ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1
Jaka cena soczewek z trivexu ?!
  • lucyna
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 14 lipca 2008, 19:43
    Lokalizacja: Skierniewice

    Jaka cena soczewek z trivexu ?!

    autor: lucyna » 14 lipca 2008, 19:54

    Witam. W?a?nie kupuj? sobie oprawki do okular??w typu bezramkowego. S?ysza?am wcze?niej oraz czyta?am kilkakrotnie na r???nych strona internetowych, ?e najlepszym materia?em do tego typu oprawek jest trivex. I takie soczewki chc? sobie sprawi?, jednak optyk u kt??rego mam ju? zakupione oprawki stwierdzi? ?e cena jednej soczewki z trivexu i jego dostawcy wynosi 250-270 z?. Przypominam tu ?e chodzi o JEDN? soczewk?. Szczerze m??wi?c zmrozi?o mnie troch?, bo o ile wiem ?e trivex jest pono? najlepszy to te? musi by? najdro?szy, jednak nie spodziewa?am si? takiej ceny ! Wi?c mam pytanie czy jest to prawdziwa cena soczewki (jednej) z trivexu czy te? facet pr??buje ze mnie troch? zedrze?. Je?li wsz?dzie jest podawana, zdaje si? ?e sam Lemur o tym pisa?, ?e soczewka z trivexu kosztuje 50-100 % poliw?glanowej, to jednak cena powinna by? ni?sza ni? podana przez optyka. A on poda? j? z katalogu swojego dostawcy. Co radzicie, bo chcia?am sobie kupi? taki zestaw ju? na lata, mam ju? dobre oprawki, ?adne i solidne (z tytanu), chcia?am do nich trivex z antyrefleksem. Przy podanej przez tego optyka cenie "podjad?" w sumie pod 1000 z?, a to ju? gruba przesada ! Ile b?dzie kosztowa? antyrefleks i monta? tego typu oprawek bezobw??dkowych nawet nie pyta?am, bo ci?gle jestem w szoku cenowym. Co radzicie, nie wiem czy kupi? ten trivex, czy mo?e lepiej poliw?glan. A mo?e po prostu poszuka? innego optyka, mo?e zam??wi? soczewki przez internet. Czy mo?e podana przez optyka cena jest przyzwoita ? W miar? mo?liwo?ci prosz? o szybk? odpowied?, bo raczej w tym tygodniu chcia?abym ju? "dopi??" zestaw i si? odpowiednio zdecydowa?.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 lipca 2008, 21:30

    moze Pani moce wychodza poza zakres soczewek magazynowych, o ktorych pisalem, a o mocach Pani wogole nie wspomniala

    Poza tym kazdy sobie sam wycenia... zawsze moze Pani popytac gdzies indziej, zapewne istnieja inne salony :)

    Trivex z tego co wiem w ofercie ma kilka firm: Hoya, JZO... moze jeszcze ktos, nie sledze wszystkiego i wszedzie.
  • smic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 42
    Rejestracja: 20 lutego 2008, 13:14
    Lokalizacja: Albrechtice

    autor: smic » 14 lipca 2008, 21:34

    pozdrawiam, nie da sie jednoznacznie odpowiedziec na pytanie, dlatego ze nie podalas, jakie dioptrie potrzebujesz do okularow. Poniewaz jest roznica, jesli mozna w twojich dioptriach zamowic soczewki magazynowe albo jesli chodzi o recepture.
    Cena zalezy rowniez od dostawcy, od ktorego optyk soczewki zamawia, od tanszych dostawcow magazynowe soczewki z trivexu moga kosztowac okolo 100-150 zlotych/sztuka, wiec w tym wypadku podana cena jest nieco wyzsza.
    Owszem jesli chodziloby o recepture, to cena bedzie napewno wyzsza niz 200 zlotych/sztuka, wiec podana cena bylaby odpowiednia.

    A wiec trudno jednoznacznie odpowiedziec, zalezy od dostawcy, zalezy od marzy optyka i zalezy takze od dioptrii...
    Najlepsza rada jest zapytac sie u innego optyka i porownac ceny...
  • lucyna
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 14 lipca 2008, 19:43
    Lokalizacja: Skierniewice

    autor: lucyna » 15 lipca 2008, 20:24

    Moje moce s? niewielkie, jest to -0,8 ale sprzedawca o tym nie wie, bo mu tych danych niepodawa?em. Narazie rozmawiamy og??lnie o trivexie. Ja bym chcia?a, on doradza poliw?glan. Dzi? okaza?o si? ?e znalaz? w jakim? katalogu inn? ofert? trivexu. Jaka? firma sprowadza trivex z angli, jest to jaki? angielski trivex i cena dw??ch takich soczewek ju? z antyrefleksem (na antyrefleks rabat 40 %) wynios?a by mnie 265 z?. Nie wiem czy to mo?liwe. Ucieszy?am si? ale te? troch? zg?upia?am, bo dzisiaj dwie soczewki z tego samego materia?u kosztuj? tyle co wczoraj jedna. A? taka jest r???nica w warunkach dostawc??w ? A mo?e sprzedawca zaoferowa? mi jak?? "gorsz?" odmian? trivexu ? Czy wog??le istnieje jaka? gorsza odmiana tego materia?u ? Sama ju? nie wiem. Najpro?ciej by?o gdyby kto? z obecnych tutaj po prostu naszkicowa? mi jak? cen? ma i powinna mie? w warunkach obecnych para (!) normalnych soczewek z trivexu o mocy -0,8 z pow?ok? antyrefleksyjn? ?
  • smic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 42
    Rejestracja: 20 lutego 2008, 13:14
    Lokalizacja: Albrechtice

    autor: smic » 15 lipca 2008, 21:18

    pozdrawiam, trivex powinien byc tylko jeden, roznica nie miala by byc w tym materiale... Roznica owszem moze byc w jakosci powlok uszlachetniajacych.
    O cenach pisalem juz wczoraj, cena 130zl/sztuka odpowiada cenie, ktora podalem powyzej.
    Roznice miedzy dostawcami moga byc takze bardzo duze, zdarza sie, ze jeden dostawca (producent) sprzedaje podobne soczewki dwa lub trzy razy drozej.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 lipca 2008, 21:52

    nie ma soczewek o mocy -0,8 ! musialas sie pomylic i zapewne masz -0,75

    Pytaj o soczewki firmy Hoya z powloka HVA lub SHV - dobre, sprawdzone i w rozsadnych cenach! Jak osoba u ktorej chcesz kupic nie ma, to poszukaj gdzies indziej! Tak gdzie Ci je sprowadza!

    Roznia sie powlokami antyreflesyjnymi przede wszystkim a to bardzo duzo, bo jak Ci powloka obejdzie to i widzenie traci na jakosci, dlatego warto kupic dobre powloki

    SHV - jest twardzsza, latwiej czyszczaca sie, mniej brudzaca
    HVA - dobra, wielowarstwowa bez powyzszych zalet

    Przez obie patrzy sie tak samo dobrze

    Aha, w firmie Hoya Trivex nosi nazwe handlowa PNX
  • lucyna
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 14 lipca 2008, 19:43
    Lokalizacja: Skierniewice

    autor: lucyna » 23 lipca 2008, 20:07

    Witam ponownie. W?a?nie wczoraj odebra?am moje okulary. Wszystko jest OK, tak jak chcia?am, czyli wybrane oprawki z na patent z tytanu i soczewki z trivexu z antyrefleksem. Troch? mnie to kosztowa?o (w sumie prawie 600 z?) ale jestem zadowolona. Jedyne co zauwa?y?am przygl?daj?c si? im w domu to fakt, i? spo?r??d czterech ?rubek, na kt??rych przymocowane s? soczewki do oprawy, trzy maj? podk?adki z jakiego? materia?u (chyba silikonu), natomiast jedna - prawa skrajna - posiada podk?adk? z metalu. Nie wiem czy to wa?ne, czy mo?e konieczne, ale zwr??ci?am na to uwag?. Wie kto? o co chodzi ?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 lipca 2008, 20:38

    my montujemy dajac od razu przy soczewce podkladke silikonowa, pozniej metalowa i dopiero nakretke + kapturek metalowy wykanczajacy.

    Najlepiej abys udala sie aby dolozyli Ci silikonowa podkladke, soczewka nie bedzie cierpiala :)
ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości