Eyeye
  • Awatar użytkownika
    cat_power
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 07 maja 2007, 14:56
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: cat_power » 25 czerwca 2007, 17:33

    A czy z tych soczewek s? jakie?, kt??re maj? BC 8,4 i DIA 14.0? Bo szuka?am i nie widz? (ale mo?e to przez to, ?e soczewki mam w p?ynie, a nie na oku ;p).
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 25 czerwca 2007, 18:01

    Jest tylko dia 14,2 i bc 8,6. Pami?taj ?e nie musisz mie? dok?adnie takich wymiar??w jak poda?e?. Ka?de soczewki zazwyczaj maj? max 2 r???ne parametry. Mo?esz kupi? soczewki o innych parametrach ale musisz p??j?? do okulisty ?eby sprawdzi? czy dobrze si? poruszaj? na oku. I tak ma?e rzadko si? zdarza, ?e oboj?tnie kt??ra ?rednica nei b?dzie pasowa?. Je?li np. nosisz soczewki bc 8,4 dia 14 i chcesz zmieni? na bc 8,3 dia 14 to przy tak ma?ej r???nicy nie trzeba i?? do okulisty,
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 25 czerwca 2007, 22:48

    biorac pod uwage, ze caly czas rozmawiacie o soczewkach ktore nie 'oddychaja' kazda zmiana powinna byc konsultowana. nawet o,1 mm moze spowodowac, ze soczewka bedzie za ciasna, rogowka nie bedzie oddychac i beda problemy... mimo, ze komfort bedzie super..
    a tak w ogole przeraza mnie to co piszecie o eksperymentach z coraz innymi soczewkami. a moze zaczniecie sie wymieniac lekami? komus sluzy wiec moze i innemu nie zaszkodzi...
    Ala
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 25 czerwca 2007, 23:35

    ala pisze:a tak wogole przeraza mnie to co piszecie o eksperymentach z coraz innymi soczewkami. a moze zaczniecie sie wymieniac lekami? komus sluzy wiec moze i innemu nie zaszkodzi...
    kazdy robi to na swoja odpowiedzialnosc jak bedzie mial pretensje to tylko do siebie
    1000 razy to bylo na forum podkreslane. Kazdy tu doskonale wie jak jest z terminem noszenia scoczewek i wizytami kontrolnymi :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 25 czerwca 2007, 23:39

    woozie pisze:Kazdy tu doskonale wie jak jest z terminem noszenia scoczewek
    nie kazdy, bo za pare dni znowu pojawi sie pytanie, czy soczewki miesieczne moge nosic dwa miesiace itp... albo czy taka i taka soczewka bedzie dla mnie dobra... tego typu pytania wcale nie swiadcza o wiedzy uzytkownikow.

    Dlatego ja nigdy jak Ty woozie nie napisalbym "kazdy tu doskonale wie..." gdyby wiedzial zadne forum nie byloby potrzebne.
    Koniec :ot:
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 25 czerwca 2007, 23:49

    kazda zmiana powinna byc konsultowana. nawet o,1 mm moze spowodowac, ze soczewka bedzie za ciasna, rogowka nie bedzie oddychac i beda problemy
    ja poprostu powtarzam co m??wi?a moja okulistka, ?e 0,1 mm moge sobie zmienia? soczewki bez konsultacji, tylko gdy ta r???nica b?dzie wi?ksza - konieczna wizyta.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 26 czerwca 2007, 00:17

    LEMUR pisze:kazdy tu doskonale wie..." gdyby wiedzial zadne forum nie byloby potrzebne.
    moze zle sie wyrazilem chodzilo mi o osoby ktore siedza juz jakis czas na forum i wiedza co jest grane. Poza tym ja osobiscie chyba w zadnym z moich postow nigdy nikogo nie zachecalem do doboru soczewek na wlasna reke zawsze podkreslalem ze wizyta jest potrzebna.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 03 lipca 2007, 20:18

    Zdecydowa?am si? nosze je juz od prawie 3 tygodni, moje spostrzerzenia... powiedzmy ze sa oki, tylko czasem mam problemy poraz pierwszy odk?d zacze?am nosi? soczewki z przyklejaniem sie ich do oczu,... mo?e to zwi?zane jest z tym ?e nie u?ywam p?ynu eyeye bo s?ysz??am ?e one maja najwiekszy komfort z tym wlasnie plynem, za to na widoczno?? nie narzekam wogole zadnych mgielek ani nic a nawet lepiej i dok?adniej w nich widze niz w Air Optixach nie wiem dlaczego tak, mo?e przez to ?e to inny materia? bo w Acuve 2 tez lepiej widzialam ni? w AirOptix...
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • malachiaszek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 14
    Rejestracja: 28 czerwca 2007, 10:20
    Lokalizacja: sÂ?upsk

    autor: malachiaszek » 06 lipca 2007, 22:09

    asiaczek1987 pisze:Zdecydowa?am si? nosze je juz od prawie 3 tygodni, moje spostrzerzenia... powiedzmy ze sa oki, tylko czasem mam problemy poraz pierwszy odk?d zacze?am nosi? soczewki z przyklejaniem sie ich do oczu,... mo?e to zwi?zane jest z tym ?e nie u?ywam p?ynu eyeye bo s?ysz??am ?e one maja najwiekszy komfort z tym wlasnie plynem, za to na widoczno?? nie narzekam wogole zadnych mgielek ani nic a nawet lepiej i dok?adniej w nich widze niz w Air Optixach nie wiem dlaczego tak, mo?e przez to ?e to inny materia? bo w Acuve 2 tez lepiej widzialam ni? w AirOptix...
    Pozdrawiam Asiaczek
    witam te holenderskie soczewki w dzien zdawa?y u mnie egzamin . ale w nocy jak auto prowadzilem to swiate?ka z innych aut razily mnie jak nigdy. tego nie mialem przyy johnsonie. a w informacji pisze o tych z niderland??w soczewkach ze super na noc a u mnie na odwr??t. :maruda:
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 06 lipca 2007, 23:05

    Chyba jednak lepiej kupowa? te popularne i uznane soczewki tych firm kt??re napisa? lemur. Mo?e dla mnie eyeye by?yby dobre gdyby si? tak nieskleja?y, przez co jedna soczewka mi p?k?a.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 07 lipca 2007, 20:44

    moze odskocze troche od tematu ale chcialbym poruszyc jedna kwestie. ciesze sie ze powstaja taie fora jak to. zawsze myslalem ze jestem bezwzgledny co do soczewek i nie traktuje je tak bardzo "cacy", nosze bardzo dlugo itd, czasami spie w nich, ale to co przeczytalem a jednym z innych forum mnie przerazilo. wypowiadaly sie osoby ktore nosily soczewki kilka lat. powiem tak, powinno sie zakazac nosic szkla dla takich osob, bo potem narzekaja iz s? choroby, ze oczy im sie psuja, co tu sie dziwic, jak czytam ze ktos tam zapomnial ze nie ma plynu do soczewek i wlozyl soczewki do wody termalnej Vichy, albo komus wypadla i przeplukal slin?, albo ktos plucze od ilus lat pudelko do soczewek wod? z kranu i pyta sie czy dobrze robi po ilus latach?!?!? albo ktos tam nosi soczewki optima bauscha i sie pyta czy jesli te same soczewki nosi jush p??? roku a one sa 3miesieczne to zle, bo ta osoba nie ma problemu z nimi, spotkalem sie na tym forum z wieloma opiniami ze optimy sa takie dobre ze poki nieczujemy dyskomfortu z noszeniem jednej pary to mozna je nosic ile mozna?!?! no ludzie soczewki miesieczne nosimy miesiac, ja nawet krocej a nie dluzej. przeciez to ze nie ma dyskomfortu to nie znaczy ze mozna je nosic?!?!?! ja sie naprawde potem nie dziwie ze ludzie narzekaja na soczewki, bo jak mozna nie narzekac jak sie je tak traktuje?!?! np. wkladajac do wody termalnj na noc, albo przep?ukuj?c slina i woda mineralna??
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 07 lipca 2007, 21:10

    wiesz- s? ludzie i parapety :brawo: ja to nie wiem powinno si? jakos zakazac kupna soczewek "na w?asn? r?k?", nie wiem moze powinny by? jakie? recepty za ka?dym razem albo jaka? reepta "sta?e zlecenie"....
    Takie os??bki pojd? sobie do optyka albo i gorzej- kupi? przez internet i nosz? te soczewki dop??ki jakas komlikacja nie wyst?pi./... :aniolek: ajjjj szkoda gada? :<

    Dobrze ?e powstaj? takie fora jak to:) Wa?ne ?e my wiemy jak ich u?ywa? i git:)
    Pozdro dla wszystkich "u?wiadomionych" soczewkowc??w :spoko:

    OCZY MA SIE TYLKO JEDNE NA CA?E ?YCIE!!!!
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 07 lipca 2007, 21:51

    w?a?nie praktycznie tylko takich ludzi spotykaj? infekcje lub inne powa?ne powik?ania oczne. Tylko potem mo?e ju? by? za p???no bo mozna ca?kowicie straci? wzrok
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 10 lipca 2007, 22:14

    bo soczewki sa dla ludzi z wyobraznia. trzeba sobie zdawac sprawe z konsekwencji i tyle, jak to w zyciu :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 10 lipca 2007, 22:53

    Debian pisze:w?a?nie praktycznie tylko takich ludzi spotykaj? infekcje lub inne powa?ne powik?ania oczne
    A pozniej sa takie afery jak ta ostatnia z AMO... :maruda:
    \
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 10 lipca 2007, 22:58

    armani pisze:A pozniej sa takie afery jak ta ostatnia z AMO... :maruda:
    no wlasnie szkoda mi tej firmy bo szczerze watpie ze to wina ich plynu ;/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 sierpnia 2008, 02:18

    Odkopuj?c temat, przyczai?am dzisiaj, ?e soczewki sprzedawane w Rossmannie s? zrobione z tego samego materia?u co Bioxy z Barnaux i Oxygen One z MonoVision (hioxifilcon, 57% wody), ciekawe czy s? asferyczne. Jak my?licie, kiedy soczewki pojawi? si? w ofercie Biedronki? ;)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 14 sierpnia 2008, 08:03

    Malla pisze:Jak my?licie, kiedy soczewki pojawi? si? w ofercie Biedronki? ;)
    na pewno pozniej niz w Mc Donald's do Happy Meal :P

    Moze Rossman sprzedaje Bioxy tylko pod inna nazwa? Juz podobna syt mamy na rynku --> iWear
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 14 sierpnia 2008, 10:48

    Mia?am te soczewki w r?ce, rany, tam nie ma podanych ?adnych parametr??w opr??cz mocy sferycznej, mo?e co? jest napisane w ?rodku, ale opakowanie jest zaklejone.
    No tak, soczewki kontaktowe z marketu, a zamiast p?ynu, to mo?e tak sok jab?kowy stoj?cy obok :devil:
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 sierpnia 2008, 14:03

    Te? niczego innego nie znalaz?am (pewnie to rozmiar uniwersalny, heh), ale my?la?am, ?e to dlatego, ?e si? spieszy?am, a prosz?, jednak nie.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 14 sierpnia 2008, 22:38

    Te "marketowe" soczewki to cos okropnego, mozna sobie tym niezla krzywde zrobic :/ ktos powinien sie tym zajac !! Szkoda ze na kg nie sprzedaja to by dopiero bylo cos. :gwizd:
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Setgar
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 29 września 2006, 10:18
    Lokalizacja: Europa

    autor: Setgar » 29 sierpnia 2008, 21:24

    Mo?e na opakowaniu tych soczewek z Rossmanna s? jakie? info o dystrybutorze, albo producencie? Ma kto??
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 29 sierpnia 2008, 23:19

    Setgar pisze:Mo?e na opakowaniu tych soczewek z Rossmanna s? jakie? info o dystrybutorze, albo producencie? Ma kto??
    Tak? informacj? tam znajdziesz, tylko co ona Ci daje, sk?d wiesz jaka jest zawarto?? pude?eczka, jakie s? parametry tego "cude?ka", przecie? parametry s? kluczowe przy doborze szkie? kontaktowych. Setgar, daj sobie spok??j z dziwnymi wynalazkami, szkoda oczu, jest wiele innych, sprawdzonych i bezpiecznych.
  • szukam
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 11 września 2008, 20:18
    Lokalizacja: LeÂ?na Kraina

    autor: szukam » 11 września 2008, 20:22

    U?ywam soczewek EyeEye Bioxy miesi?cznych ju? od prawie miesi?ca i jestem bardzo zadowolona. Nosz? je od rana ok 7 a? do wieczora, zdejmuj? ok 21 i wcale nie czuj? ich na oku przez ca?y dzie? :] s? bardzo komfortowe ;)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 11 września 2008, 22:45

    A jednak znalaz?am ostatnio dane na soczewkach rossmannowych, producent i parametry odpowiadaj? Bioxy, podobnie jak p?yn. W por??wnaniu z Bioxy po cenie internetowej, nie warto kupowa? w drogerii, nie wiadomo czy to identyczne soczewki, czy proces produkcji, wyko?czenie jest takie samo...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 27 gości