ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
Chcę zamienić okulary na soczewki kontaktowe - kilka pytań.
  • sebi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 20 czerwca 2008, 22:20
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    Chcę zamienić okulary na soczewki kontaktowe - kilka pytań.

    autor: sebi » 14 lipca 2008, 21:39

    Witam wszystkich!!!
    Moja wada wzroku to OP: -10.5 cyl -2; OL: -12 cyl -2.5. Przez wiekszosc swojego zycia nosze okulary,ale chcialbym zamienic na jakis czas bryle na soczewki. Moje doswiadczenie z soczewkami kontaktowymi jak do tej pory jest zerowe. Dlatego prosze Was o prade :help: Jakie soczewki wybrac (jednodniowe, miesieczne, roczne...itp),jake sa ceny i koszty utrzymania, jakiej firmy wybrac soczewki.Mam nadzieje,ze uzyskam od Was odpowiedzi na moje pytania, z gory wielkie dzieki!!!

    Ps Chcia?bym nadmienic,ze kontaktow uzywa?bym raczej w sytuacji, w ktorej okulary uleg?yby awarii, przy tak duzej wadzie musze miec jakis zapas (pomysla?em wiec o soczewkach).
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez sebi, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 lipca 2008, 21:51

    Przede wszystkim to udac sie do specjalisty czy wogole mozesz nosic, nauczy Cie calej higieny, pielegnacji oraz manipulacji (sciaganie, zakladanie itp)
    Sprawdzi czy nie ma przeciwskazan, zalozy soczewke probna ktora bedzie odpowiednia dla Twojej budowy (krzywizna, srednica)
    Sprawdzi w katalogach, ktore sa alternatywne i mieszcza sie w zakresie oraz poda Ci ceny. Bo narazie to sobie mozna gdybac, z takim cylindrem to jednodniowe robia cyl do -1,50 i to w prostych osiach (180 i 90stopni)
    miesieczne moze udaloby sie cos dobrac... ale trzeba poaplikowac.
    Roczne, odradzalbym z racji sporadycznego noszenia, acz kolwiek moze sie okazac ze miesieczne nie beda pasowaly.

    Czyli reasumujac znajdz specjaliste w swoim regionie ktory nie aplikuje soczewek tylko jednej firmy, ma w ofercie kilka. W cenie badania aplikuje probne i Cie przeszkoli i nauczy.
  • lepos
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 12
    Rejestracja: 19 maja 2008, 02:14
    Lokalizacja: Poznań

    autor: lepos » 16 lipca 2008, 11:37

    Roczne nie s? do sporadycznego noszenia. Przez 2 lata mia?em mi?kkie roczne i by?o wszystko w porz?dku, a nosi?em prawie codziennie, czasem jak nie by?o potrzeby ruszenia si? z domu to nie zak?ada?em. Problem??w nie by?o, tylko trzeba dba? i powinno si? dodatkowo co jaki? czas odbia?cza? tabletkami, chocia? ja tego nie robi?em bo mi nie powiedziano. Dopiero jak po roku drugie kupi?em to o tym wspomniano :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 lipca 2008, 17:55

    lepos pisze:Roczne nie s? do sporadycznego noszenia
    tego nie napisalem
    tylko
    LEMUR pisze: Roczne, odradzalbym z racji sporadycznego noszenia,
    gdyz
    sebi pisze:Chcia?bym nadmienic,ze kontaktow uzywa?bym raczej w sytuacji, w ktorej okulary uleg?yby awarii, przy tak duzej wadzie musze miec jakis zapas (pomysla?em wiec o soczewkach).
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 17 lipca 2008, 19:35

    ... Dlatego warto pomy?le? o soczewkach jednodniowych :)
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 lipca 2008, 11:06

    asiaczek1987 pisze:Dlatego warto pomy?le? o soczewkach jednodniowych
    napisalem o tym w pierwszym poscie, ale sa pewne problemy w tym przypadku.

    Robia do cyl -1,50 i to w prostych osiach 90 i 180, a o tym nie wiemy jakie posiada dokladna wade

    Druga kwestia to soczewki dla krotkowzrocznych sa mocniejsze niz okulary, a jednodniowki robia do
    Ciba Toryczne do -8,oo
    a J&J nie robi torycznych Moistow

    Takze odpadaja
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 18 lipca 2008, 20:47

    Eh... no ale przecie? musz? by? dla niego jakie? soczewki kt??re b?dzie m??g? nosi? 'czasem' tylko b?dzie si? to wi?za?o z kosztami... no chyba ?e przestawi sie na soczewki a okularki od czasu do czasu b?dzie nosi?, wtedy ma do wyboru wi?cej firm i soczewek!!
    Air Optix -3.5
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości