel bo mozna sie naciac)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 07 sierpnia 2008, 21:08

    Przed zmian? dobrze by by?o doprowadzi? oczy do porz?dnego stanu. W tej cenie faktycznie mo?esz mie? lepsze i to nawet kupowane w salonie, nie przez neta.
  • Cerbinnar
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 12:48
    Lokalizacja: W-wa

    autor: Cerbinnar » 12 sierpnia 2008, 23:04

    Dzi?ki wszystkim za rady, z okiem ju? jest wporz?dku. Zapisa?em si? do okulisty, mam nadziej? ?e dobierze odpowiednie soczewki dla mnie.

    Pozdrawiam,
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 12 sierpnia 2008, 23:11

    Id?c do okulisty radze poczyta? troch? nasze forum i zapozna? si? z opiniami innych u?ytkownik??w na temat r???nych soczewek, ta wiedza mo?e by? ci pomocna gdy p??jdziesz do okulisty, szczeg??lnie tego, kt??ry jest dystrybutorem soczewek jednej firmy. Mam nadzieje, ?e trafisz na okulist? ,kt??ry z cierpliwo?ci? dopasuje soczewki do twoich potrzeb.
    Ma?a rada z mojej strony, w ramach badania pro? o r???ne soczewki tak aby? m??g? spr??bowa? wielu i sobie wybra? pod wzgl?dem komfortu te, kt??re Ci najbardziej odpowiadaj?. Musisz przestrzega? si? tego , ?e okuli?ci id?c na ?atwizn? proponuj? zazwyczaj tylko wybrane soczewki, te kt??re s? na rynku do?c popularne chocia?by air optix albo J&J acuvue.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez zaakochany, łącznie zmieniany 1 raz.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 sierpnia 2008, 11:17

    Jest w Krakowie taka sie?, kt??ra wszystkim dopasowuje Optixy, w cenie badania oferuj?c bogaty zestaw startowy. Na pytanie, co z osobami, kt??re nie mog? ich nosi?, us?ysza?am "Ka?dy mo?e, to nowoczesne soczewki, a je?li po miesi?cu nie b?d? odpowiada?, spr??bujemy zmieni? na B&L lub J&J". To si? nazywa "indywidualne dopasowanie" ;)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 14 sierpnia 2008, 08:09

    Malla pisze:Jest w Krakowie taka sie?, kt??ra wszystkim dopasowuje Optixy, w cenie badania oferuj?c bogaty zestaw startowy.
    to ja poprosze namiary na priv :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości