ODPOWIEDZ Posty: 14 Strona 1 z 1
zawroty glowy od soczewki
  • nofack
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 14 sierpnia 2008, 21:30
    Lokalizacja: krak??w

    zawroty glowy od soczewki

    autor: nofack » 14 sierpnia 2008, 21:42

    hej jestem tutaj nowy :) mam szalenie wielki problem :( mam wade na jednym oku - 1 a na drugim - 4.5 i postanowilem sobie zamowic soczewki i ostatnio lekarz mi dal soczewke probna zeby sie nauczyc ja zakladac i zdejmowadc i tutaj jest problem ale nie chodzi mi o to zakladanie i zdejmowanie bo fakt triche musze sie pomeczyc ale moj problem tkwi w tym ze jak juz zalorze ta soczewka na mioje oko to czuje straszny bol i kreci mi sie w glowie i glowa mnie tez boli a to oko mi lzawi cos okropnego dopiero po jakims czasie przestaje ale glawa mnie boli chyba z godzine po tym:/ pomocy prosze co jest nie tak samo zakladanie nie jest taki zle ale jak ta soczewka dochodzi w kontakt z okiem to wolalbu=ym chyba umrzec ;/ prosze o pomoc
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 sierpnia 2008, 21:46

    udaj sie z tym do osoby ktora Ci dobrala soczewki, niech sprawdzi jak sie uklada. Moze cos nie tak z moca, jak wygladala wczesniejsza korekcja (czy i o ile sie zmienila), moze soczewki nie sa dla Ciebie.
    Za malo danych... najlepiej ustalac takie rzeczy w gabinecie.
  • nofack
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 14 sierpnia 2008, 21:30
    Lokalizacja: krak??w

    autor: nofack » 14 sierpnia 2008, 21:56

    ta soczewka to nie jest do chodzenia tylko tak do przymierzania zeby pocwiczyl sobie ona nie ma zadnej mocy .moze to z moimi oczami jest cos nie tak ?? ja mam bardzo wrazliwe oczy zawsze jak mi cos wpadnie do oka to mnie strasznie boli :/piszcie co woecie
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 sierpnia 2008, 22:02

    Soczewka o mocy zerowej to rzadkosc... (nie wszyscy takie produkuja) mozna domniemywac jaka masz firme, model. Moze napiszesz?

    Rozumiem, ze dostales ja zamknieta i sam otworzyles, lub przy tobie zostala otwarta po raz pierwszy i miala odpowiedni termin waznosci, drugie to material - moze to silikon i masz uczulenie, moze zakladasz na lewa strone i Cie bardziej drazni. Rozumiem, ze plyn rowniez masz do przemywania soczeweki. Moze uszkodziles sobie soczewke i to Cie drazni po oku.
    Zawroty glowy moga wynikac (jak juz sie okazalo ze to planowka) z jakiegos urazu lub strachu, wrazliwosc o ktorym pisales.
    Jak widzisz same pytania, pytania, pytania i niepewnosci. Udaj sie w najblizszym terminie do Twojego specjalisty, niech sprawdzi co moze byc dokladnie przyczyna.
  • nofack
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 14 sierpnia 2008, 21:30
    Lokalizacja: krak??w

    autor: nofack » 15 sierpnia 2008, 11:09

    na ja otwieralem ta soczewke hm nie pamietam jakiej fimy ale chyba nie jakiejs porzadnej tylko byle jakiej bo to za darmo byla a plyn mam OPTI FREE ALCONza 22 zl mi sie wydaje taki sredni:/ ale chyba wszystko jest z tym ok tylko z moimi oczami jest cos nie tak bo mam bardzo wrazliwe i mam astygmatyzm :/mam nadzieje ze te soczewki ktore mi zamowi lekarz te do chodzenia beda lepsze i twardsze bo ta co mam ta jest taka miekka ze lo tak sie wygina ze lo:/ ale jak ja zalorze to najgorszy jest ten moment gdy soczewka sie przykleja do oka i potem jeszcze pare minut az mi oko lzawi a potemprzechodzi i ze zdejmowaniem jest ok:) chociasz dobrze
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 22 sierpnia 2008, 20:11

    Musisz si? przyzwyczai? do tego, ?e soczewki s? troch? jak wymi?k?y klej do poczt??wek w gazetach i czasami p?ataj? figle. Mam jeden problem z twoj? wypowiedzi?, bo nie zada?e? ?adnego pytania i nie potrafi? Ci pom??c. Na nast?pny raz poprosimy o konkretne pytanie. To , ?e troch? bola?a Ci? g?owa mo?e by? do?? normalnym odruchem, szczeg??lnie wtedy, gdy zaczynasz nosi? soczewki, ale tego na forum Ci nie zdiagnozujemy, polecam pomoc okulisty, pami?taj jednak, ?e masz du?? r???nic? mi?dzy wadami i nie zawsze nawet dopasowane soczewki b?d? zapewnia? najlepszy komfort widzenia i ostro??, nawet chocia? przy takich r???nicach soczewki s? lepszym wyj?ciem ni? okulary.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Baska011
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 30 września 2008, 14:03
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Baska011 » 01 października 2008, 09:32

    Czyli jest to mo?liwe, ?e g?owa boli od soczewek? Mam optimy kwartalne i jestem nowicjuszk?. Czy m??zg ma si? przyzwyczai? do obierania ostrzejszego obrazu??(dodam,?e soczewki mnie ani nie uwieraj?, nie s? uszkodzone, nie oczuwam te? sucho?ci oka,jednak pojawia si? ma?e zaczerwienienie, przed zakupieniem soczewek mia?am okulary, jednak raczej ich nie nosi?am,cho? by?am ?wiadomatego, ?e ?le widz?.
    (Wada lewe oko-1.75 prawe -2,5) Z g??ry dzi?kuj?.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 października 2008, 10:32

    Basiu, soczewki dobiera? lekarz czy sama kupi?a?? Jak w nich widzisz, czy by?a sprawdzana u lekarza ostro?? wzroku po ich za?o?eniu? Je?li nadal boli g?owa po kilku dniach/tygodniach u?ywania, to raczej jest co? nie tak, mo?e s? za mocne...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 01 października 2008, 10:40

    Baska011 pisze:Czy m??zg ma si? przyzwyczai? do obierania ostrzejszego obrazu??
    Mozliwe, ?e to kwestia adaptacji, mo?e te? moce s? ?le dobrane albo za s?abe, albo za mocne. Uczulenia na materia?, te? raczej wykluczy? nie mo?na.
    Baska011 pisze:(dodam,?e soczewki mnie ani nie uwieraj?, nie s? uszkodzone, nie oczuwam te? sucho?ci oka,jednak pojawia si? ma?e zaczerwienienie, przed zakupieniem soczewek mia?am okulary, jednak raczej ich nie nosi?am,cho? by?am ?wiadomatego, ?e ?le widz?.
    (Wada lewe oko-1.75 prawe -2,5)
    Jakiego rodzaju zaczerwienienie? Utrzymuje si? d?ugo, czy znika po jakim? czasie?

    "Suche oko" praktycznie dyskwalifikuje Ci?, je?li chodzi i soczewki, poza tym, to ?e soczewki nie uwieraj?, nie daje 100% pewno?ci, ?e s? dobrze dobrane. Je?li te b??le b?d? si? utrzymywa?y radzi?bym uda? si? do okulisty.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Baska011
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 30 września 2008, 14:03
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Baska011 » 01 października 2008, 21:01

    No wi?c soczewki dobiera? mi lekarz, wcze?niej dwukrotnie przesz?am badania.A co do zaczerwienienia, to wyskakuj? naczy?ka krwiono?ne(rano jest ich znacznie mniej) jakby od zewn?trznej strony oka i pod powiekami, tylko w tym problem,?e nie wiem czy wcze?niej przed noszeniem soczewek ju? je mia?am czy te? nie;/Mo?e jestem jaka? przewra?liwiona na tym punkcie?Nie wiem.

    W ka?dym razie b??l g?owy jest niezno?ny, raz za?y?am Ketonal i nie przesz?o,?ci?gn??am soczewki i troch? b??l ul?y?,ale po kilkunastu minutach zn??w to samo.
    Soczewki nosz? ok. sze?? godzin,sporo si? ucz? wi?c ?rednio ?pi? 7 godzin, mo?e to skutek przem?czenia?
    Nie wiem tylko czy mam p??j?? do okulisty czy po jakie? skierowanie do neurologa...Albo co zrobi? w pierwszej kolejno?ci :smutny:
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 01 października 2008, 22:10

    Ja ?pi? po 3 godziny i ?yj?, mo?e by? przem?czenie ale podejrzewam ?e u ciebie problem polega w du?ej r???nicy mi?dzy wadami. Mo?esz spr??bowa? i?c z tym do okulisty, ja jednak poprostu wydluzylbym proces adaptacji, i zaczal nosic soczewki po domu od 30min i stopniowo go wydluzac. Jakie masz soczewki, jak? masz realn? wad? a moc soczewek?
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 02 października 2008, 00:14

    Basiu, te? mam du?o widocznych naczynek i wspomnia?am o tym 2 okulistom, ale uspokoili mnie, ?e w pewnym zakresie jest to normalne. Jestem p?ytko unaczyniona i nerwy robi? swoje - gdy mam bia?e oczka, nie zwracam na to uwagi, a gdy je wida?, to od razu panikuj?... Zmiana p?ynu na ?agodniejszy i kropelki troch? je uspokoi?y, bo oczy nie lubi? by? suche ani cz?stowane chemi?.
  • Baska011
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 30 września 2008, 14:03
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Baska011 » 03 października 2008, 15:28

    Wczoraj b??l g?owy by? zanacznie mniejszy,wi?c jestem dobrej my?li.I chyba skorzystam z rady i kupi? te kropelki do oczu. w ka?dym razie dzi?kuj? Wam za pomoc;)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 25 października 2008, 23:46

    Ostatnio nosz? cz??ciej okulary (szalony tryb ?ycia) i gdy nosz? par? godzin soczewki, po zdj?ciu i za?o?eniu okular??w kr?ci mi si? przez chwil? w g?owie. W okularach na jednym oku mam cylinder, w soczewkach nie (problemy z doborem), to mo?e by? przyczyn?. Dodatkowo pokrzywi?y mi si? troch? oprawki, co zobaczy?am dopiero pod wp?ywem pewnej wypowiedzi na forum po kilku dniach b??lu g?owy i wyprostowaniu u optyka ju? nie boli. B??l g?owy przy korekcji wzroku uwa?am za co? zdecydowanie niepokoj?cego.
ODPOWIEDZ Posty: 14 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości