ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1
Zmiana okularów na soczewki
  • Kyba
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 05 listopada 2008, 17:34
    Lokalizacja: Jaworzno

    Zmiana okularów na soczewki

    autor: Kyba » 05 listopada 2008, 17:44

    Witam mam pytanie, ot??? chc? zamieni? okulary na soczewki, ale zanim to zrobie przyda?oby si? skonsultowa? z lekarzem na ten temat, gdy? optyk powiedzia? mi(patrzac na recepte, kt??ra da?a mi okulista 3 miesi?ce temu), ?e jakby robi? to cylinder by?y pomini?ty. Chce dowiedzie? si? jak najszybciej, niestety moja okulistka ma terminy dopiero na Stycze?/Luty(prywatnie...). Pomy?la?em, ?e podam wam parametry(Z recepty) i bedziecie w stanie mi powiedzie? czy moge zamieni? czy b?dzie to problematyczne...

    OP

    Sfera : -2,25
    Cylinder : -0,5
    O? : 170

    OL

    Sfera : -2,0
    Cylinder : -0,5
    O? : 180

    Okulistka m??wi?a mi, ?e moja wada powi?ksza si? wraz z wiekiem i tak do 21roku ?ycia, ale to raczej nic nie zmieni, w ko?cu soczewki to jak okulary ;P Tylko nie wiem co z tym cylindrem.


    Z g??ry dzi?kuje
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Kyba, łącznie zmieniany 1 raz.
  • nati
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 40
    Rejestracja: 15 kwietnia 2008, 19:57
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: nati » 05 listopada 2008, 18:21

    Moc moc?, bo przy badaniu pod k?tem soczewek kontaktowych moc i o? mo?e okaza? si? inna ni? na recepcie okularowej, ale wa?niejsze jest to, czy w og??le mo?esz nosi? soczewki kontaktowe, a jesli tak to jakiego rodzaju i o jakich parametrach. Oko oku nie r??wne.
    Nale?y te? pami?ta?, ?e soczewka kontaktowa jest dla oka cia?em obcym, wi?c badanie jest NIEZB?DNE.
    Zdaje mi si??, Â?e widz??.
    Gdzie?
    Przed oczyma duszy mojej.

    (A. Mickiewicz)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 05 listopada 2008, 18:50

    Kyba, a czemu chcesz tak szybko si? dowiedzie?, czy?by po to, ?eby sobie kupi? co? taniego na jakiej? aukcji? :>
    Twoja wada pozwala na pr??b? dobrania soczewek, o reszcie zadecyduje stan Twoich oczu. Powodzenia!
  • Kyba
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 05 listopada 2008, 17:34
    Lokalizacja: Jaworzno

    autor: Kyba » 05 listopada 2008, 20:04

    Malla pisze:Kyba, a czemu chcesz tak szybko si? dowiedzie?, czy?by po to, ?eby sobie kupi? co? taniego na jakiej? aukcji? :>
    Twoja wada pozwala na pr??b? dobrania soczewek, o reszcie zadecyduje stan Twoich oczu. Powodzenia!
    Nie, po prostu zbi?y mi si? okulary, a nie ma sensu wydawa? kasy teraz na oprawke i szkla skoro mam zamiar kupi? soczewki :)
  • pawello
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 13 czerwca 2008, 22:16
    Lokalizacja: Polska

    autor: pawello » 05 listopada 2008, 20:15

    Ka?dy dobry okulista Ci powie, ?e trzeba mie? r??wnie? okulary (na zapas), wi?c kupno ich i tak Ci? nie ominie.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 05 listopada 2008, 20:16

    Okulary i tak MUSISZ mie?. Soczewki ich nie zast?pi?, nie mo?na ich nosi? ca?y czas. Zreszt? sam zobaczysz, gdy zaczn? Ci? gnie?? lub wysycha?. Zakatujesz sobie oczy noszeniem non stop! Zamierzasz do lutego chodzi? z "go?ymi" oczami? OMG... Przy takiej wadzie...
  • eni4c
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 03 października 2008, 14:37
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: eni4c » 05 listopada 2008, 21:16

    Je?li masz astygmatyzm to nie mo?esz zrezygnowa? ca?kowicie z okular??w i nosi? tylko szk?a kontaktowe sferyczne, poniewa? nie korygujesz cylindra.

    Swoj? drog? to ja by?em na doborze i trzech kontrolach u okulisty i uwa?am, ?e ?le mi zbada? oczy i szukam dobrego gabinetu w pobli?u na czwart? kontrol? w ci?gu miesi?ca, a ludzie na [nazwa - regulamin] kupuj? soczewki i sami je sobie dobieraj?... ;)
  • silver_shadow
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 33
    Rejestracja: 25 października 2008, 23:29
    Lokalizacja: 3miasto

    autor: silver_shadow » 05 listopada 2008, 21:32

    takie samodecydowanie to najwieksza plaga...przeciez najlatwiej i NAJBEZPIECZNIEJ przebadac oczeta u specjalisty--->a nieznane produkty z miejsca#### narazaja na wykluczenie noszenia soczewek na stale,
    przeciez nie tylko okreslenie BC i DIA jest istotne-dobor dioptrarzu tez jest istotny a poza tym czasami okulisci redukuja wartosc niewielkiego cylinra-aplikujac wieksza sfere...trzeba kontrolowac oczy noszac soczewki-bo jest to wygodne rozwiazanie(czemu mielibysmy je wykluczyc przez zaniedbania)---->ALE OKULARY MUSZA BYC!!!!!
  • Kyba
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 05 listopada 2008, 17:34
    Lokalizacja: Jaworzno

    autor: Kyba » 05 listopada 2008, 21:38

    Okulary kupie, dokladnie takie same, ale bede ich uzywal tylko do komputera i dop??ki soczewek nie kupie xP Dzi?kuje za pomoc
ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości