ODPOWIEDZ Posty: 205
Zakładanie & prawa/lewa strona soczewki
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 04 kwietnia 2008, 12:05

    Pan Hilary pisze:Nie tak dawno by?em w sklepie i zosta?y mi przedstawione cztery produkty, a mianowicie: ReNu Lubricating & Rewetting Drops, AQuify, Blink i co? zio?owego (nazwy nie pami?tam, a mo?e w og??le nie poda?a).
    Je?li zdecydujesz si? na krople to pami?taj, ?e wi?kszo?? ma skr??cony termin wa?no?ci (1 miesi?c) po otwarciu i nie zawsze zd??ysz zu?y? te 10ml.
    AQuify zbiera najwi?cej dobrych opinii, cho? Blinki te? nie s? z?e a maj? 45dni terminu wa?no?ci. U mnie w miar? sprawdza?y si? Systane i mo?na je u?ywa? do 6 miesi?cy ;)
    Pan Hilary pisze:A co do ostatniego zak?adania, to na pocz?tku na lewym oku co? jakby uwiera?o, ale przesz?o po pi?ciu sekundach i ju? by?o dobrze.
    Je?li po za?o?eniu co? uwiera, to mrugnij kilka razy i ew. potrzyj delikatnie oko przez powiek?. Je?li nie pomo?e to wyj??, przep?uka? i za?o?y? ponownie.
    Pan Hilary pisze:co do p?ynu to nie wiem w?a?nie z jakiego skorzysta?, czy mo?na samemu sobie wybra?, bo takie same, czy lepiej skonsultowa? si? z okulist?, kt??ry doradzi i wie lepiej.
    Mo?na samemu wybra? p?yn ale lepiej go p???niej skonsultowa?. Np. mo?e si? okaza? ?e masz wra?liwe oczy a kupi?e? OptiFree, kt??ry ma du?o konserwant??w...
    Pan Hilary pisze:Powolutku nabieram wprawy.
    I to o chodzi :brawo:
    \
  • Pan Hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 35
    Rejestracja: 22 marca 2008, 17:16
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Pan Hilary » 09 kwietnia 2008, 15:03

    Lekki post?p, tak 5 minut zak?adanie i tyle samo zdejmowanie. W sumie trwa?oby to kr??cej, ale patrz? czy soczewka jest na dobrej stronie (mam nadziej?, ?e p???niej b?d? to zauwa?a? na pierwszy rzut oka).

    W sumie zdejmowanie soczewek po kilku/-nastu godzinach nie sprawia problem??w (metoda "szczypni?cie"), to na przyk?ad dzisiaj chcia?em zdj?? po kilku godzinach (bodaj?e 4/5) i "troch? d?u?ej" mi to zaj??o. Czy to jaka? malusie?ska zale?no?? czy taki "traf" mia?em dzisiaj.

    Je?li chodzi o soczewki, bo gdzie? przeczyta?em, ?e soczewki miesi?czne (30 dni) nie znaczy dok?adnie jedno za?o?enie = jeden dzie?. By?a mowa o ilo?ci godzin (dziennie), kiedy jest noszona soczewka i o tym, ?e nawet jak le?y w pojemniczku przez kilka dni, to tak?e ulega.... "biodegradacji". Czy to prawda? W sumie dzisiaj jest m??j 9 dzie? noszenia soczewek, a na pocz?tku mia?em lekkie kilkudniowe przerwy w noszeniu, czy kto? mi powiem, jak to z tym naprawd? jest?
    I Okulary: OP -2.00, OL -2.5
    II Okulary: OP -3.5, OL -3.5
    III Okulary: OP -3.75, OL -3.75
    IV Okulary: OP -4.00, OL -4.00
    I Soczewki: iWear XR Comfort+PÂ?yn Bausch&Lomb Renu MultiPlus
    II Soczewki: Bausch&Lomb Purevision+PÂ?yn Solo Care Aqua
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 09 kwietnia 2008, 15:43

    Tak, soczewka le??ca w spoczynku r??wnie? biodegraduje, poza tym nie jest po wyj?ciu z opakowania przechowywana w warunkach idealnie sterylnych, wi?c nie powinno si? jej u?ywa? ponad zalecany czas. W instrukcji u?ytkownika mam informacj?, ?eby nie nosi? d?u?ej ni? przez 10 godzin dziennie. My?l?, ?e w przypadku miesi?cznych, producent gwarantuje ich jako?? w?a?nie w czasie 30 dni noszenia po max.10 godzin. Czas zosta? ustalony zapewne w wyniku bezpiecznej standaryzacji danych, wiadomo ?e w wyniku r???nych, nieraz niezale?nych od nas czynnik??w (np. osady bia?kowe, palenie, kompatybilno?? z p?ynem...), szkie?ka mog? "starze? si?" szybciej.

    Pami?tam, gdy Johnsony by?y miesi?czne, a potem ten sam model nagle skr??ci? wa?no?? do 2 tygodni, podobnie jak pisano o mo?liwo?ci noszenia przez tydzie? bez ?ci?gania, a potem tego zaniechano. O czym? to musi ?wiadczy? opr??cz manipulacji biznesowych (mam nadziej?)... Znalaz?am stron? ameryka?sk? z poradami okulist??w (tutaj te? kto? link do niej podawa?), na kt??rej jest napisane, ?e jakie? tam badania wykaza?y, ?e 2-tygodni??wki mo?na nosi? 14 razy w ci?gu miesi?ca (na jakiej podstawie?). U mnie tak to wygl?da, ALE! po konsultacji z okulistk?, kt??ra stwierdzi?a ogl?daj?c szk?a po miesi?cu (zak?adam max.4x w tygodniu), ?e wygl?daj? bardzo ?adnie i ?wie?o.

    Wi?kszo?? moich znajomych nosz?cych szk?a 3-miesi?czne lub roczne (niewielu nosz?cych miesi?czne, nikt nosz?cy jednodniowe), skar?y si? na utrat? jako?ci widzenia i komfortu stosowania przed up?ywem tego terminu. Nie rozumiem tylko tych, kt??rzy nosz? je uparcie do ko?ca (albo przed?u?aj? do czasu, gdy zaczynaj? je wyra?nie czu?), przecie? ?adna firma nie przywr??ci im wzroku ani nie zap?aci gigantycznego odszkodowania, gdy b?dzie co? nie tak!!!
    Ostatnio zmieniony 09 kwietnia 2008, 16:00 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Pan Hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 35
    Rejestracja: 22 marca 2008, 17:16
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Pan Hilary » 09 kwietnia 2008, 15:57

    Aaaa.... kurcze, ja nie licz? ile w nich chodzi?em dziennie. Np. wczoraj za?o?y?em je o 8 rano, a zdj??em po 22, a dzisiaj przez kilka godzin, to co wyzeruje si?? A te wszystkie miejskie zanieczyszczenia, zadymione puby, etc.... b?d? musia? zapyta? lekarza jak wybior? si? na wizyt? jak to jest, z tym "godzinowym" noszeniem, jak z tymi innymi czynnikami, jakie opisa?a?.

    Cho? teraz chcia?bym zmieni? na takie miesi?czne dzie? i noc. Nie w celu, ?e ca?y czas je b?d? nosi? (cho? przecie? one do tego s? i zosta?y wyprodukowane z t? my?l?), ale czasami zdarza si?, ?e si? przy?nie, wr??ci z imprezy, wybierze si? ze znajomymi na ca?? noc. Czasami wiadomo, trzeba da? oczom odpocz??. A soczewki to bardzo mi?a sprawa (przekonuj? si? coraz bardziej), ale higiena musi by? zachowana na wysokim poziomie.
    I Okulary: OP -2.00, OL -2.5
    II Okulary: OP -3.5, OL -3.5
    III Okulary: OP -3.75, OL -3.75
    IV Okulary: OP -4.00, OL -4.00
    I Soczewki: iWear XR Comfort+PÂ?yn Bausch&Lomb Renu MultiPlus
    II Soczewki: Bausch&Lomb Purevision+PÂ?yn Solo Care Aqua
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 09 kwietnia 2008, 16:29

    Chcia?am doda?, ?e nie jestem wyroczni? ani specjalistk?, wi?c nie wiem jak ustalanie terminu wa?no?ci soczewek dok?adnie wygl?da, s? to moje zdroworozs?dkowe domys?y i skrawki informacji "zas?yszanych".

    Je?li planujesz wieczorem imprez?, mo?esz w ci?gu dnia chodzi? w okularach, a wieczorem za?o?y? soczewki albo ?ci?gn?? je na jaki? czas przed imprez?, wyp?uka? i za?o?y? wieczorem. Przed popo?udniow? drzemk? r??wnie? mo?esz ?ci?gn?? szk?a. Niekt??rzy tutaj pisz?, ?e soczewki do nieustannego noszenia niezbyt przyjemnie si? ?ci?gaj?, a ich noszenie cz?sto rozleniwia i z czasem, mimo innych pocz?tkowych zamiar??w, przesypia si? w nich ten ca?y miesi?c :P Szkoda, ?e jest ich tak ma?y wyb??r! Przemy?l to, pokombinuj i pisz nadal, jak Ci idzie :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 kwietnia 2008, 16:37

    Malla pisze:a wieczorem za?o?y? soczewki albo ?ci?gn?? je na jaki? czas przed imprez?, wyp?uka? i za?o?y? wieczorem.
    przeciez istnieje cos takiego jak szybka pielegnacja soczewek... z plynem SoloCareAqua - wystarczy 5-10minut, zreszta wiekszosc plynow raczej to umozliwia - trzeba tylko dokladnie przeczytac instrukcje dolaczona do plynu.

    nawet te 15minut imprezy mozesz poswiecic swoim oczom :gwizd:
  • Pan Hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 35
    Rejestracja: 22 marca 2008, 17:16
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Pan Hilary » 09 kwietnia 2008, 17:21

    Je?li planujesz wieczorem imprez?, mo?esz w ci?gu dnia chodzi? w okularach, a wieczorem za?o?y? soczewki albo ?ci?gn?? je na jaki? czas przed imprez?, wyp?uka? i za?o?y? wieczorem. Przed popo?udniow? drzemk? r??wnie? mo?esz ?ci?gn?? szk?a. Niekt??rzy tutaj pisz?, ?e soczewki do nieustannego noszenia niezbyt przyjemnie si? ?ci?gaj?, a ich noszenie cz?sto rozleniwia i z czasem, mimo innych pocz?tkowych zamiar??w, przesypia si? w nich ten ca?y miesi?c :P Szkoda, ?e jest ich tak ma?y wyb??r! Przemy?l to, pokombinuj i pisz nadal, jak Ci idzie :)
    Rozumiem, rozumiem. Chodzi, mi raczej, gdy przez przypadek si? za?nie, wr??ci z imprezy po kilku.... piwach, wyjazd na kilka dni w g??ry pod namioty i tak dalej i tak dalej. Nie chc? si? obudzi?, ze strachem, ?e przez przypadek zasn??em w soczewkach i co ja "biedny" teraz poczn?? Poza tym tak jak m??wi?a?, jest wygoda i lenistwo.

    Problem??w z soczewkami nie mam, chodzi?o mi czy te zadymione pomieszczenia i inne takie, przyspiesza t? biodegradacje soczewek (z 30 dni na kr??cej) i nie b?dzie nadawa? si? do u?ycia. Poza tym jak sprawdzi?, ?e soczewka pomimo miesi?cznej gwarancji, ju? teraz nie nadaje si? do u?ycia?

    Kumpela ma takie soczewki, nosi i ?yje, wi?c nie jest chyba tak ?le. Wiadomo, ?e wszystkiego dowiem si? na miejscu u lekarza. Z tym zdejmowaniem musz? przeczyta?, ale chyba to nie a? taki problem. Tak jak m??wi?a? przemy?l?, prze?pi? si? z tym. Cho?by dla samego spr??bowania/ciekawo?ci mnie korci.
    I Okulary: OP -2.00, OL -2.5
    II Okulary: OP -3.5, OL -3.5
    III Okulary: OP -3.75, OL -3.75
    IV Okulary: OP -4.00, OL -4.00
    I Soczewki: iWear XR Comfort+PÂ?yn Bausch&Lomb Renu MultiPlus
    II Soczewki: Bausch&Lomb Purevision+PÂ?yn Solo Care Aqua
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 09 kwietnia 2008, 18:47

    Je?li si? zupe?nie nie nadaje, to jest niekomfortowa, czujesz j?, uwiera, ?le widzisz przy ka?dym za?o?eniu. Generalnie w trakcie noszenia przez ca?y okres szk?a powinny si? zachowywa? tak jak w pierwszych dniach i nie wyobra?am sobie ich noszenia, gdy jest co? nie tak. Zanieczyszczenia na soczewce, np. nagromadzenie osad??w, zobaczy lekarz. Wiadomo, ?e co miesi?c do niego chodzi? nie b?dziesz, wi?c wszystko co najwa?niejsze, wszelkie w?tpliwo?ci, za?atw z nim na pocz?tku.

    Mnie po pijaku (nazwijmy to po imieniu, hehe) o wiele ?atwiej ?ci?ga si? szk?a, za pierwszym dotkni?ciem ;)
  • Inka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 25
    Rejestracja: 07 marca 2008, 00:25
    Lokalizacja: Jastrz??bie Zdr??j

    autor: Inka » 10 kwietnia 2008, 00:41

    Malla pisze:Mnie po pijaku (nazwijmy to po imieniu, hehe) o wiele ?atwiej ?ci?ga si? szk?a, za pierwszym dotkni?ciem ;)
    Co? w tym jest,chyba zanikaj? instynkty obronne :lol:

    Co do nie ?ci?gania na noc,by?abym ostro?na... To fajna sprawa,ale chocia? nie jestem fachowcem (i jestem troch? leniem),i pomimo zapewnie? firm prod.soczewki,to upieram si? przy swoim zdaniu,?e mo?na sporadycznie,ale nie wyci?ganie przez miesi?c to ju? duuu?a przesada (i nikt mnie nie przekona,?e nie pozostaje to bez wp?ywu na oczy)
    Ja niestety (a mo?e w?a?nie stety,bo by mnie kusi?o :wink: ) nie mog? sobie pozwoli? nawet na drzemk? w soczewkach.Nie umiem ich potem wyj??,s? jakby przyklejone,o wygl?dzie moich oczu nie wspomn?,nie wysz?abym na ulic? (co najwy?ej kogo? postraszy? :devil2: )
    Pozdrawiam

    Ewelina
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 10 kwietnia 2008, 11:55

    Taaa... zw?aszcza gdy przegl?dam artyku?y w necie i widz? diagramy pokazuj?ce ilo?ciowy rozk?ad uczestnik??w badania, kt??rzy mieli podra?nione/suche oczy, czuli dyskomfort, wros?y im naczynka i takie tam i okazuje si?, ?e ka?demu co? dolega?o :/
    Wed?ug mnie N&D noszony non stop jest produktem dla os??b prowadz?cych na przyk?ad taki tryb ?ycia, ?e ryzyko noszenia ci?g?ego jest mniejsze ni? codziennej piel?gnacji w z?ych warunkach. Takie mniejsze z?o.
    Soczewki nigdy nie b?d? ca?kiem nieszkodliwe i zdrowe, zawsze wi??e si? z nimi pewne ryzyko, z kt??rym trzeba si? liczy?. Dlatego nigdy nie b?d? ich nosi? stale i nie polecam ich swojej 13-letniej kuzynce z wad? -0,5D.
  • Pan Hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 35
    Rejestracja: 22 marca 2008, 17:16
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Pan Hilary » 10 kwietnia 2008, 22:37

    Co? w tym jest,chyba zanikaj? instynkty obronne :lol:
    Ano, to w sumie prawda, oczka mniej si? broni?. Cho? patrz?c po sobie to od samego zak?adania i zdejmowania, oczy mniej wra?liwe si? zrobi?y, cho? miejscami te? si? chc? si? zamkn??, taki odruch. U mnie kluczem do wszystkiego jest dobry chwyt powiek. A zak?adanie czy te? zdejmowanie to staram si? zrobi? delikatnie, aby nie podra?ni? za bardzo oka. I czasami jak zbli?am t? soczewk? do oka, powoli, powoli i powoli.... a czasu szkoda, wi?c mo?e nast?pny razem przy?piesz?, w ko?cu kiedy? trzeba.

    Co do D&N, to dzi?kuj? za rady. Domy?lam si?, ?e takie "ubranko" mo?e oko ciutk? uwiera? (znaczy, ?e zm?czone s?) podczas snu. Domy?lam si?, ?e podczas snu, gdy oczy s? zamkni?te jest inaczej ni? normalnie, inaczej oko reaguje i takie tam. Z drugiej strony skoro takie produkuj? i ludzie u?ywaj? to w jakiej? cz??ci to dzia?a (inaczej chyba by?oby du?o skarg i produkt zosta? wycofany, cho? mo?e si? myl?), wiadomo, ?e na stronie producenta wszystko pi?knie, ?adnie i same pozytywne komentarze (marketing), a "?ycie to nie film". Przy wizycie u lekarza, mam nadziej? rozwieje wszelkie obawy i g???d moich pyta? zostanie zaspokojony.
    I Okulary: OP -2.00, OL -2.5
    II Okulary: OP -3.5, OL -3.5
    III Okulary: OP -3.75, OL -3.75
    IV Okulary: OP -4.00, OL -4.00
    I Soczewki: iWear XR Comfort+PÂ?yn Bausch&Lomb Renu MultiPlus
    II Soczewki: Bausch&Lomb Purevision+PÂ?yn Solo Care Aqua
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 11 kwietnia 2008, 14:01

    Najgro?niejsze jest to, ?e oko z soczewk? nie oddycha normalnie. Oko w nocy r??wnie?. A co dopiero oko plus soczewka plus noc. Co z tego, ?e soczewka jest superzaawansowana technologicznie, nigdy nie b?dzie to to samo, co go?e, naturalne oko. Produkt by?by wycofany, gdyby niebezpiecznie cz?sto (za????my, ?e wystarczy 1 na 1000 os??b) prowadzi? do trwa?ych uszczerbk??w na zdrowiu. Same w sobie takie szk?a nie s? szkodliwe, co nie oznacza, ?e s? oboj?tne i tylko nieliczni pechowcy i brudasy maj? jakie? skutki uboczne. Tak samo jest z innymi produktami medycznymi, lekami, suplementami diety, kosmetykami. Je?li na ulotce leku jest lista dzia?a? niepo??danych, to nale?y bra? po uwag?, ?e znalaz?y si? tam, bo wyst?pi?y u os??b zdrowych, u kt??rych nie mo?na si? by?o tego spodziewa? ze wzgl?du na inne schorzenia czy alergi?. Je?li pigu?ki antykoncepcyjne nie dzia?aj? w 100%, to nie dlatego, ?e dziewczyna zapomnia?a wzi?? (takich przypadk??w nie bierze si? pod uwag? w ocenie skuteczno?ci), tylko dlatego, ?e tak si? zdarza, zawsze jest ryzyko.

    Nie dajmy si? zwariowa? ani przes?odzonym reklamom, ani ?miertelnym straszeniem i je?li si? decydujemy na interwencj? w sw??j organizm, obserwujmy jego reakcje i odwiedzajmy lekarza cz??ciej ni? zwykle, bo nasze zdrowie zale?y tylko od nas, nie od naszego lekarza czy wielkiego koncernu. Lenistwo, sk?pstwo i wygod? nale?y w tym momencie odstawi? w k?t i nie jest to tylko moje czcze gadanie.

    T?skni? za soczewkami, za komplementami "ale masz du?e oczy" (tak, wzi??am je po pierwsze ze wzgl?du na pr???no??, po drugie: aby nosi? w lecie okulary przeciws?oneczne, po trzecie: boj? si? o okulary w g??rach), niestety jeszcze kicham seryjnie na wszystkie strony.
  • Pan Hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 35
    Rejestracja: 22 marca 2008, 17:16
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Pan Hilary » 15 kwietnia 2008, 22:40

    Dzisiaj zdejmowanie trwa?o (tak przy lustrze) mnie ni? p??? minuty (oba oczy). Zak?adanie te? nie sprawia jaki? wi?kszych problem??w. Ciesz? si? z tego bardzo. Do wszystkiego da si? przyzwyczai? i powoli zaczynam t? czynno?? traktowa? jak mycie z?b??w.

    A w pi?tek id? do okulisty by sprawdzi? czy z moimi oczami wszystko w porz?dk??w. I oczywi?cie par? pyta? mu zadam, tak jak m??wi?em.

    A mia?em jeszcze zapyta?, bo czasami, gdy zak?adam to na pocz?tku mi si? oko zamyka, nie wiem czy to wina tego, ?e ten p?yn, w kt??rym soczewki s? zanurzone dostaje si? w du?ej ilo?ci do oka czy oko nie jest jeszcze przyzwyczajone do zak?adania?

    I to, ?e czasami po za?o?eniu jedno (zazwyczaj jedno z nich) lekko sw?dzi, a po jakim? czasie to mija, czy to te? kwestia przyzwyczajenia?
    I Okulary: OP -2.00, OL -2.5
    II Okulary: OP -3.5, OL -3.5
    III Okulary: OP -3.75, OL -3.75
    IV Okulary: OP -4.00, OL -4.00
    I Soczewki: iWear XR Comfort+PÂ?yn Bausch&Lomb Renu MultiPlus
    II Soczewki: Bausch&Lomb Purevision+PÂ?yn Solo Care Aqua
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 16 kwietnia 2008, 12:10

    Trudno oceni? na odleg?o??. Dobrze, ?e szybko mija. Jak nie wylej? p?ynu z soczewki, to po za?o?eniu oko si? odruchowo zamyka i nadmiar p?ynu wylewa jak ?zy, wydaje mi si? to normalne. Jednak nie lubi? traktowa? p?ynem oczu, bo ma konserwanty, odbia?czacze, po co to pcha? sobie w oczka. Na ulotce nie pisze, ?e mog? nim zakrapla?, niekt??re p?yny mo?na.
  • Pan Hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 35
    Rejestracja: 22 marca 2008, 17:16
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Pan Hilary » 16 kwietnia 2008, 12:35

    No w sumie jak wyjmuj? z pojemniczka, to troch? tego p?ynu w nich jest, nie du?o, ale jaka? ilo?? na pewno, sprawdzam czy soczewka jest na dobrej stronie, jaki? wi?kszych kude?ek nie ma no i "siup" na oko. Jaka? ilo?? p?ynu, tak jak napisa?a?, si? wylewa, nie zakraplam tym p?ynem oczy (chodzi o pierwsze zetkni?cie, gdy zak?adam soczewki, to wtedy oczko czasami samo si? zamyka, nie wiem czy to odruch jeszcze, czy kontakt z tym p?ynem). Jaka? ilo?? tego p?ynu jest na soczewce, bo jest mokra/wilgotna jak wyjmuje. By?a zanurzona w p?ynie, wi?c jakie? ilo?ci niego s? na tej soczewce, gdy j? zak?adam.

    Napisa?a?, ?e wylewasz p?ynu z soczewki, znaczy si? masz soczewk? na palcu i przechylasz, aby p?yn jako? sam si? wyla? czy dajesz j? do "g??ry nogami", ?eby co? tam wypad?o? Wiesz mo?e g?upio pytam, ale wiesz.... pocz?tki. Czy tam mechanicznie palcem? Czy trzymasz j? jaki? czas na palcu (chyba na www.soczewkikontaktowe.pl pisz?, ?e te? tak mo?na zrobi?).
    I Okulary: OP -2.00, OL -2.5
    II Okulary: OP -3.5, OL -3.5
    III Okulary: OP -3.75, OL -3.75
    IV Okulary: OP -4.00, OL -4.00
    I Soczewki: iWear XR Comfort+PÂ?yn Bausch&Lomb Renu MultiPlus
    II Soczewki: Bausch&Lomb Purevision+PÂ?yn Solo Care Aqua
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 16 kwietnia 2008, 14:18

    Przechylam i wyp?ywa/kapie na podstawiony drugi palec. Na pocz?tku stosowa?am podsuszanie przez przytrzymanie, ale przekona?am si?, ?e jak jest wilgotna, to jednak ?atwiej wskakuje na oko. Byle nie za wilgotna, bo wtedy nie chce si? odklei? od palca.
  • artlak
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 01 czerwca 2008, 12:43
    Lokalizacja: turek

    Re: Zakladanie & prawa/lewa strona soczewki

    autor: artlak » 01 czerwca 2008, 12:50

    Soczewki Johnson-Johnson maj? zaznaczone cyferki 123.

    Ale ja dzisiaj pierwszy raz zak?ada?em swoje soczewki i nie mia?em problemu z rozpoznaniem strony zawsze wida? pi?kn? miseczke. Wiekszy problem mam z zak?adaniem no i po za?ozeniu te soczewki przeszkadzaj? mi w oku. Mam nadziej? ?e to jest tlyko kwestia przyzwyczajenia.

    A mam pytanie jak i co ile czasu czy?ci? swoje soczewki miesi?czne?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 czerwca 2008, 13:04

    ZAWSZE po ?ci?gni?ciu, mechanicznie przez pocieranie "prz??d-ty?" i op?ukanie na koniec. Tak jak w instrukcjach.
  • julita
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 14 sierpnia 2008, 17:22
    Lokalizacja: ksiezyc

    autor: julita » 14 sierpnia 2008, 17:31

    x

    tylko spokojnie..
    Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2008, 09:52 przez julita, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 sierpnia 2008, 17:49

    Przed doborem soczewek nale?y si? uda? do lekarza, a nie do [nazwa - regulamin].
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 14 sierpnia 2008, 22:34

    Przed doborem soczewek nale?y si? uda? do lekarza, a nie do [nazwa - regulamin].
    no wlasnie dopiero pozniej mozna kupowac soczewki przez neta, ale z [nazwa - regulamin] bym uwazal. Co do takiego samowolnego doboru soczewek to podam jeden przyklad: Powiedzmy ze wybralas soczewke o zlych parametrach, soczewka uciska oko robi sie coraz bardziej czerwone i tak czy tak trzeba skonsultowac sie ze specjalista ze sprawdzil co sie dzieje. Soczewki to nie okulary noszenie niedopasowanych lub zle dopasowanych soczewek, brak wiedzy w zakresie higieny soczewek oraz ich uzytkowania moze miec, czasem, tragiczne skutki. Od zwyklego podraznienia zaczynajac a na utracie wzroku konczac. Oczywiscie to odosobnione przypadki niemniej jednak zdarzaja sie. Nie zebym straszyl po prostu takie sa fakty.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 sierpnia 2008, 23:15

    Nie. Punkt 8 regulaminu. I robimy to tylko dla Twojego dobra. Ewentualne pytania kieruj do u?ytkownika, u kt??rego by? zakupiony produkt, efekt b?dzie taki jak tutaj. Dziewczyno, nie wiesz podstawowych rzeczy! Soczewki to produkt dla odpowiedzialnych os??b, a jedynym rozs?dnym wyj?ciem jest dobranie i kontrolowanie ich noszenia u specjalisty. Dzia?ania na w?asn? r?k? s?, z ca?ym szacunkiem, po prostu g?upie. O paru przypadkach mo?esz tu sobie poczyta?.
  • i!
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 21 czerwca 2008, 23:56
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: i! » 02 września 2008, 12:47

    dla mnie rozr???nianie w?a?ciwiej strony soczewki nie jest problemem - prawid?owa strona soczewki wygl?da jak miska z brze?kami do g??ry, soczewka wywr??cona na lewa stron? dana pod ?wiat?o ma brze?ki odstaj?ce od linii soczewki
    like this:
    http://mcomp.nazwa.pl/albi/components/c ... m_1138.jpg
    prawid?owa strona soczewki pod ?wiat?o wygl?da mniej wi?cej tak :wink:
    http://www.e-gastronomia.pl/images/Misk ... anie_1.jpg
    :jupi: :jupi: :jupi: i problem z g?owy
    pozdrawiam!
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 02 września 2008, 16:33

    Rewelacyjne zdj?cia por??wnawcze :D

    Widzia?am ostatnio w necie na jakim? forum zdj?cia jakich? tanich soczewek z obu stron i przyznam, ?e ci??ko by?o je odr???ni?, nie by?o znacznik??w ani miseczki...

    Jestem ciekawa, jak sobie z tym radz? osoby dalekowzroczne?
  • eni4c
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 03 października 2008, 14:37
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: eni4c » 03 października 2008, 17:02

    Mi okulista pokaza?, ?eby k?a?? soczewk? na otwartej d?oni- tak, ?eby le?a?o na jakiej? linii (tej od wr???enia) i delikatnie zamyka? d?o?. Je?li jest na dobrej stronie to si? zamknie, jesli na z?ej wywinie. U mnie to dzia?a.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 października 2008, 17:04

    eni4c pisze:Je?li jest na dobrej stronie to si? zamknie, jesli na z?ej wywinie. U mnie to dzia?a.
    to moze byc trudne do oceny, zwlaszcza ze sa soczewki bardziej delikatne jak jednodniowe i sztywniejsze jak np ciaglego noszenia - nie kazdy wyczuje roznice. Ale sposobow jest wiele. Wazne abys o tym wiedzial jak zmienisz soczewki na inne - o innej sztywnosci.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 03 października 2008, 17:20

    U mnie w hydro?elach to nie dzia?a, lubi? si? skleja?, ale i bardzo ?atwo odklejaj? :P Surevue to w og??le takie flaki, ?e si? z palca nie chc? odlepi? ani na oku u?o?y? (spadaj?), za to ?atwo si? ?ci?gaj? (nie to co jednodni??wki Ciby). Strony te? ?atwo rozr???ni?, ba na "lewej" wida? wyra?nie obw??dk? wok??? brzegu, a miseczka jest widoczna nawet bez ustawiania pod ?wiat?o, wystarczy popatrze? od g??ry.
  • i!
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 21 czerwca 2008, 23:56
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: i! » 03 października 2008, 22:59

    widz?, ?e mamy podobny problem z jednodni??wkami, jak je nosze wi?cej ni? 18 h to potem ich zdj?? nie mog?, jakby si? przyssa?y, czasem mam tego do??... :maruda:
    pozdrawiam!
  • Awatar użytkownika
    kasiek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 28 października 2008, 21:30
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: kasiek » 28 października 2008, 22:28

    eni4c pisze:Mi okulista pokaza?, ?eby k?a?? soczewk? na otwartej d?oni- tak, ?eby le?a?o na jakiej? linii (tej od wr???enia) i delikatnie zamyka? d?o?. Je?li jest na dobrej stronie to si? zamknie, jesli na z?ej wywinie. U mnie to dzia?a.
    Ja stosuj? podobny spos??b - delikatnie "?ciskam" soczewk? mi?dzy kciukiem a palcem wskazuj?cym. Je?li jest na lewej stronie, to brzegi wywijaj? si? na zewn?trz. Sprawdza si? 100razy lepiej ni? metoda na "miseczk? i talerzyk" - przynajmniej w moim przypadku :)
  • Kass
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 31 października 2008, 22:50
    Lokalizacja: P??Â?noc

    autor: Kass » 31 października 2008, 23:00

    dzisiaj by?am u okulisty i mam moje pierwsze soczewki... wczesniej nosi?am okularki.
    No i zacze?o sie...

    za?ozy?am je w gabinecie a sciagn?c mia?am w domu.... 2 h meczarni, czerwone piek?ce oczy ale w koncu soczewki sci?gniete. DO tej pory mam takie suche oczy...
    z zak?adaniem nie ma takiego problemu, jakos idzie, ale to sci?ganie... masakra.

    Mam tylko nadzieje, ?e bedzie lepiej.... bo jesli jutro znowu 2 h spedze nad lustrem zestresowana ?e nie moge ich sci?gn?? i co ja wtedy zrobie jak nie sci?gne?! to chyba zrezygnuje...

    narazie mam taka metode ?e 'zap?dzam' soczewke na d??? do rogu i ja paznokciami (kr??tkimi) wyci?gam.. ale tak chyba to jest najprostrza metoda by rozwalic soczewke co nie? pr??bowalam 'szczypac' palcami ale jak ja mam dwa palce do oka wsadzic? ta,m nie ma tyle miejsca :P

    help! i pocieszenie :)
ODPOWIEDZ Posty: 205

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości