ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1
Jak doczyścić okulary?
  • regaciarz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 10 lipca 2008, 15:02
    Lokalizacja: Sok??Â?ka

    Jak doczyścić okulary?

    autor: regaciarz » 10 lipca 2008, 15:06

    Okulary nosz? od p??? roku, w roku szkolnym czy?ci?em tylko ?ciereczk? na sucho, na wakacjach je?d?? z ojcem po nocach i dostaj? nerwicy gdy ?wiat?o rozbiega si? po ca?ym okularze, dodam, ?e s? to plastiki z antyrefleksem.
    Pr??bowa?em czy?ci? wszystkim, co polecano w internecie( woda z myd?em, z p?ynem do mycia naczy?, kupi?em nawet specjalny p?yn do okular??w) ale zawsze s? smugi. Jak je doczy?ci??
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 13:42 przez regaciarz, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 10 lipca 2008, 15:33

    Dobra sciereczka i woda z mydelkiem w zupelnosci wystarcza. Moze masz albo zabrudzona/przetluszczona sciereczke, albo nie wykonana w technologii mikrowlokien. Jezeli nosisz ja luzem w kieszeni bardzo szybko sie "mechaci" i traci swoje wlasciwosci, mogla sie po prostu rowniez zuzyc "moralnie" ;)

    Napewno nie nalezy mocno naciskac czyszczac, koncowa faza czyszczenia najlpiej takie delikatne przeczyszczenie/przetarcie soczewek.
  • Awatar użytkownika
    markowski
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 64
    Rejestracja: 12 stycznia 2005, 23:13
    Lokalizacja: 3Miasto

    autor: markowski » 10 lipca 2008, 17:24

    ja mam okulary z tak? ju? ?lisk? pow?ok? antyrefleksyjna i czy?ci si? to rewelacyjnie! By?a dro?sza ni? podstawowa, ale za to nie mam z tym problemu!
    pozdrawiam
    markowski
  • regaciarz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 10 lipca 2008, 15:02
    Lokalizacja: Sok??Â?ka

    autor: regaciarz » 10 lipca 2008, 20:10

    kupi?em now? ?ciereczk? marki Albinex, na opakowaniu jest napisane, ?e mo?na j? pra? r?cznie( stara po wczorajszym wypraniu przesta?a czy?ci?), zobaczymy dzisiaj w nocy, czy zda egzamin :spoko:
  • Awatar użytkownika
    Jurgen
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 16
    Rejestracja: 22 grudnia 2005, 20:14
    Lokalizacja: Bydgoszcz

    autor: Jurgen » 11 lipca 2008, 08:31

    A mo?e tak poprostu jak w trakcie roku szkolnego czy?ci?e? szmatk? na sucho to masz ju? ryski na szk?ach i to jest pow??d Twoich k?opot??w?


    Pozdrawiam
  • regaciarz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 10 lipca 2008, 15:02
    Lokalizacja: Sok??Â?ka

    autor: regaciarz » 11 lipca 2008, 10:36

    nowa szmateczka pomog?a, dzi?ki Lemur, pom??g? wci?ni?te. Co naj?mieszniejsze nie mam rysek na tych okularach, pewnie dlatego, ?e jak nie mam ich na g?owie to s? albo w etui albo le?? roz?o?one na p???ce( szk?a nie maj? wtedy kontaktu z pod?o?em)
  • nati
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 40
    Rejestracja: 15 kwietnia 2008, 19:57
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: nati » 13 lipca 2008, 07:39

    "jak nie mam ich na g?owie to s? albo w etui albo..." Od noszenia okular??w na g?owie szk?a si? ci?gle t?uszcz? od w?os??w, a p???niej k?opot z czyszczeniem.
    "na opakowaniu jest napisane, ?e mo?na j? pra? r?cznie" - po wypraniu warto szmatk? przeprasowa?, ale ?elazko przesuwa? nale?y tylko w jednym kierunku i tym samym kierunku.
    Pozdrawiam :papa:
    Zdaje mi si??, Â?e widz??.
    Gdzie?
    Przed oczyma duszy mojej.

    (A. Mickiewicz)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 30 lipca 2008, 14:50

    My?l?, ?e chodzi?o mu o cz??? g?owy zwan? nosem :)
  • Solaris
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 13 kwietnia 2009, 15:20
    Lokalizacja: Poznań

    autor: Solaris » 14 kwietnia 2009, 19:32

    Osobiście, jeżeli już muszę czyścić na sucho, to zawsze stosuję wypróbowanę metodę fotografów czyszczących obiektywy aparatu. Po prostu przed przetarciem trzeba chuchnąć. Powłoka pary, która się utworzy na soczewkach w pewnym stopniu chroni przed powstaniem rys na skutek potarcia ewentualnych drobinek piasku.
    Solaris
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 kwietnia 2009, 22:53

    trzeba dodac o dobrej sciereczce - z mikrowlokien - prawidziwy fotograf nie pozwoli sobie na czyszczenie obiektywu byle czym - bez wzgledu czy chuchnie czy nie :)
  • Solaris
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 13 kwietnia 2009, 15:20
    Lokalizacja: Poznań

    autor: Solaris » 15 kwietnia 2009, 00:38

    W żadnym razie nie negując tego, co napisałeś, chciałbym dodać, iż obiektywy mojej Exakty oraz Exy czyściłem naturalną irchą, a potem spraną i zawsze czystą szmatką bawełnianą. O ile dobrze pamiętam, to w latach siedemdziesiątych nie było mikrowłókien. Jakoś i dziś - choć jestem zwolennikiem współczesnej techniki i chemii - to szczerze mówiąc nie lubię i niechętnie używam ściereczek z mikrowłókien. To jednak moje osobiste upodobanie i konserwatyzm. Pozostanę przy poglądzie, że przede wszystkim materiał powinien być miękki i zawsze czysty. Przy spełnieniu tych warunków zwykła szmatka bawełniana czy flanelowa może być. Naturalnie, jeśli ktoś lubi, to może, a nawet powinien korzystać ze ściereczki z mikrowłókien.
    Solaris
ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości