ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1
od czego podrażnione oko?
  • ami17
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 06 września 2008, 10:10
    Lokalizacja: kutno

    od czego podrażnione oko?

    autor: ami17 » 12 października 2008, 21:10

    Mam pewien problem: ot??z nosze soczewki juz ponad miesi?c i gdy wymieni?am na nowa per? po miesi?cu ( na takie same soczewki tzn. Air optix) pojawi?y sie problemy. Boli mnie lewe oko, jest jakby podraznione, widocznych jest na nim par? czerwonych ?y?ek, a oko jest tak jakby zatarte np piaskiem albo cos w tym stylu. Co mo?e byc tego powodem? na prawe oko jest wszystko wporz?dku. A i jeszcze jak na wiecz??r zdejmuje soczewki to na to lewe oko mam uczucie ze cie?ko mi sie mruga, a gdy jest na nim soczewka jest wszystko ok.
    Co mo?ecie mi poradzi?? Nie chce rezygnowac z noszenia soczewek :( jak narazie zrobi?am sobie 1 dniowa przerwe w noszeniu ale potem jak za?ozy?am soczewki i zdj??am zn??w mia?a to samo.
    I jeszcze powiedzcie mi ile mniej wi?cej powino byc takich czerwonych zy?ek na oku jesli jest wszystko ok bo nigdy nie zwraca?am na to uwagi, a teraz wydaje mi sie ?e od noszenia soczewek mam ich wi?cej ( pewnie panikuje,ale martwie si?)
    Czy takie czerwone ?y?ki na oku moga byc niebezpieczne dla mojego wzroku?
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez ami17, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 12 października 2008, 23:12

    Je?li co? si? dzieje od paru dni za ka?dym razem, to raczej wymaga wizyty u lekarza... Mo?e to tylko uszkodzona soczewka, ale mo?e by? i co innego, lepiej nie ryzykowa? i sprawdzi? (we? soczewki ze sob?). Masz jakie? krople do oczu? Te? mam wi?cej ?y?ek przy soczewkach, ale ostatnio lekarz mi powiedzia?, ?e mam ?adne oczy, zdrowe ?y?ki, nie zaczynaj?ce wrasta? i nie wystaj?ce ponad norm?. Od tego czasu przesta?am panikowa?, bo wcze?niej i tak pojedyncze ?y?ki mia?am widoczne, tylko nie zdawa?am sobie z tego sprawy i nie przejmowa?am si? tym. A przy soczewkach co par? minut patrzy?am w lustro, czy symetrycznie le??, czy co? wystaje... to psuje rado?? dobrego widzenia.
  • gałka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 13 października 2008, 15:02
    Lokalizacja: Wa-wa

    autor: gałka » 13 października 2008, 15:09

    nie powinnas zbyt dlugo nosic soczewek, jesli pekaja naczynka - to po pierwsze. po drugie - jakie masz te air optixy? bo sa 2 opcje - jedne mozesz nosic do 6 dni nawet w nocy, drugie - zwykle miesieczne, nie do spania. ja polecam te drugie, jesli juz, bo wtedy oko jest lepiej dotlenione. moglo Ci tez podskoczyc cisnienie w oku z jakiegos powodu. tak czy inaczej - wizyta u okulisty jest KONIECZNA i przyzwyczaj sie do mysli, ze bedziesz musiala troche krocej w ciagu dnia nosic szkla, a najlepiej zrobic sobie jeszcze przerwe na jakis czas.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 października 2008, 15:15

    ga?ka pisze:jakie masz te air optixy? bo sa 2 opcje - jedne mozesz nosic do 6 dni nawet w nocy, drugie - zwykle miesieczne, nie do spania
    Nie ma dwoch rodzajow AirOptix. Kazdy AirOptix jest dopuszczony do noszenia miesiecznego (30dni z mozliwoscia sciagania) lub 6dni i nocy non stop bez wzgledu czy to AirOptix czy AirOptix AQUA. To jak jest dopuszczony dla danego uzytkownika decyduje wspolnie uzytkownik pod kontrola specjalisty
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 października 2008, 16:03

    Jest jeszcze N&D, w kt??rym tylko po konsultacji z lekarzem mo?na spa? przez miesi?c, wi?c w sumie s? 2 rodzaje, tylko podzia? nie nast?puje na podstawie takich kryteri??w jak poda?a Ga?ka.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 13 października 2008, 20:58

    Malla pisze:ale ostatnio lekarz mi powiedzia?, ?e mam ?adne oczy, zdrowe ?y?ki, nie zaczynaj?ce wrasta? i nie wystaj?ce ponad norm?.
    mo?esz rozwin?? wyra?enie "zdrowe ?y?ki" ?
    Malla pisze:Od tego czasu przesta?am panikowa?, bo wcze?niej i tak pojedyncze ?y?ki mia?am widoczne, tylko nie zdawa?am sobie z tego sprawy i nie przejmowa?am si? tym. A przy soczewkach co par? minut patrzy?am w lustro, czy symetrycznie le??, czy co? wystaje... to psuje rado?? dobrego widzenia.
    Kurde, a ja si? tym dalej przejmuje, chocia? te moje ?y?ki te? nie s? takie tragiczne. Chyba musisz mi da? adres twojego okulisty :P Obserwuj?c oczy os??b nosz?cych soczewki (to chyba zoboczenie:P), stwierdzam, ?e problem naczyniek dotyka chyba ka?dego.
    ga?ka pisze:bo sa 2 opcje - jedne mozesz nosic do 6 dni nawet w nocy, drugie - zwykle miesieczne, nie do spania.
    Sklepy internetowe, to one s? winne zamieszczaj?c jakie? wymy?lone informacje dotycz?ce noszenia poszczeg??lnych soczewek. Nie raz ju? spotka?em si? z takimi "bajkami" w wirtualnych "salonach optycznych".
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 października 2008, 23:25

    Zdrowe tzn. fizjologiczne. Nie pop?kane, nie wrastaj?ce. Znam tylko jedn? osob?, kt??ra ma idealnie bia?e ga?ki, do tego bardzo ciemne oczy i nosi soczewki w spos??b podwy?szaj?cy mi ci?nienie. Wszyscy zwracaj? jej uwag?, ?e ma taaaakie bia?e oczy. Wi?c mo?e to bia?e s? nienormalne, a nie nasze ?y?ki :gwizd: Na Wikipedii pod has?em "oko" jest takie ?adne oko o niebieskiej barwie, a te? ma ?y?ki. Wg mnie bardziej trzeba zwraca? uwag? na to, czy jest ich wi?cej, czy p?kaj?, czy oczy s? zaczerwienione. U mnie jest ich du?o, ale stale tyle samo, tzn. po za?o?eniu i zdj?ciu soczewek przez par? minut wi?cej, ale w trakcie noszenia jednak tyle samo ni? jak nie nosz? par? dni. Na pocz?tku noszenia mia?am niez?ego schiza na tym punkcie, ci?gle patrzy?am w lusterko i wydawa?o mi si?, ?e mam oczy w coraz g?stszej siatce. Potem pojawi? si? prawdziwy problem, czyli sucho?? nad ranem i naczynka posz?y w k?cik.
  • gałka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 13 października 2008, 15:02
    Lokalizacja: Wa-wa

    autor: gałka » 20 października 2008, 14:31

    Malla pisze:Jest jeszcze N&D, w kt??rym tylko po konsultacji z lekarzem mo?na spa? przez miesi?c, wi?c w sumie s? 2 rodzaje, tylko podzia? nie nast?puje na podstawie takich kryteri??w jak poda?a Ga?ka.
    no, czyli sa 2 opcje :) ale ja bym nie polecala tych na caly miesiac, jesli ktos ma wrazliwe oko, te 6dniowe beda lepsze. a konsultacja z lekarzem jest konieczna tak czy inaczej. tylko zawczasu mozna sobie przygotowac liste soczewek, ktorymi jest sie zainteresowanym, a okulista juz pomoze dobrac :)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 08 lipca 2009, 14:59

    woozie, z tego co zauważyłam przez prawie 1,5 roku, naczynka wystają mi znacznie mniej (a nawet wcale), gdy używam AOSeptu. Zarówno przy Solo Care Aqua, jak i Opti Free RepleniSH, który mam obecnie, komfort noszenia po całym dniu jest niższy, a siateczka naczyń znacznie bardziej widoczna niż przy AOSepcie.
ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 26 gości