ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Zmiana osi w okularach a ostrość widzenia
  • dio77
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 24 lipca 2008, 22:57
    Lokalizacja: Poland

    Zmiana osi w okularach a ostrość widzenia

    autor: dio77 » 24 lipca 2008, 23:13

    Witam, od dziecka nosze okulary, to juz 28 lat, mam astygmatyzm i to du?y, ostatnie okulary nosi?em 2 lata,
    sfera +4,5 cylinder -3,75, o? 5st oko prawe
    i sfera +3,75, cylinder -3 o? 12 st, oko lewe .
    2 dni temu zakupi?em nowe okulary lekarz okulista postanowi? zmienic mi o? na oku prawym z 5 na 12 stopni, moce zosta?y te same.Podczas bada? wed?ug niego lepiej widzia?em przy tej osi, sprawdzalismy kilka razy w kt??rej osi jest lepiej (w czasie badania nie wiedzia?em kt??ra os jest kiedy ?eby nie by?o autosugestii). Niby wszystko ok. Odebra?em wczoraj okularki i okazuje si? ?e na prawym oku widze nieznacznie mniej wyraznie niz w starych okularach. Objawia si? to tym i? z daleko gdy czytam tekst jest on troch? rozmazany, jak okular przekrece lekko do g??ry to obraz jest wyra?niejszy. W starych okularach obraz jest wyra?ny bez tego przekr?cania.

    Moje pytanie jest nastepujace: czy oko przyzwyczai sie do nowej osi i bede widzia? wyrazniej po jkiams czasie,czy te? powinienem i?c do lekarza i reklamowac jego recept? i prosic o nowa z moja star? osi?. (Dodam ze skorzysta?em z us?ugi okulisty w salonie optyka wi?c jest to wszystko powiazane z zakupem okulark??w)

    B?d? wdzi?czny za pomoc bo nie daje mi to spokoju, a nie chce niepotrzebnie robi? afery u optyka,
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 13:42 przez dio77, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 25 lipca 2008, 00:31

    prosze kilka dni korzystac z aktualnych okularow - nie sprawdzac i nie zmieniac ich ze "starymi"
    Jezeli taki okres bedzie sie utrzymywal to prosze sie udac w miejsce zakupu aby sprawdzic przede wszystkim montaz, rozstaw srodkow optycznych (porownac to ze starymi), jezeli bedzie wszystko tutaj ok. To skonsultowac swoje spostrzezenia z osoba ktora wykonywala badanie.

    Narazie prosze sie niczym nie niepokoic... tylko korzystac z okularkow, bardzo czesto na poczatku klienta cos niepokoi, a po kilku dniach jest wszystko OK.
  • dio77
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 24 lipca 2008, 22:57
    Lokalizacja: Poland

    autor: dio77 » 25 lipca 2008, 19:14

    w takim razie czekam az mi si? oczy i m??zg przyzwyczaja do nowych okular??w, zobaczymy za tydzie?,
    dziekuj? za odpowied?
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości