ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1
Soczewki a wesele
  • sisimon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 23 czerwca 2008, 08:47
    Lokalizacja: Tarn??w

    Soczewki a wesele

    autor: sisimon » 24 lipca 2008, 10:33

    Witam. Chcia?bym si? co? poradzi?. W zwi?zku z tym ?e od miesi?ca nosz? soczewki, pierwsze to B&S (30 dniowe) - troch? s?abo przez nie widzia?em (zw?aszcza na blisk? odleg?o??) ale nie mia?em problemu z ich noszeniem. Dzi? za?o?y?em po raz pierwszy Acuvue Oasys -3.25. Za?o?y?em je ko?o 7.30 rano. Teraz jest 10.30 i czuj? ma?y dyskomfort. Troszki jakby mnie delikatnie oczy szczypa?y. Fakt, ?e siedz? ca?y czas przy komputerze, ale w B&S te? siedzia?em. Zakropi?em sobie oczy kroplami do oczu firmy B&S ale niewiele to pomog?o. W sobot? mam wesele. Jak d?ugo mog? je mie? za?o?one te soczewki ? czy mog? np. nosi? je od np. 11 (po?udnie) do 4 nad ranem dnia nast?pnego ?
    Drugie pytanie, czy soczewki Oasys mog? piel?gnowa? p?ynami B&S bo kupi?em sobie 3 du?e butelki tego p?ynu ?
    A trzecie pytanko, czy mog? kupi? soczewki Air Optic sam na w?asn? r?k? ale o mocy -3,5 gdy? s?ysza?em ?e aby w nich dobrze widzie? trzeba kupi? je mocniejsze ?

    Pozdrawiam Wszystkich i ?ycz? dobrego wzroku :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 lipca 2008, 10:48

    Zdecydowanie lepiej bedzie jak - o ile nie wytrzymasz takiego 'maratonu' - zabranie ze soba plynu i zastosowanie tzw szybkiego czyszczenia w 5-10minut - opis w kazdej instrukcji dolaczonej do plynu.
    Zdaje sobie sprawe ze wesele jest dniem bardzo wyjatkowym - jak i kilka jeszcze - ale mam nadzieje ze uda Ci sie urwac na te 10minut celem "przypudrowania noska" jak to czesto robia kobiety, wiec mezczyznie tez wypada czasem zniknac :)

    Z AirOptixami nie jest tak do konca. Tak sie dzieje jezeli ktos nosil wczesiej konstrukcje sferyczna soczewki a AirOptix maja asferyczna.
    Jezeli ktos ma dobrze zrobiony dobor, dobrze przeliczona to nie trzeba dodawac zadnej mocy dodatkowej do AirOptix, tak sie dzieje jezeli ktos zmienia czesto firmy soczewek - a tym samym inne konstrukcje.

    ps. udanego dnia zycze!
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 30 lipca 2008, 15:33

    Ostatnio na weselu bez problem??w wytrzyma?am w Oasys od 12 w po?udnie do 7 rano. Nie zdejmowa?am, bo zrujnowa?oby mi to makija?, ale gdybym sz?a na wesele nieumalowana (hahaha), pewnie bym tak zrobi?a.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 30 lipca 2008, 16:23

    Malla pisze: ale gdybym sz?a na wesele nieumalowana (hahaha), pewnie bym tak zrobi?a.
    pytanie zadal mezczyzna :P
  • sisimon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 23 czerwca 2008, 08:47
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: sisimon » 06 sierpnia 2008, 09:49

    Ju? po weselu. By?o spoko. Nosi?em je ca?y czas i nie mia?em z nimi ?adnych problem??w cho? na sali by?a ca?y czas w??czona klima. Ale dalej mam nurtuj?ce mnie pytanie. Jak nosz? soczewki na dworze to jest ?wietnie, widz? bardzo ostro. Niestety przy komputerze widz? s?abo. Musz? je ?ci?ga? i zak?ada? okulary bo obraz mi si? zamazuje i literki s? nieczytelne.
    Soczewki nosz? ju? 2 miesi?c. Czy?by by?y ?le dobrane ?

    Szk?a jakie mia?em to -3.5 , astygmatyzm 0.25. Oba szk?a takie same.
    Soczewki mam -3.25 bez astygmatyzmu.

    Pozdrawiam Andrzej
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 sierpnia 2008, 11:00

    w soczewkach dla osob krotkowzrocznych wysilek akomodacyjny jest po prostu WIEKSZY. Dlatego ten dyskomfort - pisalem juz o tym na forum :)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 06 sierpnia 2008, 23:17

    Soczewki nosz? ju? 2 miesi?c. Czy?by by?y ?le dobrane ?
    raczej nie, sam do kompa uzywam okularow po prostu lepiej sie sprawdzaja (nie wysychaja jak soczewki :P )
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 sierpnia 2008, 00:57

    A co s?dzicie o jednodni??wkach na takie okazje? Nie wypadn? mi oczy do rana? ;) Nie wiem czy lecie? jutro po Oasys, skoro masochi?ci w nich legalnie ?pi?, czy zosta? przy Dailies (wytrzyma?am w nich dzi? a? 12 godzin i oko astygmatyczne zacz??o mgli?, a wesele b?dzie trwa?o d?u?ej). Na poprzednim weselu Johnsony si? sprawdzi?y, ale wola?abym unikn?? ich kupowania, bo jestem przed kontrol? (ostatnio mam du?o naczynek widocznych i oczy szybko si? m?cz?, a nie nosz? soczewek, chyba zakatowa?am oczka na urlopie...) i a nu? si? oka?e, ?e musz? na jaki? czas odstawi? ca?kiem. Poza tym na kolejnej wizycie mia?am mie? dopasowywane hydro?ele w celu sprawdzenia, jak b?d? reagowa?y na materia? moje wystaj?ce naczynka. ?e te? si? ludziom ?eni? zachcia?o akurat wtedy, gdy zmieniam soczewki ;]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 14 sierpnia 2008, 08:06

    no komfort wazniejszy, jak masz nie widziec z kim tanczysz na tym weselu to lepiej moze wez Oasys :) Z drugiej strony moze ta mgle mozna by zwalczyc jakimis kroplami?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 18 sierpnia 2008, 20:40

    Stwierdzi?am, ?e nie b?d? eksperymentowa? i wzi??am Oasys. Spisa?y si? na medal i to z?oty! Nie czu?am ich od pocz?tku (godz.13) do ko?ca (godz.4) ani troch?, ani razu nie straci?am ?wietnej ostro?ci wzroku, nie mia?am czerwonych ani suchych oczu, nie musia?am u?ywa? kropli. Po zdj?ciu oczy by?y bia?e, bez ?adnych nowych widocznych naczynek. Normalnie rewelacja, zapomnia?am ?e mam wad? :) Para by?a ?wie?a prosto z blistra, po za?o?eniu u?y?am po kropelce hylo-comod.
ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości