ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1
Cibia a optix
  • MagdaBoss
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 12 grudnia 2008, 17:39
    Lokalizacja: Koszalin/Olsztyn

    Cibia a optix

    autor: MagdaBoss » 12 grudnia 2008, 17:44

    Witam,
    zam??wi?am przez internet soczewki O2 Optix Air a otrzyma?am Ciba Vision Spherical i nie wiem czy to te same soczewki pod inn? nazw?, czy sprzedawca si? pomyli?.
    Prosz? o pomoc :)
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 12 grudnia 2008, 20:56

    Tak, to te same soczewki, chocia? powinna? sprecyzowa?. Bo je?li spherical jest napisane na blistrze to pewnie Air optix, ale do ko?ca nie wiem. Jedyna r???nica mo?e by? mi?dzy Air Optix Aqua i zwyk?ymi Air Optix. Jednak je?li d?u?ej nosisz soczewki, wystarczy sprawdzi? w internecie, my?le, ?e to nie problem.?! :maruda:
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • MagdaBoss
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 12 grudnia 2008, 17:39
    Lokalizacja: Koszalin/Olsztyn

    autor: MagdaBoss » 12 grudnia 2008, 22:22

    Spherical jest napisane na tym malutkim, pojedynczym opakowaniu (soczewki kupi?am na sztuki wiec zbiorczego nie posiadam ).
    To dopiero moje drugie soczewki wiec nie za bardzo sie jeszcze orientuj?, dlatego pytam, przecie? chyba po to jest forum :>
    Gdybym znalaz?a odpowiedz na moje pytanie nie rejestrowa?abym sie ?eby je zada? :spoko: (wcze?niej tylko czyta?am bo by?y tu wszystkie potrzebne mi informacje)
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 12 grudnia 2008, 23:12

    Nie uzywa?em nigdy Air Optix, ale poszukaj na blistrze czy jest napisany materia? i uwodnienie (powinien by?). Dla Air Optix materia? to lotrafilcon B (67%) a uwodnienie 33%. Je?li si? zgadza to wszystko ok :)
    \
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 grudnia 2008, 10:51

    MagdaBoss pisze:Gdybym znalaz?a odpowiedz na moje pytanie nie rejestrowa?abym sie ?eby je zada?
    Co? s?abo szuka?a?, wystarczy?o wpisa? "spherical" w wyszukiwarce ;)
    viewtopic.php?p=8791
    viewtopic.php?p=7811
    To ta sama soczewka, je?li chodzi o materia? i parametry, tylko ?e po prostu starsza - takie jest ryzyko kupowania w internecie.
  • MagdaBoss
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 12 grudnia 2008, 17:39
    Lokalizacja: Koszalin/Olsztyn

    autor: MagdaBoss » 13 grudnia 2008, 11:38

    Piszesz, ?e to ta sama soczewka a w linku ktory mi podes?a?a? Lemur napisa?, ?e jednak inne :maruda:
    W takim razie co jest prawda bo ju? nie wiem czy reklamowa? je czy nie :help:
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 13 grudnia 2008, 13:00

    To ta sama soczewka, Ciba Vision na pude?ku umiesci?o napis O2Optix a na blistrze Spherical. Potem nazwa zosta?a zmieniona na Air Optix. Lemur wyra?nie napisa?. Rozr???ni? tylko Air Optix od Air Optix Aqua. Ty masz te Air Optix (bez Aqua) i nie ma powodu do ich reklamacji.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 grudnia 2008, 13:19

    Dok?adnie. W tamtym po?cie, w danych poprzednich soczewek, jest informacja o kopolimerze, kt??ry wyst?puje w Aqua ("containing 1% copolymer 845"). martu? dosta?a zwyk?e Optixy, mimo ?e mia?y by? takie jak wcze?niejsze. Je?li nie chcia?a? dodatkowo nawil?anych, to nie ma powodu do reklamacji, mo?esz spokojnie cieszy? si? dobrym widzeniem.
ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości