ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Wada
  • alele
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 04 października 2008, 19:41
    Lokalizacja: Polska

    Wada

    autor: alele » 05 października 2008, 09:08

    Witam
    jestem kr??tkowidzem i mam 19 lat
    miedzy 17. rokiem ?ycia a 19.(czyli obecnie) wada pog??bi?a mi si? o -0.25.
    Czy to znaczy, ?e teraz po okresie dojrzewania si? zatrzyma lub pog??bi minimalnie?
    czy mo?e by? jaki? wi?kszy skok mimo ju? starszego wieku ?(wykluczamy jakie? urazy mechaniczne).
    licze na odp i pozdrawiam
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 05 października 2008, 12:21

    Ten temat przewija? si? ju? tu wielokrotnie, np. tutaj lub tutaj.
    Trudno to przewidzie?, je?li nie wiesz sk?d si? bierze Twoja wada, co te? jest ci??kie do okre?lenia. Mam 25 lat, przesta?am rosn?? w wieku 14 lat, a wada nadal post?puje.
  • alele
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 04 października 2008, 19:41
    Lokalizacja: Polska

    autor: alele » 05 października 2008, 14:28

    Ju? m??wi?
    wada wzi??a si? oko?o 12. roku ?ycia i sobie post?powa?a, najwi?kszy przyrost jej przypada? na okres dojrzewania. Kr??tkowzroczno?? bez ?adnego astygmatyzmu czy innych.
    Mo?esz ju? teraz co? wi?cej mi powiedzie??
  • Olka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 30
    Rejestracja: 10 lutego 2006, 15:56
    Lokalizacja: Pozna??

    autor: Olka » 05 października 2008, 20:43

    Z tego co piszesz wynika, ?e prawdopodobnie najszybsze pog??bianie si? wady jest ju? za tob? i teraz albo si? ustabilizuj? albo b?dzie si? dalej powi?ksza? ale ju? nie tak szybko jak w okresie dojrzewania.
    Post?p kr??tkowzroczno?ci przebiega bardzo indywidualnie, ci??ko jest przewidzie? co b?dzie dalej, ale skoro zauwa?y?e?, ?e obecnie jej post?p jest o wiele mniejszy ni? we wcze?niejszych latach to jest du?a szansa, ?e ju? nie b?dzie nag?ych skok??w.
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości