Zablokowany Posty: 2 Strona 1 z 1
Samoistnie ustępujące zaczerwienie po zdjęciu soczewek
  • lady jane
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 18 września 2008, 12:10
    Lokalizacja: Krak??w

    Samoistnie ustępujące zaczerwienie po zdjęciu soczewek

    autor: lady jane » 18 września 2008, 12:29

    Witam! Przez 3 lata nosi?am soczewki kontaktowe (Acuve2). Nast?pnie musia?am zrobi? sobie rok przerwy ze wzgl?du na niewyja?nione (do tej pory) b??le g?owy po za?o?eniu szkie?ek. Po roku odwa?y?am si? na ponown? pr??b?. Okulistka dobra?am mi Advancy. Stwierdzam jednak, ?e komfort ich noszenia nie jest ju? tak wysoki jak przy poprzednich soczewkach. Nie czuj? soczewek ale mam wra?enie, ?e oczy nie oddychaj?. Kropi? je par? razy dziennie, soczewki nosz? od 5 do 7godzin, raz zdarzy?o mi si? nosi? soczewki przez 10 godzin i my?la?am, ?e wydrapi? sobie oczy (niestety nie mia?am mo?liwo?ci zdj?cia ich wcze?niej). Soczewki czyszcz? mechanicznie po zdj?ciu, cz?sto tak?e przed ich za?o?eniem, nie mam problemu z ich aplikacj?, r?ce wycieram papierowym r?cznikiem. Generalnie po zdj?ciu soczewek oczka s? w miar? w dobrym stanie, zdarza si?, ?e widoczna jest jaka? ?y?ka. Obecnie nosz? soczewki od p???tora miesi?ca, nie przekraczam 2
    tygodniowego terminu ich przydatno?ci. Ostatnio nosi?am je dok?adnie 2 tygodnie i 2 dni... mia?am zamiar ju? je wyrzuci?.

    Po zdj?ciu zauwa?y?am na oku mn??stwo drobnych ?y?eczek- tak?
    paj?czynk?, oko?o po?owa oka by?a przy czerwieniona, drugie oko podobnie, tyle ?e w
    znacznie mniejszym stopniu. Min??y dwa dni (nie zak?ada?am soczewek) i oko wygl?da ju?
    w?a?ciwie normalnie, jedynie pod doln? powiek? mo?na si? jeszcze dopatrze? czegokolwiek. Czy wynika to z niedotlenienia, wystarczy da? im troch? odpocz??, czy mo?e to by? np. jakie? zapalenie? Objawy ust?puj?, przypuszczam, ?e jutro b?dzie ju? elegancko. O co mo?e chodzi?. Niestety dob??r soczewek by? p???tora miesi?ca temu i kontrola ju? mi nie przys?uguje:(

    oj, jaki d?uuugi post:/
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez lady jane, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 września 2008, 12:50

    lady jane pisze:Czy wynika to z niedotlenienia, wystarczy da? im troch? odpocz??, czy mo?e to by? np. jakie? zapalenie? Objawy ust?puj?, przypuszczam, ?e jutro b?dzie ju? elegancko. O co mo?e chodzi?.
    albo jest to niedotlenienie o kt??rym mowisz (i chyba to bym obstawial) albo podraznienie. Zarowno lekkie niedotlenienie jak i podraznienie powinny zaniknac po tym jak sciagniemy soczewki i damy oczom odpoczac. U niekt??rych moze to byc kilka godzin u innych dni. O ile podraznienie zaniknie w 99% o tyle dosc mocne niedotlenienie i mimo tego ciagle uzywanie soczewek moze doprowadzic do tak zwanych wrastajacych naczyniek co bedzie sie objawialo "sta?a pajeczynka na oku". Tak wiec trzeba uwazac i nie szarzowac z soczewkami. Btw Wiele osob skarzy sie na podobne objawy. Poszukaj na forum podobnych post??w bo byla ich masa. Jezeli chcesz rozwiac watpliwosci to jedynie okulista pomoze na odleglosc to bedzie ciezko.

    No to chyba zamykamy.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
Zablokowany Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości