ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
zle dopasowanie lekarza???
  • QBA 09
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 29 czerwca 2008, 15:03
    Lokalizacja: bdg

    zle dopasowanie lekarza???

    autor: QBA 09 » 29 czerwca 2008, 16:52

    witam! nosze soczewki juz ponad 10 lat j&j acuve BC 9.1 i DIA 14.4 i wlasnie miesiac temu bylem na badaniu wzroku i doborze nowych soczwek . dopasowali mi oasys czyli standardowo uniwersalne parametryBC 8.4 DIA 14 . Czuje ten konfort noszenia ,moge je nosic o wiele dluzej bez zadnego zaczerwienienia i podraznienia co prz popzednich bylo nie do zniesienia. Tyle ze mam problem z widzeniem ,widze niewyraznie(za mgl?) musze sie przysowac przy czytaniu z laptopa na odleglosc 0.5 metra zeby bylo dobrze :/ gdzie przy poprzednich Acuve z ponad metra widzialem bezproblemowo !!! Help! prosze o porade zwlaszcza Lamur`a jakie inne hydrozelowe a najlepiej s/hydrozelowe soczewki moglbym nosic przy wadzie +7.50 ???
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 29 czerwca 2008, 19:04

    Hej,
    Lemur sie nie udzieli? jak dot?d to ja spr??buje ci pom??c, zmiana parametr??w soczewek napewno spowodowa?a t? mg?? kt??r? widzisz, je?li ci to baaardzo nie przeszkadza to poczekaj pare dni, bo oko musi sie przystosowa? do nowej krzywizny i ?rednicy soczewki, tak jak na poczatku jak zaczyna?e? nosi? soczewki, je?li problem nie ust?pi najlepiej udaj sie do tego samego okulisty i popro? o dob??r innych soczewek.
    Co do innych soczewek to dobre sa tez Air Optix, ale o ile mi wiadomo chyba nie ma ich o twojej mocy jedyne wyj?cie w przypadku tej firmy to Air Optix indywidual ale to juz ??czy si? z kosztami, dalej dobre s? te? Pure Vision ale tutaj nie orientuje si? co do mocy soczewek, je?li chcesz si? czego? wi?cej dowiedzie? o nich poszukaj na forum w wyszukiwarce napewno co? znajdziesz bo na ich temat ju? by?o tutaj m??wione niejednokrotnie :)
    Pozdrawiam Asiaczek :)
    Air Optix -3.5
  • QBA 09
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 29 czerwca 2008, 15:03
    Lokalizacja: bdg

    autor: QBA 09 » 29 czerwca 2008, 20:31

    dzieki Asiaczek:] mam nadzieje za tak jest wlasnie...
    moze masz racje moze moje oczy sie przestawiaja poprostu ,wydaje mi sie ze jest troche lepiej niz na poczatku ale wciaz nie tak jak powinno byc a minal juz msc:/
    nie ma w purevision mojej mocy niestety
    znalazlem moje moc w : freugency 55 , biomedics evolution55, precision i proclear
    ktora mozecie polecic ??? moze ktos nosi akurat
    Mialo byc Lemur`a wyzej...
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 29 czerwca 2008, 23:16

    Czy to widzenie za mg?? masz zawsze jak tylko za?o?ysz soczewke na oko, czy tylko pod wiecz??r po paru godzinach noszenia??
    W pierwszym przypadku jest to napewno problem z parametrami soczewek, ale on powinien ust?pi? w wi?kszym stopniu po miesi?cu noszenia, ale skoro m??wisz ?e jest juz nieco lepiej to mo?e b?dzie jeszcze lepiej
    W drugim przypadku s? to poprostu osady bia?kowe, mo?esz wtedy zakropli? oczy lub ?ci?gn?? soczewki i mechanicznie je przeczy?ci?, powinno wtedy pom??c.
    Co do soczewek kt??re znalaz?e? nie znam ich w og??le, a nawet nie s?ysza?am gdy? nie mam problemu z du?? wad?, ale my?le ?e Lemur co? ci doradzi tylko dopiero jutro bo on w weekendy nie odp :) tylko odpoczywa :p
    Pozdrawiam :)
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 29 czerwca 2008, 23:47

    Nosz?c soczewki od ponad 10 lat powiniene? wiedzie?, ?e miesi?c, to zdecydowanie za d?ugi okres przystosowawczy. Proponuj? wizyt? u specjalisty i to czym pr?dzej, tym lepiej! Wizyta nie boli, a powik?ania po ?le dobranych soczewkach tak - je?li chodzi o skutki, bo b??l fizyczny mo?e zupe?nie nie wyst?powa?.
    Co do Twojej wady, to jedynie Air Optix Indywidual s? soczewkami silikonowo-hydro?elowymi. Reszta, to hydro?ele. Do tej listy mo?na jeszcze do??czy? ActiFresh 400 (do +10). Nie ma takich soczewek, kt??re ktokolwiek m??g?by Ci poleci? jako niezawodne, sam zreszt? si? o tym przekona?e? zmieniaj?c model soczewki. Dob??r to sprawa indywidualna, wybierz si? jeszcze raz do gabinetu w kt??rym polecono Ci Oasys, powiedz o swoich problemach i zapytaj o inne mo?liwo?ci dla Ciebie, dobrym rozwi?zaniem jest pr??bna para soczewek.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 30 lipca 2008, 14:30

    Wow, du?a zmiana krzywizny! Czy widzisz ?le na wszystkie odleg?o?ci? Mooo?e to b?dzie tylko kwestia zmiany mocy... Miesi?c oznacza najwy?szy czas na kontrol? - mam nadziej?, ?e nie dosta?e? Johnson??w (zn??w) tylko dlatego, ?e nie maj? innych w asortymencie. Czy w nowej parze te? to wyst?puje?
    Co Lemur Ci odpowie, wszyscy wiemy - pomo?e Ci tylko dobry lekarz, nie forumowicze. Niestety, my mo?emy tylko Ci? wspiera? i ?ledzi? Twoj? spraw?.
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 3 gości