ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1
wybór soczewek
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    wybór soczewek

    autor: Mgiełka1 » 11 września 2008, 12:17

    Witam wszystkich. Z g??ry przepraszam, ?e ponownie wracam do tematu soczewek torycznych, ale jest to dla mnie sprawa wa?na, st?d prosi?abym o Wasze rady.
    W przysz?ym tygodniu wybieram si? do kolejnego okulisty w kwestii doboru soczewek. Niestety po moich ostatnich przej?ciach z Pani? doktor innym salonie (nawi?kszym w mie?cie zreszt?) mam obawy w kwestii spotkania z kolejnym lekarzem, kt??ry ma nik?e poj?cie na temat soczewek.
    Moja wada to: OKO PRAWE: moc -7, cyl. -0,75, o? 170, OKO LEWE: moc - 7, cyl. -1,75, o? 180
    Nosi?am 3 rodzaje soczewek:
    Acuve 1Day Moist - sferyczne - otrzymane podczas badania u rzeczonej lekarki - le?a?y ok.
    Proclear Toric - BC 8.8, DIA 14.4 - zdecydowanie za du?a krzywizna - niestety Pani doktor nie potrafi?a mi pom??c - nie zna?a tych soczewek (?adnych innych mam wra?enie nie zna?a pr??cz J&J - nawet nie wiedzia?a, ?e te kt??re sprzedaje s? 2-tyg.), nie potrafi?a mi poradzi? jakie inne miesi?czne mog?abym nosi?. Chcia?a zmienia? mi moc...kaza?a popr??bowa? z jakimi? innymi...
    Air Optix - sferyczne - BC 8.6 DIA 14.2 - dobrze wycentrowane, pe?en komfort.
    Niestety przy do?? sporym astygmatyzmie nie mog? pozwoli? sobie na soczewki sferyczne.
    Przegrzeba?am internet i w jednym ze sklep??w znalaz?am bogaty asortyment soczewek toryczych. Wybieram si? z t? list? do kolejnego optyka, ale obawiam si?, ?e mog? wr??ci? z tak? sam? wiedz? jak? mam w tej chwili, a kolejna Pani doktor zaleci mi eksperyment z nast?pnym zestawem soczewek. Wiem ju? po licznej lekturze tego forum, ?e pr??cz krzywizny du?e znaczenie ma r??wnie? materia? z jakiego wyprodukowane s? soczewki i np. soczewce o BC 8.3 z jednej firmy odpowiada? mo?e BC 8.6 innej firmy. Czy tak?
    Poni?ej przedstawiam parametry soczewek kt??re znalaz?am i kt??re zamierzam pokaza? podczas wizyty. Co o nich my?licie? Jaka jest r???nica pomi?dzy tymi materia?ami? Czy kt??re? z nich mog?yby odpowiada? np. Optixom 8.6? Wiem, ?e forum nie zast?pi wizyty u lekarza, ale je?li ta wizyta zako?czy si? jak poprzednie chyba zrezygnuj? w og??lez kolejnych poszukiwa? lekarzy okulist??w moim mie?cie:( B?d? wdzi?czna za Wasze rady.
    Pure Vision Toric 8.7/14.0 balafilcon A
    Xcel Toric 8.7/14.4 methafilcon A
    Biomedics Toric 8.7/14.5 ocufilcon
    Proclear Toric 8.4/14.4 omafilcon
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Mgiełka1, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 11 września 2008, 17:18

    Kr??tkie por??wnanie uwodnienia i tlenoprzepuszczalno?ci (krzywizn? i ?rednic? znasz):

    PureVision Toric
    uwodnienie: 36%
    dk/t: 91,0

    Proclear Toric
    uwodnienie: 59%
    dk/t: 27

    Frequency Xcel Toric
    uwodnienie: 55%
    dk/t: 19,0

    Biomedics Toric400
    uwodnienie: 55%
    dk/t: 17,8

    Maj?c te 4 do wyboru z miejsca zrezygnowa?bym z dw??ch ostatnich pozycji... nieco ju? przestarza?e konstrukcje hydro?elowe o bardzo niskiej transmisji tlenu...
    Piszesz ?e idealne dla Ciebie by?y Optixy. Toryczne (AirOptix for Astigmatism) s? z tego samego materia?u co sferyczne, wi?c jest bardzo du?a szansa ?e r??wnie? b?d? pasowa?. Wi?c chyba warto na nie poczeka?, bo cyinder -1,75 ju? jest w sprzeda?y, a w niedalekim czasie b?d? wprowadzane moce powy?ej -6D (o ile ju? ich nie ma). Tak?e to chyba najlepsza opcja :)
    A do tego czasu zainwestowa?bym w PureVision ze wzgl?du na materia? silikonowo-hydro?elowy i wysok? transmisj? tlenu... ale z wiadomych wzgl?d??w nie moge zagwarantowa? ?e b?d? pasowa?. Tyle jest zwolennik??w co przeciwnik??w ;)
    Wiele os??b te? chwali Proclear i wiele narzeka... wyb??r zostawiam Tobie.
    Mgie?ka1 pisze:?adnych innych mam wra?enie nie zna?a pr??cz J&J - nawet nie wiedzia?a, ?e te kt??re sprzedaje s? 2-tyg.
    Hehe, te? si? z tym spotka?em.. radze zmieni? lekarza :P
    \
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 11 września 2008, 22:42

    Czy w Polsce sprzedaj? Proclear Toric o krzywi?nie 8.4?
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 12 września 2008, 07:47

    W ofercie tego sklepu s? 2 krzywizny Proclear Toric do wyboru (co te? mnie zdziwi?o, bo wsz?dzie s? tylko 8.8): 8.4, 8.8. I z torycznych powy?ej -6 jest spory, jak wida?, wyb??r co mnie cieszy. Mam tylko nadziej?, ?e nowa lekarka pomo?e mi co? dobra?...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 12 września 2008, 09:14

    Malla pisze:Czy w Polsce sprzedaj? Proclear Toric o krzywi?nie 8.4?
    Nie, u polskiego przedstawiciela dostepne sa Proclear Toric oraz Proclar Toric XR sa oferowane tylko w krzywiznie 8.8 i DIA 14.4
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 13 września 2008, 20:15

    LEMUR pisze:
    Malla pisze:Czy w Polsce sprzedaj? Proclear Toric o krzywi?nie 8.4?
    Nie, u polskiego przedstawiciela dostepne sa Proclear Toric oraz Proclar Toric XR sa oferowane tylko w krzywiznie 8.8 i DIA 14.4
    W tym sklepie internetowym poinformowali mnie, ?e soczewki Proclear Toric BC 8.4 s? dost?pne - czas oczekiwania na realizacj? zam??wienia - 20 dni.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 września 2008, 20:41

    Pewnie z zagranicy sprowadzaj?.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 września 2008, 21:41

    Skoro napisalem ze Polski przedstawiciel ich nie prowadzi, to logiczne jest ze sciagaja niewiadomo skad.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 września 2008, 15:15

    Mo?e te? by? to kwestia b??du na stronie, jak z cylindrem -0,25D, ale widocznie w tym przypadku nie jest.
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 15 września 2008, 07:54

    armani, Dzi?ki za zwr??cenie uwagi na te parametry. Hmm, ale bior?c pod uwag? zatem Pure Vision Toric i Prolclear - jest mi?dzy nimi du?y rozrzut korzywizny - 8.7 i 8.4. Bior?c pod uwag? to, ?e ka?da z nich jest z innego matria?u, a Air Optix (8.6), kt??re mi pasowa?y, a s? z jeszcze innego materia?u...I zn??w jestem w kropce....

    [ Dodano: 15 Wrz 2008 07:57 ]
    LEMUR, skoro ju? ustalili?my pochodzenie Proclear??w, to czy m??g?by? wypowiedzie? si? na temat, kt??ry poruszy?am na pocz?tku?
    z g??ry - dzi?ki:)
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 16 września 2008, 11:43

    Co soczewka to inny materia? ;) w wi?kszo?ci przypadk??w wszystko jest ok, ale nie dowiesz si? czy akurat dla Ciebie b?dzie komfortowa dop??ki jej nie za?o?ysz...
    Tak jak pisa?em na t? chwil? poleci?bym PureVision bo ma nisko-uwodniony (36% wody) i nowszej generacji materia? (podobnie jak AirOptix - 33% h2o), wi?c jest wi?ksze prawdopodobie?stwo ?e oko si? przyzwyczai :) no i transmisje tlenu stoj?, powiedzmy na zbli?onym poziomie, wi?c nie powinno si? tutaj pojawi? dodatkowe niedotlenianie oka.
    A skoro ju? pr??bowa?a? soczewek silikonowo-hydro?elowych (AirOptix) i by?y dla Ciebie komfortowe, to ?adnej reakcji obronnej na silikon raczej nie masz :)
    Niekt??rzy po 'przesiadce' na nowszy materia? odczuwaj? dyskomfort przy noszeniu hydro?eli, inni preferuj? nisko-uwodnione materia?y, kolejni wysoko-uwodnione, a jeszcze inni oba ;)
    Tak?e niestety regu?y tutaj nie ma.
    \
  • lenarte
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 5
    Rejestracja: 27 kwietnia 2008, 23:21
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: lenarte » 22 września 2008, 08:43

    Prosz? o porad? w sprawie soczewek. Moja ostatnia recepta: do dali OP -10, cyl.-1, o? 75; OL -10, cyl. -1, o? 110, ADD +1,5. Boj? si? progres??w, du?o kosztuj?, a nie ka?dy si? do nich przystosuje. Poza tym soczewki okularowe s? bardzo grube, nawet w wysokim indeksie. Dlatego my?l? ostatnio o soczewkach kontaktowych. I st?d moja prosba: czy jest jaka? mo?liwo?? przy tej wadzie. Poniewa? ostatnio dosz?a prezbiopia, wiem ?e jest to problem, ale my?l? o kombinacji: soczewki + okulary. A mo?e jakie? inne rozwi?zanie. Dodam, ?e pracuj? du?o przy komputerze, prowadz? samoch??d. Bardzo prosz? o porad?, gdy? wybieram si? do okulisty i chcia?abym by? przygotowana do rozmowy.
ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości