ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
przesuniecie soczewki
  • ami17
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 06 września 2008, 10:10
    Lokalizacja: kutno

    przesuniecie soczewki

    autor: ami17 » 24 września 2008, 21:54

    Nosze soczewki od ok 3 tygodni (codziennie) Mam Air optixy miesieczne. Wczoraj bardzo si? wystraszy?am bo prawa soczewka przesun??a mi sie na oku tak ze nie by?o jej wog??le wida?- przesun??a si? gdzie? pod g??rna powiek?. wyjmowa?am ja chyba z 10 minut, juz my?la?am ?e samej mi si? nie uda. Co mog?o by? powodem takiego przesuni?cia soczewki? Dodam ?e w czasie gdy ta soczewka si? tak dziwnie przesun??a porostu siedzia?am i ogl?da?am tv.
    Czy powodem mo?e by? to ze powinnam ju? nied?ugo wymieni? te soczewki na nowe?
    Boje si? teraz zak?ada? soczewek ?eby nie by?o zn??w takiej sytuacji.
    Co wg Was mog?o by? powodem takiej dziwnej sytuacji? Zaskoczy?o mnie to- czyta?am sporo r??znych rzeczy o soczewkach i wszedzie by?o napisane ze nie ma mozliwosci aby soczewka mog?a si? tak przesun?? :(
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 24 września 2008, 22:46

    ami17 pisze:Co mog?o by? powodem takiego przesuni?cia soczewki? Dodam ?e w czasie gdy ta soczewka si? tak dziwnie przesun??a porostu siedzia?am i ogl?da?am tv.
    mozliwe ze soczewka jest zbyt luzna lub zbyt ciasna i dlatego zsunela sie/zeskoczyla podczas mrugania.
    ami17 pisze:Boje si? teraz zak?ada? soczewek ?eby nie by?o zn??w takiej sytuacji.
    Co wg Was mog?o by? powodem takiej dziwnej sytuacji? Zaskoczy?o mnie to- czyta?am sporo r??znych rzeczy o soczewkach i wszedzie by?o napisane ze nie ma mozliwosci aby soczewka mog?a si? tak przesun??
    Soczewka, jesli jest dobrze dopasowana, to sama z siebie nie powinna sie przesunac no chyba ze pocierasz oko. Przy mruganiu to na prawde malo prawodpodobne. Jesli twoja obawa wynika z tego ze soczewka wpadnie ci "za" oko to moze spac spokojnie budowa oka uniemozliwia cos takiego.

    Nosisz soczewki stosunkowo krotko. bylas u okulisty pod dopasowaniu aby sprawdzil on ruchomosc soczewki i jej zachowanie na oku?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 24 września 2008, 22:52

    Ja tylko wspomn? o konieczno?ci utrzymywania nawil?enia oka, zw?aszcza przed telewizorem czy komputerem. Z lektury forum wynika, ?e takie przypadki zdarza?y si? ludziom najcz??ciej w takich w?a?nie sytuacjach. Nie m??wi?c o tym, czy aby na pewno soczewki s? dobrze dobrane, czy dobrze si? centruj? i poruszaj? po oku.
  • ami17
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 06 września 2008, 10:10
    Lokalizacja: kutno

    autor: ami17 » 24 września 2008, 23:09

    okulista dobra? mi soczewki, za?o?y?, mia?am je na oku przez ok p??? godziny a potem sprawdzi? czy dobrze le?y na oku i czy si? odpowiednio porusza. Prze te 3 tygodnie nic podobnego mi si? nie przytrafi?o a soczewka zawsze idealnie si? sama centrowa?a i nigdy sie nie przesuwa?a w nieodpowiednie miejsce. Czy przyczyna mo?e byc to ze pozosta? tydzie? do wymiany?
    Zauwazy?am ?e teraz po zdj?ciu soczewki cze?ciej sie ona skleja- a na poczatku nie by?o czegos takiego.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 25 września 2008, 07:42

    Na kontrol? trzeba p??j?? tak?e po jakim? czasie u?ywania soczewek, po tygodniu, dw??ch, miesi?cu... Zachowuj? si? wtedy nieco inaczej ni? ?wie?aki i to r??wnie? lekarz powinien sprawdza? na regularnych wizytach kontrolnych. Nadszed? czas, by? ponownie skorzysta?a z jego us?ug, ?eby upewni? si? co do poprawno?ci doboru i um??wi?a si? na kolejn?, zwyk?? ju? kontrol? za ok. p??? roku. Pierwsze soczewki mog? si? szybciej zu?y?, bo s? bardziej molestowane w trakcie nauki zak?adania i ?ci?gania. Pami?taj te? o jak najcz?stszym czyszczeniu mechanicznym, najlepiej za ka?dym razem.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 21 gości