ODPOWIEDZ Posty: 17 Strona 1 z 1
Duza wada wzroku a soczewki
  • nuntium
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 25 czerwca 2008, 23:46
    Lokalizacja: Warszawa

    Duza wada wzroku a soczewki

    autor: nuntium » 26 czerwca 2008, 00:06

    Sprawa wyglada tak: mam wade wzroku ok. -13, przez co nosze okulary z duzymi szklami. Soczewki byly by w moim przypadku wygodniejsze niz okulary.
    Czy przy tak duzej wadzie moge nosic szkla kontaktowe?
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 26 czerwca 2008, 01:00

    Oczywi?cie, ?e mo?esz. Wystarczy i?? do okulisty i zrobi? badania. Nie wiem kt??ra firma produkuje w tak du?ym zakresie mocy soczewki, ale co? znajdziesz dla siebie. Soczewki przy tej mocy s? nawet wskazane, poniewa? s? wygodniejsze a czasami mog? nawet zachamowa? post?puj?c? wade.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • dee
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 26 czerwca 2008, 01:09
    Lokalizacja: pomorze

    autor: dee » 26 czerwca 2008, 01:34

    Witam
    Podepn? si? pod ten temat.
    Stara?am si? wyszuka? odpowiedzi na nurtuj?ce mnie pytania, niestety albo robi?am to nieudolnie, albo ich nie ma.Prosz? o wybaczenie je?li przegapi?am.

    Syn m??j nosi szk?a kontaktowe od 7 lat, ma wad? wielgachn? +8 i +7.
    Uprawia sport.
    Do tej pory nosi? Actifresh400 hydrona, ostatnio okulistka poleci?a nam Air Optix jednego nie wzi??a pod uwag?, ?e mo?na je dosta? do mocy +6.
    Nigdy nie interesowa?am si? soczewkami , w poszukiwaniu nowych troch? poczyta?am i teraz mam pytanie.
    Czy kto? zna soczewki o du?ej przepuszczalno?ci tlenu dla du?ej wady plusowej to znaczy
    sylikonowo- hydro?elowe? Czy jest lepszy wyb??r dla takiej wady na rynku od Actifresh400. Syn nosi te soczewki ok12godzin dziennie, opr??cz tego zdaje na AWF, szk?a kontaktowe s? mu niezb?dne.

    Z g??ry dzi?kuj? za pomoc.
    pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 26 czerwca 2008, 11:06

    Chyba tylko 2-tygodni??wki: Acuvue Advance lub Oasys
    \
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 26 czerwca 2008, 12:59

    Opr??cz Johnson??w (do +8D) mo?na spr??bowa? zam??wi? indywidualnie (np. Air Optix Individual), ale koszt takich jest wy?szy i z tego co pami?tam, s? one kwartalne.
  • nuntium
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 25 czerwca 2008, 23:46
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: nuntium » 26 czerwca 2008, 14:09

    Dziekuje za odpowiedzi.
    Jaki jest koszt soczewek dla wady -13 i astygmatyzmu?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 czerwca 2008, 15:02

    Malla pisze:Opr??cz Johnson??w (do +8D) mo?na spr??bowa? zam??wi? indywidualnie (np. Air Optix Individual), ale koszt takich jest wy?szy i z tego co pami?tam, s? one kwartalne.
    a Johnsony dwutygodniowe, wiec koszt kwartalnych wychodzi zdecydowanie lepiej :D

    O ceny prosze pytac w Salonach...
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 26 czerwca 2008, 19:36

    Nie ka?dy salon zgadza si? na zamawianie, cho? dla mnie jest to niezrozumia?e, bo mog? na tym zbija? niez?y interes.

    Kwartalne wyjd? korzystniej cenowo ni? miesi?czne, ale jak co? im si? stanie, to bardziej szkoda ;)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 czerwca 2008, 20:40

    Malla pisze:ale jak co? im si? stanie, to bardziej szkoda
    tutaj okurat mowa o duzej mocy... zawsze to kazde rozwiazanie lepsze niz roczne (konwencjonalne)
  • lepos
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 12
    Rejestracja: 19 maja 2008, 02:14
    Lokalizacja: Poznań

    autor: lepos » 26 czerwca 2008, 20:45

    Hmm mo?e ja co? Ci doradz?, bo w sumie te? mam wad? kolo -15.... razem z astygmatyzmem.
    W moim przypadku bra?em soczewki w Katowicach, w klinice tam mo?na dobra? sobie soczewki, by?y to mi?kkie soczewki roczne. Cena by?a co? kolo 750z?. Jednak rok temu przerzuci?em si? na soczewki twarde. Na pocz?tku si? ich obawia?em, ale powiem Ci ?e s? du?o lepsze, przynajmniej ja odnios?em takie wra?enie. Soczewki zamawia?em u okulistki w Poznaniu, chyba angielskie one s?... oko si? nie m?czy, co prawda na pocz?tku s? mniej wygodne ni? mi?kkie, trzeba si? ok. miesi?c przyzwyczaja?, ale warto. Twarde soczewki kosztowa?y mnie 1400zl, jednak one maj? mi pos?u?y? 2 lata, a mo?e i d?u?ej, zale?y w jakim stanie b?d? po 2 latach. Obecnie mam je rok i wszystko jak najbardziej ok, ostatnio by?em na kontroli i okulistka bardzo zadowolona zar??wno ze stanu soczewek jak i samego oka. Przy takich wadach mo?esz mie? problem ?eby dosta? soczewki miesi?czne czy r???ne takie.. bo cz?sto soczewki przy tych mocach trzeba zamawia?, wi?c cz?sto w gr? wchodz? w?a?nie soczewki "d?ugodystansowe", ?e tak powiem :]
    No i soczewki moim zdaniem s? o niebo lepsze od okular??w, po 1 te moce to jednak szk?a maj? znaczn? grubo??, po 2 pole widzenia, w soczewkach nie masz ograniczonego... po 3 sama jako?? widzenia...
  • dee
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 26 czerwca 2008, 01:09
    Lokalizacja: pomorze

    autor: dee » 27 czerwca 2008, 00:42

    Witam ponownie.
    Bardzo dzi?kuj? za pomoc. Zam??wi?am synowi opakowanie Acuvue Advance i Air Optix Individual. Zobacz? kt??re mu b?d? lepiej pasowa?.
    Jestem przera?ona wad?, tym jak czasami syn do niej niefrasobliwie podchodzi i tym, ?e nie mo?na z tak du?ymi plusami nic zrobi?. Przy minusach jest kilka rozwi?za?.

    Jeszcze raz dzi?kuj? , b?d? na pewno Was czyta?.

    Pozdrawiam
  • lepos
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 12
    Rejestracja: 19 maja 2008, 02:14
    Lokalizacja: Poznań

    autor: lepos » 27 czerwca 2008, 09:27

    No przy plusach nie wiem jak to jest... twarde soczewki ktore mam duzo wiecej tlenu przepuszczaja niz miekkie. Czasem tez nosze 12h a zdarzy sie ze i wiecej i pod koniec dnia oko nawet sie nie zaczerwieni... to ze oko dostaje wiecej powietrza spowodowane jest tez tym ze soczewki te sa sporo mniejsze, jednak przy uprawianiu sportu trzeba by na nie bardziej uwazac...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 czerwca 2008, 10:11

    dee pisze:Zobacz? kt??re mu b?d? lepiej pasowa?.
    Kto zobaczy?

    Wizualnie nie da sie tego sprawdzic inaczej jak pod lampa szczelinowa. Samo odczucie osoby noszacej soczewki to nie wszystko...
  • dee
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 26 czerwca 2008, 01:09
    Lokalizacja: pomorze

    autor: dee » 27 czerwca 2008, 11:10

    LEMUR pisze:Wizualnie nie da sie tego sprawdzic inaczej jak pod lampa szczelinowa. Samo odczucie osoby noszacej soczewki to nie wszystko...
    To w jaki spos??b sprawdzi?, ?e te s? dobre?
    Do okulisty syn chodzi systematycznie raz na p??? roku.Oczywi?cie sama obserwuj? czy nie ma np czerwonych oczu itp.
    Mo?na co? jeszcze?
    Micha? jakie firmy produkuj? twarde soczewki?
  • lepos
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 12
    Rejestracja: 19 maja 2008, 02:14
    Lokalizacja: Poznań

    autor: lepos » 27 czerwca 2008, 14:16

    Nie mam pojecia jakie to sa firmy. Soczewki twarde sa robione indywidualnie i stosowane sa wlasnie przy duzych wadach. Ja w sumie od takiej okulistki u ktorej chodzilem na kontrole noszac okulary dostalem namiary na okulistke ktora typowo zajmuje sie soczewkami w tym twardymi. Przy twardych trzeba wykonac najpierw wiecej badan, a nastepnie okulista zamawia soczewki, nastepnie jak juz przysla to idzie sie je "przymierzyc" i odebrac, przynajmniej tak to wygladalo w moim przypadku. Okolo miesiac trwa zanim zrealizuja zamowienie, moje sa chyba z Anglii sprowadzane, chyba, bo kiedys tylko raz sie zapytalem okulistki skad one sa i wydaje mi sie ze mowila ze angielskie one sa :]
    Ja mam jeszcze astygmatyzm, mozliwe ze jakbym mial zwykle soczewki bez korekcji astygmatyzmu to by byly tansze....
    W internecie mozna znalezc informacje o sztywnych gazoprzepuszczalnych soczewkach, okreslane sa jako RGP, czyli z ang. Rigid Gas Permeable contact lenses...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 czerwca 2008, 21:06

    dee pisze:To w jaki spos??b sprawdzi?, ?e te s? dobre?
    tego nie sprawdzisz, to okulista lub optometrysta powinien sprowadzic soczewki probne i dopasowac, w ciagu miesiaca przyjsc 2-3razy na kontrole... wtedy placisz TYLKO za badanie (najczesciej 40-70zl) i w cenie masz soczewki... jezeli sie sprawdza - kupujesz, jezeli nie... dobieracie dalej...
  • dee
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 26 czerwca 2008, 01:09
    Lokalizacja: pomorze

    autor: dee » 28 czerwca 2008, 01:35

    Lemur piszesz o sytuacji w du?ym mie?cie.
    W moim nikt nie daje pr??bnych soczewek.( do du?ego miasta 200km)
    Ja mog? zrobi? tylko tyle, ?e kupi? w internecie i po kr??tkim czasie p??jd? sprawdzi? czy z oczami jest ok.
ODPOWIEDZ Posty: 17 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości