ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Pytanie o soczewki
  • xbeer
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 10 września 2008, 15:39
    Lokalizacja: warszawa

    Pytanie o soczewki

    autor: xbeer » 09 października 2008, 17:15

    Witam mam pytanie co do soczewek,
    od ponad miesiaca uzywam soczewek nie mam za duzego doswiadczenia dlatego pytam,
    lekarz przepisal mi rozmiar 14, u?ywam acuvue oazys chydroclaer firmy Jonson&Jonson, pierwsze opakowanie kupilem w salonie optycznym. Po trudnych poczatkach z zakladaniem przyzwyczailem sie do zakladania i niemam juz z tym problemu i wydaje mi sie ze umiem rozr???nic b?ad za?o?enia lub uwieranie jakiegos paprocha od jak mi sie wydaje jakiejs wadliwej soczewki, wracaj?c do problemu - 1 opakownie soczewek kupilem w salonie i niamialem z nimi zadnego problemu kiedy mi sie skonczyly kupilem sobie identyczne na [nazwa - regulamin] w aptece. Przy za?ozeniu 1 pary jedna soczewka na lewym oku strasznie mnie uwierala przy czym na prawym bylo wszystko wporzadku myslalem ze trafila mi sie jedna jakas wadliwa trudno oko mi sie strasznie meczylo poniewaz uwieralo przy kazdym mrugnieciu az ze zakladam tylko do treningow na sali nie moglem jej zdjac za szybko. Po wyzuceniu tamtej pary otworzylem 2 pare nowych i tym razem na prawym oku mnie uwiera a na lewym jest wszystko wporz?dku i w tym momencie postanowilem sie panstwa zapytac jak to mozliwe? czy mozliwe jest to ze nie wiem one sa uszkodzone? ze w opakowaniu s? inne soczewki? Czy mam sie zglosic do okulisty aby zbadal mi jeszcze raz jaka wielkosc bedzie dla mnie dobra, choc dziwne jest to ze inne soczewki s? dobre?

    Jestem laikiem w tym temacie wiec prosze o pomoc.
    Co jest nie tak.
    Dziekuje z g??ry. :help:
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez xbeer, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 09 października 2008, 18:10

    Prosz? zmieni? temat w?tku na zgodniejszy z tre?ci? - w tym dziale ka?dy zadaje "pytanie o soczewki", a potem nie mo?na nic znale??...

    Aukcje to nie jest dobry spos??b na kupowanie soczewek, cz?sto ich pochodzenie jest niewiadome i potem problem z reklamacj?. Nie b?dziesz potrafi? sprawdzi? czy uwiera paproch, czy to uszkodzona soczewka! Ju? pr?dzej uszkodzenie zobaczy lekarz pod lamp? szczelinow?, wi?c zach?cam do wybrania si? do niego z t? soczewk?, niech j? obejrzy. Trzeba by?o tak zrobi? te? poprzednim razem albo od razu sprawdzi?, czy wymiana lewej soczewki na inn? pomo?e, zamiast si? m?czy? kilka tygodni...
  • xbeer
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 10 września 2008, 15:39
    Lokalizacja: warszawa

    autor: xbeer » 10 października 2008, 08:59

    Ale nie zdaza sie tak ze w pudelku sa soczewki lipne?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 10 października 2008, 11:28

    xbeer pisze:Ale nie zdaza sie tak ze w pudelku sa soczewki lipne?
    Owszem zdarza si?, ale rzadko. Moja dziewczyna przez 5 lat kupuje soczewki i w tym czasie trafi?a si? jej jedna wadliwa-w soczewce by?a mikroskopijna dziurka. Posz?a, wi?c do salonu wyja?ni? ca?? spraw? i wymienili jej soczewk? na now?. Kupuj?c przez internet taka wymiana nieco si? komplikuje; trzeba pisa? wyja?nienia, odsy?a?, czeka? na rozpatrzenie itp., a to wszystko trwa. Jedyna pociecha w tym, ?e wadliwe soczewki, to raczej rzadka sytuacja.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 30 gości