ODPOWIEDZ Posty: 21 Strona 1 z 1
prawidłowe ułożenie soczewki
  • sinsiew
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 16 września 2008, 17:13
    Lokalizacja: zg/poz

    prawidłowe ułożenie soczewki

    autor: sinsiew » 16 września 2008, 17:44

    Witam!
    W niedziel? zrobi?am w [nazwa regulamin] badanie i doktor dobra? mi soczewki - iWear, a jak?e by inaczej...
    Po za?o?eniu ich w gabinecie odczuwa?am pewien dyskomfort, ale powiedziano mi, ?e to minie. Lekarz nawet nie raczy? spojrze? jak soczewki le??. Pyta?am, czy nie s? przypadkiem za du?e czy co?, ale stwierdzi?, ?e nie i ?e standardowa wielko?? jest dla mnie odpowiednia. Na karteczce wpisa? mi tylko krzywizn? 8,6 a ?rednica jak standardowa, to chyba 14,2.
    Pr??buj? je nosi? 3 dzie?, ale zauwa?y?am, ?e soczewki ca?y czas uk?adaj? si? w ten spos??b, ?e na dole i po bokach minimalnie tylko wystaj? za t?cz??wk? (nie zachodz? pod doln? powiek? w og??le), natomiast na g??rze wystaj? oko?o 3-4mm, tak?e spora ich cz??? znajduje si? pod g??rn? powiek?. Przez to ca?y czas czuj?, ?e "mam co? na oczach", ci?gle co? mnie lekko k?uj? pod powiekami. Na szcz??cie na razie odebra?am tylko jedno opakowanie z trzech (nie mia?am tyle got??wki, musz? dop?aci? przy odbiorze).
    Chcia?abym si? dowiedzie?, czy m??j problem wskazuje na ?le dobran? ?rednic? soczewki, czy raczej jest ona za lu?na (z?a krzywizna)?
    Je?li kt??re? z powy?szych, to chyba mam prawo za??da? powt??rnego badania za darmo i wykupienia soczewek o odpowiednich parametrach zamiast tych, kt??re czekaj? na odbi??r? A czy mog? zwr??ci? t? par?, kt??r? zacz??am u?ywa?, czy nie jest to ju? mo?liwe?

    B?d? bardzo wdzi?czna za rozwianie moich w?tpliwo?ci:)
    Pozdrawiam
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez sinsiew, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 16 września 2008, 20:26

    Mia?am podobny problem, z tym, ?e Pani okulistka nawet nie powiedzia?a nic o krzywi?nie. I soczewki okaza?y si? za du?e. Podobnie jak u Ciebie soczewki le?a?y nie tak jak trzeba - po dolnej i wewn?trznej stronie oka w og??le nie wystawa?y za t?cz??wk?, za to w g??rnej cz??ci kilka mm. Przy pisaniu na klawiaturze, czy innych czynno?ciach wymagaj?cych opuszczenia g?owy soczewki zsuwa?y si? ku g??rze i obraz mi sie w og??le rozmazywa?. Generalnie og??lny dyskomfort i uczucie "czego?" w oku. Zatem moim zdaniem to ?le dobrana krzywizna.
    Powinna? zg?osi? si? spowrotem do tego optyka i domaga? ponownego dobrania soczewek, lekarz pownien zbada? jak soczewka le?y na oku i jak si? po nim porusza (moja lekarka zbada?a, ale stwierdzi??, ?e no mo?e troszk? ?le le??, cho? to go?ym okiem wida?, i kaza?a mi wciskaj?c palec do oka lepiej je sobie docisn??!). Rzecz jasna wszystko powinno by? za darmo.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 16 września 2008, 21:01

    sinsiew pisze:Po za?o?eniu ich w gabinecie odczuwa?am pewien dyskomfort, ale powiedziano mi, ?e to minie
    nie ulega watpliwosci ze oczy musza sie przyzwyczaic do "ciala obcego". Najlepiej robic to stopniowo nie rzucac sie od razu na gl?boka wode noszac soczewki pol dnia. Mozemy zaczynac od godziny dwoch i codziennie wydluzac ten czas.
    sinsiew pisze:Lekarz nawet nie raczy? spojrze? jak soczewki le??.
    No to nie za dobrze o nim swiadczy.
    sinsiew pisze:Pr??buj? je nosi? 3 dzie?, ale zauwa?y?am, ?e soczewki ca?y czas uk?adaj? si? w ten spos??b, ?e na dole i po bokach minimalnie tylko wystaj? za t?cz??wk? (nie zachodz? pod doln? powiek? w og??le), natomiast na g??rze wystaj? oko?o 3-4mm, tak?e spora ich cz??? znajduje si? pod g??rn? powiek?.
    no soczewka powinna ukladac sie stosunkowo rownomiernie wiec mozliwe ze rzeczywiscie cos jest nie tak.
    sinsiew pisze:Przez to ca?y czas czuj?, ?e "mam co? na oczach", ci?gle co? mnie lekko k?uj? pod powiekami.
    klucie moze miec tez inne przyczyny. po pierwsze okres adaptacyjny po drugie na soczewce moga znajdowac sie jakies paprochy no albo tez mozesz miec uczulenie na material z ktorego zrobiona jest soczewka.
    sinsiew pisze:Chcia?abym si? dowiedzie?, czy m??j problem wskazuje na ?le dobran? ?rednic? soczewki, czy raczej jest ona za lu?na (z?a krzywizna)?
    trudno stwierdzic na odleglosc. od takich rzeczy jest wlasnie okulista ktory pod specjalna lampa sprawdza ulozenie soczewki.
    sinsiew pisze:Je?li kt??re? z powy?szych, to chyba mam prawo za??da? powt??rnego badania za darmo i wykupienia soczewek o odpowiednich parametrach zamiast tych, kt??re czekaj? na odbi??r?
    Jak najbardziej.
    sinsiew pisze:A czy mog? zwr??ci? t? par?, kt??r? zacz??am u?ywa?, czy nie jest to ju? mo?liwe?
    To nie wchodzi w gre. Co niby mieli by oni zrobic z tymi soczewkami. Jezeli rzeczywiscie sa zle dobrane to nadaja sie tylko do kosza.
    Mgie?ka1 pisze:Przy pisaniu na klawiaturze, czy innych czynno?ciach wymagaj?cych opuszczenia g?owy soczewki zsuwa?y si? ku g??rze i obraz mi sie w og??le rozmazywa?.
    Moglo to byc tez spowodowane tym iz soczewki stosunkowo szybko wysychaja podczas pracy z komputerem dlatego lepie uzywac wtedy okular??w.
    Mgie?ka1 pisze:moja lekarka zbada?a, ale stwierdzi??, ?e no mo?e troszk? ?le le??, cho? to go?ym okiem wida?, i kaza?a mi wciskaj?c palec do oka lepiej je sobie docisn??!).
    NO tak a po mrugnieciu soczewka znowu "odskoczy", brawo pani okulistka :/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 16 września 2008, 21:10

    U mnie tak objawia?a si? za du?a krzywizna. "Standardowa" 8.6 jest na mnie go?ym okiem za du?a w tych 2 modelach, kt??re dotychczas pr??bowa?am i nie zamierzam ju? pr??bowa? innych lu?niejszych ni? 8.4. Co do powt??rnego badania, przy doborze i tak trzeba p??j?? na kontrol? za tydzie?-dwa, dziwne ?e okuli?ci wysy?aj? ludzi z kilkumiesi?cznym zapasem do domu po jednym badaniu, jednym za?o?eniu... :mlotek:
  • sinsiew
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 16 września 2008, 17:13
    Lokalizacja: zg/poz

    autor: sinsiew » 16 września 2008, 21:37

    Ok, bardzo dzi?kuj?.
    Jutro p??jd? na kolejne badanie, mam nadziej?, ?e tym razem si? uda i nie dam si? ju? sp?awi? bez dok?adnego sprawdzenia ruchomo?ci soczewki itd.
    Poprzednim razem o ?adnej kontroli nie by?o mowy.. dobrze, ?e nie odebra?am pozosta?ych dw??ch par. Pewnie i tak zn??w b?d? mi chcieli wcisn?? iWear-y, tylko czy s? dost?pne cia?niejsze ni? 8.6?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 16 września 2008, 22:32

    iWear??w jest par? do wyboru, zapewne masz te, kt??re odpowiadaj? producentem i parametrami Optixom (XR Comfort). Maj? jeszcze w ofercie 2-tygodniowe, ale nie znam szczeg?????w.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 16 września 2008, 23:31

    jak wiec widac profesjonalist??w, w pelnym tego slowa znaczeniu, u nas jak na lekarstwo. Lekarzy czesto oskarza sie o zaniedbanie i mysle ze to powinno byc traktowan podobnie.
    Nie wiem kt??ry to juz tego rodzaju temat gdzie ludzie skarza sie na brak profesjonalizmu okulist??w. Przykre.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 17 września 2008, 07:56

    woozie pisze:jak wiec widac profesjonalist??w, w pelnym tego slowa znaczeniu, u nas jak na lekarstwo. Lekarzy czesto oskarza sie o zaniedbanie i mysle ze to powinno byc traktowan podobnie.
    Nie wiem kt??ry to juz tego rodzaju temat gdzie ludzie skarza sie na brak profesjonalizmu okulist??w. Przykre.
    Bardzo przykre, tym bardziej, ?e id?c do lekarza wychodzisz z za?o?enia ?e:
    - wie na dany temat duuuu?o wi?cej od Ciebie
    - t? wiedz? si? podzieli i powie Ci wszystko co powinna?/powinienie? wiedzie?
    - poniewa? powierzasz mu swoje zdrowie i ?ycie, nie potraktuje Ci? jak kloca drewna, kt??ry niestety musi obs?u?y? (a je?li tak to trzeba by?o si? zatrudni? w mi?snym, bo nawet z klocem drewna trzeba si? umie? obej??)
    - skoro za 20minutow? wizyt? bierze 50z?, to b?dzie to naprawd? profesjonalna wizyta, a nie konowalskie odwal si?, bo eksperymentowa? to ja sobie mog? za darmo w domu.
    I niestety tak jest nie tylko z okulistami, ale r??wnie? z wieloma lekarzami innych ma?ci. Przepraszam, ?e odbieg?am od tematu, ale poniewa? woozie zacz??, nie mog?am si? powstrzyma?.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 17 września 2008, 11:11

    Faktycznie zrobi? si? offtopic. Na obron? (bardziej z przekory ni? g??bokiego przekonania, cho? nie wiem jak jest naprawd?) dodam, ?e s? r???ne szko?y doboru i spotka?am si? z opiniami (nawet tutaj u?ytkownicy pisali), ?e lekarze nie patrz? wcale na krzywizny i ?rednice, tylko dobieraj? cokolwiek (g???wnie "standardy") i zmieniaj? dopiero gdy pacjent narzeka na jako?? widzenia lub komfort. Albo patrz? tylko na krzywizn? i m??wi?, ?eby pacjent sam sobie co? kupi?. Albo ?e krzywizna jest nieistotna, bo nowoczesne soczewki dobrze si? dopasowuj?. Itepe, itede...
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 17 września 2008, 13:46

    Malla pisze:(...) lekarze nie patrz? wcale na krzywizny i ?rednice, tylko dobieraj? cokolwiek (g???wnie "standardy") i zmieniaj? dopiero gdy pacjent narzeka na jako?? widzenia lub komfort. Albo patrz? tylko na krzywizn? i m??wi?, ?eby pacjent sam sobie co? kupi?.
    ta, bo za cudze pieni?dze to sobie mo?na eksperymentowa?... :...:
  • Olka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 30
    Rejestracja: 10 lutego 2006, 15:56
    Lokalizacja: Pozna??

    autor: Olka » 17 września 2008, 16:29

    Mgie?ka1 pisze:
    Malla pisze:(...) lekarze nie patrz? wcale na krzywizny i ?rednice, tylko dobieraj? cokolwiek (g???wnie "standardy") i zmieniaj? dopiero gdy pacjent narzeka na jako?? widzenia lub komfort. Albo patrz? tylko na krzywizn? i m??wi?, ?eby pacjent sam sobie co? kupi?.
    ta, bo za cudze pieni?dze to sobie mo?na eksperymentowa?... :...:
    Moim zdaniem pierwsze podej?cie jest prawie dobre tylko,?e zmiana soczewki powinna si? odby? od razu po ok 20 minutach ( je?eli faktycznie ?le le?y) a nie dopiero na nast?pnej wizycie.
    Poniewa? nie ma bezpo?redniej zale?no?? pomi?dzy promieniem krzywizny rog??wki a krzywizn? soczewki, logiczne wydaje si? to, ?e najpierw wybieramy soczewk? standardow?( czyli teoretycznie powinna pasowa? na wi?kszo?? os??b)...
    po ok 20 minutach ocena dopasowania i ju? wiadomo czy potrzebujemy soczewki bardziej stromej czy p?askiej czy faktycznie standardowa le?y dobrze.
    Patrzenie tylko na krzywizn? jest nieporozumieniem, p???niej pe?no os??b my?li, ?e ma promie? krzywizny 8.6 i ?e jak kupi? soczewki innej firmy ale o takim samym promieniu to b?dzie dobrze

    Mgie?ka a zap?aci?aby? wi?cej za wizyt? gdyby? mia?a pewno??, ?e specjalista od razu zmieni ci soczewk? na inn? je?eli zauwa?y, ?e ta pierwsza kt??r? wybra? nie le?y najlepiej?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 17 września 2008, 17:07

    Poniewa? nie ma bezpo?redniej zale?no?? pomi?dzy promieniem krzywizny rog??wki a krzywizn? soczewki, logiczne wydaje si? to, ?e najpierw wybieramy soczewk? standardow?( czyli teoretycznie powinna pasowa? na wi?kszo?? os??b)...
    Pewnie na tym polega problem. W "karcie dopasowania Air Optix" jest napisane, ?e mo?na je dobiera?, gdy krzywizna rog??wki wynosi od 7.2 do 8.4, to du?y zakres (ja mam co? mi?dzy 7.0 a 7.3, nie pami?tam dok?adnie).

    Czy zap?aciliby?my wi?cej... Hmm... Nie, takie rozumowanie lekarzy nie ma sensu. Co innego z?e dopasowanie, a co innego indywidualne preferencje (uczulenie, odczucie komfortu itp.). I tak p?acimy niema?o, wizyta kosztuje min.50z?, zazwyczaj soczewki s? dodatkowo p?atne, nieraz trzeba kupi? od razu ca?e opakowanie. Je?li w gabinecie nie maj? odpowiednich, wola?abym nie dostawa? ?adnych na si?? - tak jak to by?o w moim przypadku za pierwszym razem.

    We wspomnianej ju? karcie dopasowania, b?d?cej z tego co mi si? wydaje, instrukcj? post?powania dla osoby dobieraj?cej soczewki, jest te? informacja, ?e nale?y przyj?? na kontrol? po tygodniu i po miesi?cu od pierwszej aplikacji, a w przypadku soczewek N&D najpierw przez tydzie? powinno si? przej?? adaptacj? w trybie dziennym, a dopiero potem, po kontroli, pr??bowa? tryb przed?u?ony. Czy okuli?ci w og??le zwracaj? uwag? na takie zalecenia, wizyty kontrolne?
  • sinsiew
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 16 września 2008, 17:13
    Lokalizacja: zg/poz

    autor: sinsiew » 17 września 2008, 18:01

    Odwiedzi?am ponownie salon, powiedzia?am co jest nie tak i doktor zdecydowa?, ?e spr??bujemy tym razem iWear Performance High krzywizna 8,4, ?rednica 14,4. I le?? jak ula?! Mam je na sobie 2 godziny i praktycznie nic nie czuj?, wi?c faktycznie chodzi?o o parametry. Mo?e te? o uwodnienie, bo te s? bardzo wysoko uwodnione (ponad 70%). Czyli w sumie jestem zadowolona, bo zap?aci?am ??cznie z badaniem (a w?a?ciwie dwoma..) 120z? i mam 3 pary soczewek miesi?cznych + te, kt??re u nich za?o?y?am.
    Ciekawe ilu ludziom dali "standardowe" 8,6 m??wi?c, ?e na pewno b?d? pasowa?y.. ?a?osne. Raczej ich wi?cej nie odwiedz?..

    BTW, orientujecie si? mo?e czy znajd? jakie? inne soczewki np. Ciby, Bauscha itp z takimi parametrami? (w razie gdybym p???niej chcia?a zmieni?).
    Pozdrawiam
  • Olka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 30
    Rejestracja: 10 lutego 2006, 15:56
    Lokalizacja: Pozna??

    autor: Olka » 17 września 2008, 18:03

    Malla pisze:

    Czy zap?aciliby?my wi?cej... Hmm... Nie, takie rozumowanie lekarzy nie ma sensu.

    We wspomnianej ju? karcie dopasowania, b?d?cej z tego co mi si? wydaje, instrukcj? post?powania dla osoby dobieraj?cej soczewki, jest te? informacja, ?e nale?y przyj?? na kontrol? po tygodniu i po miesi?cu od pierwszej aplikacji, a w przypadku soczewek N&D najpierw przez tydzie? powinno si? przej?? adaptacj? w trybie dziennym, a dopiero potem, po kontroli, pr??bowa? tryb przed?u?ony. Czy okuli?ci w og??le zwracaj? uwag? na takie zalecenia, wizyty kontrolne?
    Ja si? spotka?am z takimi zaleceniami.Wizyta po tygodniu by?a darmowa a po miesi?cu z du?ym upustem. A je?eli chcia?abym spa? w soczewkach to po pierwszej przespanej nocy poranna kontrola.

    A co do ceny za wizyt?, chodzi?o mi o to, ?e... Wydaje mi si?,?e najbardziej popularn? form? takich wizyt staj? si? "badanie + para soczewek gratis". Problem pojawia si?, gdy pierwsza pr??bna soczewka nie pasuje... a lekarz nie chce przymierzy? innej bo przecie? w cenie badania jest tylko jedna para gratis i je?eli chcesz przymierzy? inn? soczewk? to musisz przyj?? na kolejn? wizyt?, albo w og??le stara si? na si?? wm??wi?, ?e ta soczewka jest dobra
    My?le, ?e niekt??rzy sobie po prostu tak to wykalkulowali, ?e badanie w tej cenie op?aca si? je?eli si? zu?yje jedn? par? soczewek ( a ka?dy stara si? mie? konkurencyjne ceny).
    Moje osobiste zdanie na ten temat jest takie, ?e ja bym wola?a zap?aci? wi?cej za wizyt?, ale ?eby lekarz nie patrzy? na to ile par soczewek przymierzy zanim dopasuje mi odpowiedni?... bo ostatecznie i tak na tym zaoszcz?dz? wychodz?c z pierwszej wizyty z dobrze dobran? soczewk?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 17 września 2008, 19:21

    sinsiew - mo?esz odczyta? z opakowania, z jakiego materia?u s? zrobione i ewentualnie nazw? producenta? Nie mo?esz m??wi?, ?e ten salon jest z?y tylko dlatego, ?e pr??bowano dobra? Ci co?, co pasuje 80% os??b, a okaza?o si?, ?e jeste? w tych 20% (witaj w klubie)... Tak jak Olka wspomnia?a, to naturalne, ?e od tego si? zaczyna. Nienaturalny jest tylko brak skontrolowania doboru, u?o?enia soczewki i um??wienia na najbli?sz? wizyt? kontroln?. Je?li b?dziesz chcia?a zmieni? model, i tak musisz uda? si? do lekarza, bo nawet o takich samych parametrach mo?e si? okaza? z?y, np. mo?e Ci? bardziej ?ciska?, a to grozi powa?nymi komplikacjami.

    Olka - to ju? wiem, o co Ci chodzi. Tam, gdzie by?am ostatnio, dob??r z bezp?atnymi kontrolami przez rok kosztuje 100z? (nie wiem tylko czy wliczone s? w to soczewki, kole?anka m??wi?a, ?e pr??bne przy doborze s? za free). Zwyk?a wizyta 50z?, para soczewek z w?asnego widzimisi? 50z?. Taki dob??r wychodzi taniej ni? w innym salonie pierwsza wizyta, kolejne po tygodniu i miesi?cu i jeszcze co p??? roku :)
  • sinsiew
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 16 września 2008, 17:13
    Lokalizacja: zg/poz

    autor: sinsiew » 17 września 2008, 21:23

    Hmm.. Poszuka?am troch? i wychodzi mi na to, ?e iWear Performance High, to to samo, co Precision uv. Jedne i drugie s? produkowane przez Cib?, s? wykonane z vasurfilconu a, maj? takie samo uwodnienie(74%) i s? dost?pne w parametrach, kt??re mi odpowiadaj? (8.4, 14.4mm). Wi?c chyba nie b?dzie problemem samodzielna zmiana na te drugie? Wyjdzie taniej ni? w wiadomym salonie:)
    Podaj? linka do Precision: [ciach - regulamin - zamiennie podaj? link do strony producenta]
    Ostatnio zmieniony 17 września 2008, 22:29 przez sinsiew, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 18 września 2008, 11:11

    Olka pisze:
    Moim zdaniem pierwsze podej?cie jest prawie dobre tylko,?e zmiana soczewki powinna si? odby? od razu po ok 20 minutach ( je?eli faktycznie ?le le?y) a nie dopiero na nast?pnej wizycie.
    W moim przypadku wygl?da?o to tak, ?e po przymiarce Johnson??w, kt??re lekarka da?a mi na pr??b? (sferyczne, bo rzecz jasna torycznych nie mia?a, a ja toryczne nosz?) lekarka odes?a?a mnie do domu z informacj?, ?e jak naucz? si? zak?ada? i zdejmowa? i nic bardzo niepokoj?cego nie b?dzie si? dzia?o to mog? sobie kupowa? nast?pne tylko toryczne. Zadnego sprawdzania jak le?y soczewka, ?adnego zaproszenia na wizyt? kontroln?, ?adnej informacji na temat modelu jaki mam kupi?...
    po ok 20 minutach ocena dopasowania i ju? wiadomo czy potrzebujemy soczewki bardziej stromej czy p?askiej czy faktycznie standardowa le?y dobrze.
    ?wietnie, sferyczny , standardowy Johnson le?a? OK. A co z doborem torycznej???
    Mgie?ka a zap?aci?aby? wi?cej za wizyt? gdyby? mia?a pewno??, ?e specjalista od razu zmieni ci soczewk? na inn? je?eli zauwa?y, ?e ta pierwsza kt??r? wybra? nie le?y najlepiej?

    My?l?, ?e zap?aci?am wystarczaj?co du?o, ?eby lekarka przekaza?a mi podstawowe informacje (r??wnie? o krzywi?nie i ?rednicy, kt??re s? niezwykle wa?ne) i zaproponowa?a jakie modele mog?abym zakupi?.

    [ Dodano: 18 Wrz 2008 11:16 ]
    sinsiew pisze:Hmm.. Poszuka?am troch? i wychodzi mi na to, ?e iWear Performance High, to to samo, co Precision uv. Jedne i drugie s? produkowane przez Cib?, s? wykonane z vasurfilconu a, maj? takie samo uwodnienie(74%) i s? dost?pne w parametrach, kt??re mi odpowiadaj? (8.4, 14.4mm). Wi?c chyba nie b?dzie problemem samodzielna zmiana na te drugie? Wyjdzie taniej ni? w wiadomym salonie:)
    Podaj? linka do Precision: [ciach - regulamin - zamiennie podaj? link do strony producenta]
    sinsiew - w jaki spos??b znalaz?a? ten odpowiednik iWear?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 18 września 2008, 12:58

    Odpowiednik mo?na znale?? chocia?by wpisuj?c rodzaj materia?u, parametry i nazw? producenta (to ostatnie jest decyduj?ce, bo inna firma mo?e wyprodukowa? podobn? soczewk?) w Google. Co do torycznych, ich dob??r jest bardziej skomplikowany, maj? takie znaczniki, kt??re musz? odpowiednio si? uk?ada? na oku, bo w ich przypadku u?o?enie na oku decyduje o ostro?ci widzenia.
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 18 września 2008, 13:49

    Malla pisze:Odpowiednik mo?na znale?? chocia?by wpisuj?c rodzaj materia?u, parametry i nazw? producenta (to ostatnie jest decyduj?ce, bo inna firma mo?e wyprodukowa? podobn? soczewk?) w Google. Co do torycznych, ich dob??r jest bardziej skomplikowany, maj? takie znaczniki, kt??re musz? odpowiednio si? uk?ada? na oku, bo w ich przypadku u?o?enie na oku decyduje o ostro?ci widzenia.
    Moment, czego? nie kumam - je?li szukam np. zamiennik??w Air Optix, to jak wpisz? wszystkie parametry i nazw? producenta - Ciba Vision - to wyskocz? mi same Air Optixy...
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 18 września 2008, 15:23

    ...i do tego jeszcze wyskocz? iWeary, bo innego zamiennika nie ma... Zreszt? nie ma czego? takiego jak "zamiennik", chodzi tu tylko o firmy, kt??re wystawiaj? pod swoj? nazw? znane produkty innych firm. Najlepiej mie? orygina?, bo: w przypadku zmiany producenta nie oka?e si? nagle, ?e zamieniono na zupe?nie inny produkt; szybciej wychodz? na jaw wady produktu i jest szerzej dost?pny.
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 19 września 2008, 10:55

    Dzi?ki Malla, teraz ju? rozumiem:)
ODPOWIEDZ Posty: 21 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości