ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Po wizycie u okulisty - wątpliwości
  • Gość

    Po wizycie u okulisty - wątpliwości

    autor: Gość » 05 stycznia 2009, 23:33

    By?am na badaniu kontrolnym u lekarza okulisty. Nie mia?am ze sob? "starej" recepty na okulary, wi?c lekarz "zmierzy?" okulary, kt??re nosz?. Po badaniu okulistycznym lekarz stwierdzi?, ?e zmiana jest minimalna w lewym oku. Dosta?am recept?:
    Prawe: -3,0 -1,75 170st
    Lewe: -4,75 -1,75 180st

    W domu odgrzeba?am "star?" recept?, a tam:
    Prawe: -3,0 -1,75 170st
    Lewe: -4,5 -1,75 5st
    Zastanawia mnie zmiana osi. Bardzo prosz? o interpretacj?. Konieczna jest dodatkowa wizyta u lekarza?

    Z g??ry dzi?ki
    Monika
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 stycznia 2009, 00:09

    Sheep79 pisze:Bardzo prosz? o interpretacj?
    najlepiej abys zapytal jednego i drugiego :)

    A tak na powaznie, to wiele zalezy jaka metoda bylo wykonane badanie, jakim sprzetem, z jaka wiedza, w jakich warunkach itp, itd
  • nati
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 40
    Rejestracja: 15 kwietnia 2008, 19:57
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: nati » 06 stycznia 2009, 08:07

    W praktyce o? 180 stopni i 0 stopni to ta sama o?. Oznacza to w Twoim przypadku, ?e o? astygmatyzmu przebiega w przybli?eniu poziomo a r???nica pomi?dzy receptami to 5 stopni. Mo?e by? ona odczuwalna ale nie musi. Czasem bywa tak, ?e przy pierwszych okularach z astygmatyzmem okuli?ci przy osi odbiegaj?cej w niewielkim stopniu od pionu czy poziomu zapisuj? o? 90 lub 180 stopni by ?atwiej by?o si? przyzwyczai? do korekcji cylindra.
    Nie wpadaj w panik? :spoko:

    [ Dodano: 06 Sty 2009 08:12 ]
    Ja w takim przypadku nie inwestowa?abym w nowe okulary. Ta "niewielka zmiana" to tak troch? na si??, moim zdaniem.
    Zdaje mi si??, Â?e widz??.
    Gdzie?
    Przed oczyma duszy mojej.

    (A. Mickiewicz)
  • estella
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 16 stycznia 2009, 19:19
    Lokalizacja: Marienburg

    autor: estella » 16 stycznia 2009, 19:21

    mam pytanie.
    co oznacza badanie przez okuliste takimi smiesznymi okularkami w czeronej lub niebieskiej oprawie do odczytywania symboli i literek z tablicy ?
    w?asciwie to czym sie rozni czerowna oprawka od niebieskiej ?
    moze ma to jakies znaczenie z + i - ?
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości